Horské kolo z Makra

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod - 5. 11. 2006 20:43

Dobrý den,
koupil jsem si v Makru horské kolo a po měsíci užívání jsem ho pro neodstranitelnou vadu reklamoval. V reklamaci jsem uspěl asi po měsíci, ale chci ještě uplatnit u Makra náhradu nutných výdajů (jízdy autem při nákupu, reklamaci, vrácení výrobku),. Podal jsem žádost písemně s kopií velkého techničáku a Makro požaduje ještě ŽL, spisovou značku ze živnost. úřadu, což není problém, ale dále chtějí kopie účtenek za benzín, ty ale bohužel neskladuji. Jak máme postupovat? Může po mně Makro tyto doklady vůbec požadovat?
Děkuji za odpověď Karel Sanserin
-
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod borsuk 6. 11. 2006 00:12

no nevim jestli tohle muzou chtit,ale asi jo a to je takovy problem si ty uctenky sehnat?Baba na benzince ti jich nabidne a muzes si vybrat,tady by ale spise meli akceptovat nejaky odpocet kilometru,jak z tech uctenek vyctou kolik jsi najel?Spise by meli vyzadovat knihu jizd nebo nejaky jizdni vykaz potvrzeny ucetnim!!
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Čtenář

Odeslat příspěvekod Trvalý BAN 6. 11. 2006 00:50

to je dobry napad s tim obrazkem banu :tleskani
Trvalý BAN
Čtenář

Odeslat příspěvekod jege 8. 11. 2006 19:54

Myslim, ze Makro se na takovou reklamaci muze vybodnout a uznat jenom to, co uzna za vhodne a co ma ve Vseobecnych reklamacnich podminkach. Je to firma a jeji zakaznici jsou taky firmy, takze se vzajemny vztah ridi Obchodnim zakonikem, kde zadna dvouleta zaruka a nahrada vydaju neni, tohle je specifikum Obcanskeho zakoniku. Firma muze dat jine firme zaruku 5 let stejne, jako 5 tydnu!
jege
Čtenář

Odeslat příspěvekod iwigirl 10. 11. 2006 15:04

jege to vystihl- máš nárok pouze na to, co je ve všeobecných podmínkách.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod JS 22. 12. 2006 02:43

Ale tohle nemá logiku. Jestliže obchodník koupí v Makru kolo, musí ho prodat s 2r. zárukou a jestliže Makro (jiný velkoobchod) dalo záruku nižší, co teď chudák obchodník, hm? Musí cálovat ze svého? Pak je legislativa pěkně ujetá! JS.
JS
JS
Čtenář

Odeslat příspěvekod iwigirl 22. 12. 2006 07:01

tak to je ale se všemi velkoobchody, od kterých nakupují prodejci... Záleží na tom, co si strany dohodnou navzájem..
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod JS 22. 12. 2006 08:24

Ja nehovorim o velkoobchodu, ale o inetovem prodejci, ktery mi prodal mobil jako koncovemu zakaznikovi! A ani mne neupozornil, zamerne mi to prodal na ICO a vypsal beznou fakturu, bez nejakych spec. ujednani. Obycejny, vedomu podraz!.
JS
JS
Čtenář

Odeslat příspěvekod Koby 22. 12. 2006 18:18

nechápu, jak někdo může koupit kolo v makru a v podobných krámech.. Kolik stálo?? 3500,- ? :) Nebo snad 9 000,- ? :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník