Kdyby někdo chtěl doplatit 10%, z jaké ceny by to bylo...

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 10. 2. 2022 19:23

zajímala by mě taková právní kvalifikace. Předplatil jsem si dejme tomu něco jako onedrive (nebo netflix by taky seděl případně zálohování) . Služba měla na výběr zda na měsíc,3, rok. Já zvolil rok. Objednával jsem to v období kdy byla 75% sleva. Tedy místo 1000 Kč měsíčně za 250 Kč měsíčně. Tedy jsem kartou zaplatil 3000 Kč (opravdu jde jen o příklad, to by muselo být 100 kanálů nebo 10TB). Nyní už ceny mají bez slevy nějaký pátek. (1000Kč/m)

No a nedávno napsali, že bohužel z důvodu zdražení elektřiny musí zdražit služby o 10%. (Mimochodem ve smlouvě je, že mohou u některých služeb chtít v až o 20% navíc. V případě vysokého použití asi, ale nejsem si jist). Jmenuje se to : oznámení o zvýšení cen. Zdražení se týká celé služby. Že platnost zdražení začne za 2 měsíce.

Mám to od Září do srpna..

Jsou 3 možnosti:
1. cena se týká až nových objednávek, takže až kdybych to prodlužoval v srpnu...
2. Zdražení se bude týkat v mém případě duben-srpen* a to z ceny, kterou jsem platil : Tedy 5x 250 Kč x 10% = 125Kč by chtěli doplatit:?
3.To samé, ale z aktuální ceny Tedy 5x 1000Kč x 10%=500 by chtěli doplatit?


*(zjednodušil jsem to na celý počet měsíců ať se to lépe počítá)
Každému asi dojde, že takhle může libovolná firma "anulovat akci", když relativně malý zdražením dokáže reálně službu zdražit mnohem víc, oproti ceně v akční nabídce - v tomto případě: Nebude to 10%, ale 25%/10%=40%
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 14. 2. 2022 12:39

Už se to blíží.
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 19. 2. 2022 19:09

Co mě čeká?
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 20. 2. 2022 21:36

Mají právo chtít peníze když mám zaplaceno?
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 23. 2. 2022 21:29

Jaký je právní rozbor ?
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 24. 2. 2022 09:23

Lze si stěžovat u finančního arbitra?
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 1. 3. 2022 18:01

NIC NEPŘÍSLO.
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 7. 3. 2022 02:37

Ta pauza už trvá moóc dlouho.
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků