Podvodník

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod nustee7af 23. 3. 2010 13:48

Som zo Slovenska, dnes ma jeden chlapík oklamal. Mali sme si vymeniť telefóny (poštou), namiesto telefónu od neho mi prišli staré hodinky. Poslal sprievodku a všetko ostatné, takže na prvý pohľad sa to zdalo byť OK.

Podrobný popis:
No takže jednalo sa o to, že som sa dohodol s jedným chlapíkom na výmene telefónov. Ja som mu mal poslať Nokiu X3 a on mi mal poslať Nokiu N95. Poslal mi sprievodný lístok oskenovaný, volal som na poštu overiť si číslo lístku to sedelo tak som mu včera (22.03.2010) zaslal moju X3. Dnes ráno bola u mňa poštárka, prišiel mi „jeho telefón“. V balíčku bola lepiaca páska, nejaké staré hodinky, nejaké manuály, bloček a podobné veci, len telefónu nikde.
Takže som hneď volal na poštu do Nových Zámkov (tam býva ten podvodník). Našťastie mu zásielka ešte nebola doručená, bol mu odovzdaný len lístok. Tak som hneď utekal na moju poštu do Prešova vyplniť žiadosť o doplnkové dispozičné služby a vystornoval som zásielku. Volal som tam aj telefonicky, že zásielku mu nevydajú. Tak snáď ju ani nevydajú.

Takže namiesto Nokie N95 mi prišlo to, čo pripájam v obrázkoch.

Aj by som tu vypísal meno toho podvodníka, ale sú to osobné údaje. Meno môžem poskytnúť ak by mal niekto s ním skúsenosť, resp. tuší že aj jeho oklamal.

A moja otázka znie, či sa to dá nejako riešiť zato, že ma oklamal. Od ktorej finančnej hranice sa to berie ako trestný čin? Telefón bol s bločkom, bola na ňom suma 132€.

Dá sa s tým niečo spraviť? Nejako tomu dotyčnému zavariť? Nechcem to nechať len tak. Nech sa ponaučí a nech neklame ostatných serióznych ľudí.

Ak máte niekto skúsenosť dajte mi vedieť nejako.
Přílohy
23032010080.jpg
23032010079.jpg
23032010078.jpg
nustee7af
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bungo 25. 3. 2010 11:25

Jedna se o podvod. Doporucuji vzit si vsechny doklady a podat na nej trestni oznameni.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel