Reklamace - 30 dní lhůta

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fredddie 24. 4. 2012 22:05

rewi: Tak já nevím v tom případě, co bys rád slyšel. Mě někdo ukrást zboží tak jak tobě tak jdu na policii rovnou. Pokud jsi jim "půjčil" něco na reklamaci a oni ti to prostě za spoustu měsíců nevrátí tak je to krádež a nic jiného. Pokud nekomunikují tak ti nic jiného nezbude. Pokud to nebudeš řešit tak to je pak těžko radit, jestli ti nevadí, že jsi hodil 5000 Kč z okna tak vlastně nevím proč se ptáš. Maximálně můžeš ještě poslat firmě "výhružku", že pokud do nějakého určitého data nebudeš mít peníze za výrobek na účtě (dala bych jim tak 7 dnů) tak půjdeš podat trestní oznámení. Já už bych ho podala dávno, takovým šmejdům se musí čelit a ne je nechávat. Skoro to vypadá, že se jim snad ještě chceš omluvit za to, že po nich chceš své věci zpět. Ale pokud ti přijde trestní oznámení dost tak to neřeš a nechej se dále okrádat. Pokud máš tolik peněz, že ti to neva tak ti klidně pošlu číslo účtu a můžeš mi taky něco poslat třeba.

Sakra lidi, když vás někdo okrádá tak s tím sakra něco dělejte a nenechte si ...... na hlavu! Když se všichni budou bát konat tak to bude jen a jen horší a každý si bude dovolovat víc a víc!
Fredddie
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewi 24. 4. 2012 23:36

Klidek, chtel jsem jen radu, za tu dekuji. Tedka mi pritelka rekla, ze jen 3 tisice a ne pet - jen pro uplnost.
Zákon schválnosti mi komplikuje život.

Za snížené viditelnosti používejte potkávací = tlumená světla, nikoliv světla pro denní svícení ! ! !
rewi
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bungo 4. 5. 2012 12:47

to rewi: písemně odstoupit od kupní smlouvy a požádat o vrácení peněz. Dopis poslat s dodejkou. Pokud peníze nevrátí, podat na ně žalobu na zaplacení. Tolik v kostce.

Jedná se o občanskoprávní spor, podávat trestní oznámení je podle mne mimo mísu (snad možná jako určitou formu nátlaku). Rady od Freddieho bych bral s velkou rezervou.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rewi 4. 5. 2012 14:15

Tak penize prisly, super :-) Diky i mistnim za pomoc. Stahl jsem si z internetu vzor dopisu ze presahli 30 dnu a mame narok na vraceni penez, poslal jim to doporucene a penize po par tydnech prisly
Zákon schválnosti mi komplikuje život.

Za snížené viditelnosti používejte potkávací = tlumená světla, nikoliv světla pro denní svícení ! ! !
rewi
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fredddie 4. 5. 2012 22:15

Bungo tak to by mě tedy zajímalo proč by někdo mé rady měl brát s velkou rezervou. To mi tedy laskavě vysvětli.
Fredddie
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avalagne 25. 6. 2012 15:30

Ahoj, rád bych se zeptal na několik věcí ohledně reklamace. Dne 28.5. jsem dal bezdrátovou myš na reklamaci a tedy nejpozději 27.6. bych měl mít reklamaci vyřízenou. Čas se blíží a ptám se tedy:
1) Můžu přijít dne 27.6. třeba 5min před koncem pracovní doby obchodu s argumentem, že nebyla reklamace včas vyřízena a můžu požadovat novou myš, případně vrácení peněz?
2) V případě, že by byla reklamace neuznána, ale nedostal bych do 27.6. (do 30 dnů) vyrozumění o reklamaci, jaké mám práva a možnosti? Je to tedy nepravděpodobné, ale stát se to může.

Děkuji za informace.
avalagne
Čtenář

Odeslat příspěvekod bures2 8. 5. 2013 11:29

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Reklamoval jsem poškození zboží při přepravě (zboží přišlo v pátek, v sobotu jsem firmu o poškození informovat mailem). V pondělí mi napsali, že si ho vyzvedne přepravní společnost a v úterý si ho odvezla jako reklamaci. Už je to skoro třicet dnů a když jsem to chtěl uspíšit, řekli mi, že mají problém v komunikaci s přepravcem, že se jako problém jeví fakt, že jsem zboží převzal bez výhrad. Bylo to koupené přes eshop. Kdy je datum počátku reklamace, v ten pátek, sobotu, pondělí nebo až v úterý? Pokud bych chtěl vrátit peníze, stačí napsat odstoupení od kupní smlouvy emailem? Mohu požadovat i vrácení přepravného? Bylo to placené dobírkou. Děkuji
bures2
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků