Strach z řízení auta

Pauzáci se představují

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 10. 2006 18:22

Řekněmem že máte začít jezdit služebním autem, sami jste v tomto roce absolvovali kondiční jízdy, sami najeli pár desítek km, ale zkrátka máte strach z řízení (nehody, sražení chodce...). Takže z toho důvodu ani nemáte moc chuť řídit, byť byste to chtěli ovládat. A nemáte možnost se právě teď sami někde procvičit.
Jak z toho ven?
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 11. 10. 2006 18:27

treba si predstavit, ze vzdy sa da zabrzdit, nebudeme chodit cez prechody pre chodcov 100km/h, proste: pozeráme sa kolem sebe, najprv chodime pomaly, ucime sa, potom dostaneme do cviku, zaklad je jen NABRAT ODVAHU: NAJPRV POMALY---- POTOM SKUSAME, CO S NAMI SPRAVI KED POJDEME NORMALNE AKO KAZDY INY, A ZISTIME ZE UZ NAM TO JEDE NA 100%. Je to len o vôli. A odvahe, ktorej je vždy dosť.
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod johnnym 11. 10. 2006 18:35

krtenek píše:Jak z toho ven?
Dvěstě ho***.

Ale teď vážně. Jezdi opatrně a tak, jak se na to cítíš. Čím více kilometrů najezdíš, tím větší budeš mít jistotu a i strach opadne.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 11. 10. 2006 18:48

Opatrnost, nabirani zkusenosti... Casem si clovek zvykne...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod christian 11. 10. 2006 19:00

tak to bude docela blby,protoze ovladani auta je dulezity zaklad pro bezpecnou jizdu.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 11. 10. 2006 19:22

Normálně si sedneš a pojedeš. Je to nejlepší. Skočit do toho bez velkého přemýšlení (teď nemyslím při řízení!). Já když jsem byl v autoškole, tak mě instruktor narval rovnou do Plzeňského provozu. Žádné cvičiště, nic. Řekl mi, že po cvičišti nikdy jezdit nebudu...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 11. 10. 2006 19:55

Tak, sedni si a jed. Treba pomaleji ale jed. Jedine odrizene kilometry ti pomuzou, teoreticky se na to nijak nepripravis. A snaz se zachovat chladnou hlavu, nepremyslet nad tim co se muze stat, ale soustredit se na rizeni
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 10. 2006 20:02

:mrgreen: Tak by mě samotnýho zajímalo, jestli je to jen přerostlej obyčejnej strach a nervozita nebo už nějaká fóbie. :hm
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 11. 10. 2006 20:24

Moje mama jezdi 40km/h uz 20 let ;-) Teda zas tak pomalu ne, ale dost
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 10. 2006 20:32

nikdo1 píše:Moje mama jezdi 40km/h uz 20 let
O co že ne i na dálnici? :mrgreen:
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 11. 10. 2006 20:35

to by te hnali :)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 11. 10. 2006 20:39

Ne, na dalnici 90 ;-)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 11. 10. 2006 20:59

:x 90 na dalnici :eh To jsou ti kvuli kterym se pak musi predjizdet i odstavnym pruhem...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 12. 10. 2006 06:44

kodl píše: 90 na dalnici...To jsou ti kvuli kterym se pak musi predjizdet i odstavnym pruhem...
No, pomlčel bych. Včera jsem viděl na dálnici dvě prasata, která při odbočování vpravo předjížděla vlevo. Bez blinkrů, respektování plných čar...no hrůza.
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 12. 10. 2006 08:46

Krtenku podobnou situací jsem prošel v roce 1995 kdy jsem byl nucen taky řídit služební suto a to jsem naposled řídil v autoškole v 1990, v rodině jsme auto neměli.
Měl jsem štěstí že mě kolegové, mě nechali pocvičovat na krátkých trasách mimo centrum Prahy kde jsem tenkrát pracoval.
Nejdřív sem byl taky trochu vystresovaný, ono i v autoškole jsem udělal jízdy jen tak tak.
Časem se to podalo, párkrát jsem služebáka někde ťuknul.
Dneska mám už svoje auto a jezdím v pohodě.
...
Michal P
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků