může mi dát dodavatel plynu výpověď jen tak?

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod icemat 10. 9. 2021 08:47

Mám už 3 měsíce smlouvu u bohemia energy na dodávku plynu. Je to na dobu určitou na 2 roky s fixovanou cenou. Ceny byla perfektní. Ale dnes mi volali, že vzhledem k celosvětovému nárůstu cen plynu mi pošlou výpověď. A nebo musím přejít na tarif A++, který má cenu nastavenou na aktuální cenu plynu na burze (což je hodně). Tzn momentálně je A++ velmi nevýhodný.
Může mi dodavatel plynu jen tak poslat výpověď, jen protože se zdražil plyn a já mám fixovanou velmi dobrou cenu? Nebo je o nějakej chyták? A chtějí to sehrát jako oboustranně odsouhlasená výpověď v telefonu?

-- 10. 9. 2021 10:19 --

Dokonce na jejich stránkách zmizely veškeré tarify na dobu určitou s fixací cen. Vypadá to, že bohemia energy chce jet vše na A++ tarif, který je pro ně bezrizikový při jakýkoliv výkyvech cen na trhu.

Ve smlouvě není ani o slovo, že by mohli kdykoliv poslat výpověď. Pouze pokud by zákazník neplatil nebo jinak hrubě porušil povinnosti. Vypadá, že chcou jen pomocí nátlaku donutit, co nejvíc lidí, aby přešli na A++. Prý musím odpovědět ještě dneska nebo nabídka končí a rovnou dostanu výpověď. V telefonu řeknu že nesouhlasím se změnou tarifu a že nesouhlasím ani s výpovědí. A že to budu řešit s ČOI či ERU nebo kdo to řeší.
icemat
Čtenář

Odeslat příspěvekod icemat 10. 9. 2021 10:16

Tak beru zpět. ve smlouvě je doba neurčitá. Což je divný. ale je tam.
icemat
Čtenář

Odeslat příspěvekod icemat 3. 10. 2021 08:44

Tak ted už to posílají i těm se smlouvou na dobu určitou.
icemat
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 3. 10. 2021 08:48

Mám ten pocit, že se teď objevily nějaké informace o problémech na netu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků