vrácení zboží bez uvedení důvodu

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 27. 7. 2011 13:35

Dobrý den, letos v únoru jsem si zakopil sluchátka za 1900kč.

bohužel mi nějakým způsobem nevyhovují ( poškozeny nejsou vypadají jako nové)
můžu je prodejci vrátit a odstoupit tak od smlouvy a mám nárok na vrácení peněz ?
Nebo musím uvést nějaký důvod proč od smlouvy odstupuju?

slouchátka jsou jěště v záruce zakoupil jsem je letos.
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 7. 2011 14:07

Odstoupit lze do 14 dnů při nákupu "na dálku".
Záruka se vztahuje pouze na funkčnost výrobku, nikoliv na to jestli mi vyhovuje či ne. Takže odstoupení od smlouvy není již možné.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod suk 27. 7. 2011 14:20

Po tejdnu dvou by se mozna dalo domluvit, ale po skoro pul roce asi ani to...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 7. 2011 08:39

vrátit je do oběhu můžeš na aukru a koupit si nové :-)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod bures2 17. 8. 2011 12:33

Nemůžeš, prodejce není povinnen je vzít zpět, pokud sis je koupil v kamenném obchodě a jsou vybalené. Na internetu můžeš do 14-ti dnů i vybalené a vyzkoušené. Originálně zabalené, nepoužité a pokud je neponičený obal, tak se běžně vrací i v kamenných obchodech. Prodejci rádi používají větu, když se snažíš vrátit v kamenném obchodě již použité: ,,A Vy byste si koupili zboží již rozbalené a použité? Co my s tím budeme dělat?"
bures2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod teplice 20. 8. 2011 20:10

V tom případě bych si zboží nechal, ale už by mě nikdy neviděli. Když je produkt v bezvadném stavu, tak nevidím důvod, proč by jej nemohli vzít zpět.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod trent 21. 8. 2011 06:29

Já myslím, že je to hloupost. Pokud si něco koupím, tak zpravidla zjistím, až po vybalení, jestli mi výrobek vyhovuje či nikoliv. Takže pokud rozbaluji, tak jako člověk a ne jako zvíře, co celý obal rozsápe na cucky. To je jasné, že to prodejce nepřevezme. Ale pokud je obal v pořádku, tak nevidím důvod reklamaci neuznat. To je jen neochota prodejce.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter