Sankce z nesplneni zavazku

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod EclipseII 2. 3. 2010 17:02

Dobry den,
chtel jsem se zeptat. U jedne firmy jsem si objednal zhotoveni webovych stranek a zaplatil 50% zalohu z ceny. Bohuzel, firma nestihla termin dodani a ted se prace zastavili a prestavaji komunikovat. Ve smlouve mame Sankce v tomto pripade a to doslova "V pripade,ze zhotovitel nedodrzi dohodnute terminy v objednavce,zavazuje se zhotovitel zaplatit objednateli smluvni pokutu 3% za kazdy den prodleni. " Celkova castka je 40 000Kc, ja jsem poslal 20 000Kc jako zalohu. Je to uz 17 pracovnich dni od dohodnuteho terminu. Tedy by mi mela firma zacit vracet moji zalohu a platim mi dal sankce dokud nebude web hotovy. Ale podle jejich jednani si nejsem jist jestli web chteji dokoncit. Proto bych se chtel zeptat, bude mi firma muset platit do te doby nez mi dodaji kompletni web, nebo jen do doby kdy castka za web dosahne 0Kc (vrati mi moji celou zalohu a projekt se uzavre)? Pokud mi nebudou chtit sankce platit, jake jsou moznosti pro jejich vymahani?
Dekuji moc za Vasi odpoved
EclipseII
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bungo 10. 3. 2010 23:37

mážete opsat přesně to ustanovení o smluvní pokutě? Navíc berte na vědomí že 3% denně je strašně moc. Soud s největší pravděpodobností smluvní pokutu sníží... Doporučuju obrátit se na právníka.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků