Reklamace MT s fakturou s cizim jmenem

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod error404 18. 10. 2008 11:39

Dobry den,

Nedavno jsem koupil starsi mobilni telefon nokia (se vsemi doklady o koupi a zarucnim listem na jemno puvodniho majitele).
Tnto tel se ale po nejakem case pokazil, tak jsem ho zanesl do servisniho strrediska Nokia. Reklamace byla uznana a za mesic se mi ozvali s tim ze Nokia to nebyla schopna opravit do 30 dnu, tudiz mi fali nejaky papir, abych si zazadal u prodejce (X-Store.cz) o vraceni penez.
Po telefonu mi rikali ze penize vrati, ze neni problem, ale za par dnu mi telefon prisel zpatky s tim, ze o vraceni penez musi zadat puvodni majitel, na ktereho je vypsana faktura.

Kdyz jsem volal na nejakou linku ochrany spotrebitelu, pani mi tam rekla, ze mi ten dotycny musi sepsat nejaky papir o postoupeni moci. Nicmene mi nedokazala rict jestli tento papir musi byt nejak overeny, nebo jak by mel vypadat :-) ...

Takze kdybyste o tom nekdo neco vedeli, napiste :_)
error404
Čtenář

Odeslat příspěvekod audis 20. 10. 2008 13:58

jestli penize nedaji primo tobe (coz se docela divim, kdyz mas vsechny papiry, ale budis), tak mej u sebe plnou moc. tam bude, ze ty jsi zplnomocnen od minuleho majitele ke vsem kroku ohledne pristroje xyz, datum, dva podpisy. thats all. proste jednoducha plna moc. z nouze si ji podepises za druheho i ty sam. musi stacit.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error404 24. 10. 2008 20:27

No a vztahuje se na tuto situaci nejaky zakon? Kdyby meli nejake namitky zase, tak abych mel cim argumentovat.
error404
Čtenář

Odeslat příspěvekod audis 24. 10. 2008 20:32

ne. plná moc je plná moc. musí mít však všechny náležitosti: kdo a komu, datum sepsani, platnost, čeho se týká. , podpisy. ------ provokujou jenom nebo sami pořádně neznají a nebo brání sami sebe třeba zbytečně před finančákem. hezký víkend! na určité věci plná moc samozřejmě nejde, ale to určitě nebude tento případ. (např. na vězení:-) co to je za obchod? ja tam asi vlítnu až budou papíry lítat:-DDD
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 24. 10. 2008 20:38

v posledním případě využij služeb advokáta. ty dostaneš prachy bez starostí, on si vydělá a obchod zaplatí několikanásobně více. patří mu to zloduchovi. Ověřeno z vlastní zkušenosti. dobrý právník odhadne neuspech hned na začátku, abys kdyžtak neplatil za nejistou výhru. (=jestli to má cenu dělat)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 25. 10. 2008 14:34

Obchod ma pravdu, zaruka plati jenom pro 1. majitele, k tobe nemaji zadne zavazky a nic ti nemusi platit. Puvodni majitel ma pravo splnomocnit jinou osobu k vyrizeni reklamace a tim padem vlastne prevest zaruku na jinou osobu, ale jestli musi byt podpisy na splnomocneni overene nebo ne, to nevim.

Sdruzeni na ochranu spotrebitelu je skoro na nic, vzdy kdyz jsem jim volal jako zakaznik nebo jako prodejce, tak mi nikdy nedokazali poradne odpovedet. Vzdy to bylo stylem " ... ja si myslim ...", "... asi ...", "... melo by to tak byt...", ale fundovanou odpoved zalozenou na dobre znalosti zakonu jsem od nich nikdy neslysel.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 25. 10. 2008 14:46

ne nemusí být ověřená. ale vysírat mužou, to je fakt s ověřením.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error404 25. 10. 2008 23:34

Diky moc lidi, zkusim to tam poslat. Jinak jde o obchod Setos, konkretne o jejich eshop x-store.cz ...

Kde bych mohl najit nejaky koncept toho jak by ta plna moc mela vypadat ?
Nejaky zakon se k tomu ale preci musi vztahovat, ne? Abych jim mohl primo napsat neco ve stylu, podle toho a toho zakona jsem splnomocnen a pozaduji vraceni penez za to a to zbozi z duvodu neodstraneni zavadi ve lhute 30 dnu..
error404
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků