náklady na reklamaci

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Tarwas 30. 3. 2009 18:24

Koupil jsem věc přes aukro od jednoho nejmenovaného eshopu a poslali jinou věc, než jsem si koupil (nižší model), ale jelikož má přes 10kg, tak by rozdíl v ušetřených financích po započítání poštovného nebyl žádný. Jde se odvolat na nějaký paragraf, kde mám právo o uhrazení nákladů na poštovném? Bohužel to je už 14dní a právě jsem si s nimi poslal 40tý mail ]:-< jde mi v podstatě o princip ...
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 3. 2009 19:44

Pro začátek bych mohl poslat stížnost na nějaký úřad, který se o podobné věci stará.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod audis 30. 3. 2009 20:43

já měl problém s eshopem (poslali něco jiného) a na COI mi přes mail odpověděli, že mi nemají jak pomoci. na SOS odpověděli , že mohu podat žalobu na soud. takže jsem v zákonné lhutě odstoupil, jednak kvuli 14 dnum a jednat že dodané zboží neodpovídalo kupní smlouvě, prachy zpět neposlali > advokátce > za půl roku vyřešeno > moje náklady nula. ale to poštovný šlo na mě.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 30. 3. 2009 20:50

Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 3. 2009 09:11

Samozřejmě máš nárok na úhradu nákladů spojených s reklamací, tedy například poštovné. Obtížně by nárokovaly náklady například na cestu taxíkem na poštu a podobně. To že máš nárok samozřejmě neznamená, že něco dostaneš. Pokud se eshop zabejčí, nezbývá v krajním případě než soud.

Máš-li pocit, že je to obchod neseriózní, není asi důvodu, aby byl "nejmenovaný".
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Tarwas 31. 3. 2009 18:00

mohl by jsi mě prosím odkázat na paragraf, na který se mohu odvolat? Díky
Tarwas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 4. 4. 2009 16:47

§598 obč.zákoníku
iwigirl
VIP uživatelka