odhad nemovitosti

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gotti 27. 9. 2009 12:39

Dobrý den.měl by jsem dotaz.chtěl by jsem od známého koupit zahradu(pozemek) a tak jsem se chtěl zeptat,jestli stačí u notáře sepsat kupní smlouvu a pak to nechat zapsat do katastru nebo jestli je nutný i odhad...můžete mi trochu poradit jak postupovat?děkuji
gotti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 9. 2009 14:15

gotti: odhad potřebuješ kvůli dani z převodu nemovitosti, která se platí buď z ceny odhadní, nebo skutečné, podle toho, která je vyšší.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotti 27. 9. 2009 16:13

takže se odhad musí nechat udělat?nebo by se ta dan mohla zaplatit z ceny kterou si domluvíme a podepíšeme?
gotti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 9. 2009 18:25

gotti: ne, odhad se musí vždy udělat, aby finančák měl "jistotu", že dostane daň minimálně z odhadní ceny.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotti 28. 9. 2009 08:43

rozumim,ono jde o to,že jsme se dohodly na 15tis. ale já mám ted strach,že když se nechá udělat odhad,tak bude třeba větší(např 25tis.) a on by si to mohl rozmyslet a chtít zase víc a víc peněz.tak jsem myslel,jestli se dá u notáře sepsat smlouva o koupi a pak já si nechám udělat odhad a z toho zaplatím tu dan,že on by už s tím neměl nic společného,nebo tak něco.
...zase jeden mi říkal,že odhad se musí dělat jen na barák...na malou zahrádku prej nemusí,tak nevím
gotti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 9. 2009 18:35

gotti: odhad musí být na každou nemovitost. Ale jestli ti jde o tohle, tak se domluvte spolu, se pište to, převeďte a odhad nech udělat až po tom. Popravdě, tebe to trápit nemusí, protože daň z převodu platí prodávající a ten podává i přiznání a musí doložit smlouvu a odhad.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotti 29. 9. 2009 03:05

dobře,děkuji za rady :-)
gotti
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků