Reklamace telefonu z UK

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 18. 3. 2010 21:13

Potrebuju poradit s reklamaci telefonu, ktery jsem reklamoval do UK. Uz jsem opravdu v koncich a nevim jak dal, resp. nevim na co mam pravo. Pokusim se tedy v rychlosti nastinit situaci:

V listopadu jsem si pres Amazon.co.uk, konkretne pres shop SIMPLY ELECTRONICS zakoupil HTC TOUCH DIAMOND2(wm 6.1), dal jsem za nej pres 10 000CZK.

V prosinci zacal padat a zamrzat, jediny co vzdy pomohlo bylo vytazeni baterie a kdyz se vam tohle stane 10x za den asi si dovedete predstavit jak vypada zadni kryt.

Potom jsem jeste pri pokusu update na rom 6.5 zjistil ze z nejakho duvodu me zaslali ASIJSKOU verzi, to uz jsem nevydrzel a telefon poslal 22.12.2009 na reklamaci s tim ze chci vymenit telefon, ze neni normalni abych mel asijskej system a jeste ke vsemu kvuli tomu se mi poskodil zadni kryt.

Zkratim to- dnes mi skoro po 3ech mesicich prisel telefon zpet a co jsem nezjsitil, telefon mi dorazil uplne ve stejnym stavu jak jsem jej odeslal, s tim rozdilem ze krabicka je totalne zdevastovana viz:

kód:
http://i39.tinypic.com/2nbbl8k.jpg
, coz kdyz budu chtit treba prodat, je na prvni pohled neprodejny.

No ale chci se teda zeptat na co mam v teto situaci pravo? Preci neni mozny aby si tohle mohl nekdo dovolit? U nas je preci 28dnu lhuta na opravu, potom muzu chtit sve penize zpet, preci musi bejt i v Anglii ne?

Co by jste mi doporucili?

PS: vyhnete se tedy obloukem
http://www.simplyelectronics.net/

predem diky za vsechny rady
buck12345
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lexx 19. 3. 2010 02:33

buck12345 píše:U nas je preci 28dnu lhuta na opravu..

To teda není ;-)

Nicméně vzhledem k tomu, že v obchodních podmínkách mají takové zajímavé ustanovení, že se případné spory řeší u rozhodčího soudu v Hongkongu podle hongkongského práva (což lze dohodnout), tak na nějaký spor raději zapomeň, smiř se s tím, žes vyhodil desítku do kanálu, a pro příště si z toho vezmi nějaké ponaučení.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod buck12345 19. 3. 2010 14:26

tos me moc nepotesil...
buck12345
Návštěvník