Problém s kupujícím

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod patrik.bb 19. 6. 2011 22:20

Zdravím, chci se zeptat. Nevím zda píšu do správné rubriky.. Mám problém a nevím zda postupuji správně. Jeden člověk si koupil elektroniku ( použité zboží). Osobní předání bez jakékoliv smlouvy.Po týdnu se ozval, že věc chybuje. A žádá o snížení ceny. Má na to právo ? Presto, že pří předání byla věc v pořádku a věc si osobně přebíral ? předem děkuji za Vaše názory.
patrik.bb
Čtenář

Odeslat příspěvekod patrik.bb 20. 6. 2011 05:36

ještě jsem zapoměl napsat, že vyhrožuje 597 a § 599 občanského zákoníku
patrik.bb
Čtenář

Odeslat příspěvekod teplice 20. 6. 2011 10:35

no, jestli nemá smlouvu, tak se mu to bude velmi obtížně dokazovat
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod patrik.bb 20. 6. 2011 18:39

Jednalo se o objektiv starý cca 6-7 let, a prý chybuje ostření, ale já než jsem jej prodával, tak jsem den před tím udělal 500fotek na koncertu a v pohodě.
patrik.bb
Čtenář

Odeslat příspěvekod teplice 21. 6. 2011 08:08

jak říkám, beze smlouvy se mu to bude těžko dokazovat
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009