Festival vs vstup s "profi" foťákem bez akreditace

Festival, koncert, nebo veřejná párty: Podělte se s námi o vaše plány a zážitky, dejte nám vědět o akcích konaných ve vašem okolí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vanDave 6. 3. 2012 15:30

Ahoj, chci si koupit ke 30 nový resp konečně svůj foťák a zajímalo by mě,
jak je to v praxi se vpuštěním na festival s kvalitnějším foťákem. Četl jsem o pár případech, kdy někoho se zrcadlovkou dovnitř nepustili.

Jak je to třeba V PRAXI na velkých fesťácích Colours of Ostrava, Open air festivalu, Rock for people, Sázavě atd? Doteď jsem na fesťácích fotil a točil videa kompakty (Sony ?H10? a Nikon S8100) a nikdy jsem neměl problém se vstupem, ale teď bych chtěl třeba jet na Coloursy, kde mají v podmínkách vyloženě napsaný, že kvůli autorským právům lidi s foťákem "s vyčnívajícím objektivem" nepustí. Nebo je to jenom virtuální bububu kvůli požadavkům hlavních hvězd?

Uvažované fotoaparáty: kompakt Canon S100,
"kompakty" s výměnným objektivem Nikon J1, Panasonic GX1 a Sony NEX-5N. Poslední dva už mají objektiv jak zrcadlovka, takže by je kontrola na vstupu mohla za ně považovat.
Vím že je to o lidech, kteří kontrolují na vstupu, ale radši třeba oželím špičkovou kvalitu NEX 5N a koupím J1 nebo S100, než abych tam přišel a neměl fotky a videa žádné.

Díky.
PS: Mám založený stejný téma na digifotu, ale tam se mně k tomu zatím nikdo nevyjádřil...
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 6. 3. 2012 17:08

V praxi je to tak, že téměř každý pořadatel hudební akce se zavazuje ve smlouvě, že vystoupení nebude nasnímáno profesionální technikou kromě té akreditované. No a najatá bezpečnostní agentura to kontroluje u vstupu, dneska to už nejsou žádný brigádníci.

Kompakty jsou víceméně tolerované protože kvalita záznamu je bídná a je to víceméně nepoužitelné. Jestli tě nějaký jouda u brány pustí se zrcadlovkou s teleobjektivem, tak riskuje on (že ta agentura dostane pokutu od pořadatele a jeho vyhodí) a ty také až tě s ním někdo zainteresovaný uvidí bez visačky na krku a že budeš vykázán.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 6. 3. 2012 17:53

Dík za odpověď.
Asi takhle, teď jsem byl 2 roky po sobě na Open air festivalu a tam mně to přišlo, že kontrolují vesměs starší studenti, ale třeba před pár lety na majálesu ještě na černovické terase v brně byla jak říkáš patřičně oděná bezpečnostní agentura a ti se celkově s mikým nemazlili. Předtím jsem byl asi tak 2x po sobě na již neexistujícím Semtex Culture v Brně, ale tam už si ty kontroly moc nepamatuju.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 7. 3. 2012 11:07

Pokud je to malá akce, pořadatel má málo peněz, tak si najme přes agenturu pár studentů, kterým je tvoje vybavení někde u zadku.

Větší akce a větší rozpočet jako ty velké fesťáky znamená, že tvoje šance proniknout dovnitř s nějakým slušnějším vybavením se rapidně snižuje.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalkopecky2 18. 12. 2012 00:48

Honzo, podívej se na to opačně. Menší akce, pro tebe větší šance, že tě vpustí dovnitř rovnou zdarma jako profesionálního fotografa (chce to ale nějakou komunikaci předem).
michalkopecky2
Čtenář

Odeslat příspěvekod includes 20. 12. 2012 22:53

vanDave: Dnes většina velkých akcí již na vstupenkách uvádí, že návštěvník nebude vpuštěn s profi zrcadlovkou a dalšími objektivy.

Nemůžeš očekávat, že na akci typu např. "Open Air Festival", jež se koná v Panenském Týnci a na který navštívilo minulý rok více jak 15 000 návštěvníků, dostaneš akreditaci pokud nepatříš pod nějaký hudební časopis/server. Navíc mnoha těchto serverů se musí zavázat o společnou spolupráci a propagaci akce předem na svých webových stránkách/stránkách časopisu a za to je jim nabídnut počet možných akreditací pro novináře plus počet akreditací pro fotografy.

Pokud mluvíme o akci v Horní Dolní, kde vystupují Kabát revival, tam bych se možné spolupráce nebál. Předpokládám, že to bude pořádat Franta, který zrovna na profi fotografa zbytečných x tisíc mít nebude :-)
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honey9 12. 6. 2013 13:52

Ja bych se mel teoreticky podivat na brutal... jako brtigadnik 8-) A pak asi nikam, nebudu na to mit prachy
honey
honey9
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků