Chléb náš odcházející ...

Pauzáci se představují

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MgX 12. 2. 2011 14:42

Nápisům BIO atp. absolutně nedůvěřuji. Je to podobné, jako když si člověk myslím, že kupuje kuře z ČR a přitom to je vyběhaný atlet z Polskej.

V Bille pečivo nemají nějak výrazně špatné, to říct nemůžu, ale přesto je tam ale ...no a o „Moskvě“ platí, co jsem psal.

Přiznám se, že bych si dal kvalitní přírodní rohlík a chleba téhož druhu. Občas taky zajdu do nějaké pekárny, ovšem že by to vždycky bylo okouzlení - to se říct nedá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 2. 2011 16:33

MgX: tak záleží na tom co je to za nápis. Jestli Tě to zajímá, pošli mi SMS a já Ti o tom něco chytrého sepíšu ;-)

k tématu: opravdu každá pekárna nemusí mít zrovna skvělé zboží - chce si to najít tu svojí. Téměř absolutní jistota však je, že v hyper-super najdeme od každého druhu pečiva minimálně jeden totální aušus. Jelikož se markety snaží ohromit zákazníky cenou, musí tomu tak být. Za 18,- Kč se kilový bochník z poctivých surovin vyrobit, přepravit a se ziskem prodat prostě nedá.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 2. 2011 17:01

Slonik tak daleko v našem vzájemném vztahu nejsme, abych měl Tvé číslo a posílal Ti SMS :-D

Ty věci mě zajímají. Bohužel i označení, které má svůj konkrétní a mělo by mít svůj korektní význam, je často na výrobku jehož kvalita prostě neodpovídá...třeba známé přelepování visaček na zboží ... ohledně délky trvanlivosti. To, že člověk kupuje něco s nápisem BIO ještě neznamená, že kupuje kvalitu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 12. 2. 2011 18:35

Zvířátka se nám tu kamarádí. :D
Pokud by to ale šlo, tak já bych Sloníka poprosil napsat něco pěkného o bio potravinách a jeho značení.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 12. 2. 2011 19:24

trent píše: rohlíci byly dříve mnohem lepší než teď.

Za komanča bolo pečivo aj chlieb v horšom stave ako dnes.A v danom okrsku piekla jedna gigantická pekárňa ... nedalo sa kúpiť zo sortimentu inej.
Dnes je výber obrovský z mnoha výrobní.Bolo to horšie ... verte mi.
Ďakujem za chlieb,ktorý si môžem vybrať a kúpiť :tleskani
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 2. 2011 20:15

roxore sorry, ale souhlasit nemůžu. Ano - jedna pravda je ... výběr je větší, ovšem především chuťová kvalita některých produktů a jejich, řekněme přírodní/přirozená forma ne. Rohlík pečený za dob minulých, stejně jako chléb byl, povětšinou, výrazně chuťově lepší, než dnešní.

A ano - souhlasit se dá i v tom, že nemusím nakupovat zboží od společnosti X, protože tamhle je supermarket, kde je zboží od společnosti Y.

A ano - i dříve se dalo hovořit o tom, že „běžně“ prodávaný brněnský rohlík byl výrazně chuťově horší, než rohlík blanenský ... třeba.

A prosím ... nehledej v mém vyjádření nic, co tam není - tudíž cokoliv z politiky. Děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 12. 2. 2011 20:32

Po změně pracoviště chodím do pekárny, ve které pracuje kamarádka (ví, kdy se prodává pečivo z druhého dne apod.). Mají vynikající dalamánky, dýňové kostky a selské rohlíky.

K Bille: když jsem jedno ráno "blbec" si doma zapomněla pečivo, tak jsem s naivní domněnkou, že budou mít kolem 7:15 hodiny ranní pečivo, které jsem si běžně kupovala odpoledne, tak mne překvapilo, že měli jen rozpékané "hnusy". A to mne donutilo si zajít do výše napsané pekárny. Billa mi nevyhovuje ani u pultového prodeje se sýry. Sice je mají předkrájené a uložené v chladícím boxu, ale jsou nakrájeny dva dny předem a paní za pultem mi nechtějí vyjít vstříc..
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 2. 2011 21:54

Kirkwood Billa se liší prodejna od prodejny. Znám také jednu z dalších v Brně, kde bych si salám nekoupil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 2. 2011 23:00

tak ona třeba Billa sídlící na prestižní pražské adrese domu Myšák mi přijde taky docela hrozná. A pečivo co tam prodávají bych jedl jen v opravdové nouzi
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 13. 2. 2011 05:53

MgX píše: ... nehledej v mém vyjádření nic, co tam není - tudíž cokoliv z politiky. Děkuji.

To by ma ani nenapadlo :pozor .Je to diskusia,platforma názorov. A v tejto téme je diskusia o to pestrejšia,že máme rôzne nároky,rôzne chuťové škály a nakupujeme od rôznych výrobcov.
Ja osobne viem,kde majú v mojom regióne chlieb predražený (Carrefour,Jednota), kde je druhým dňom nejedlý (Lidl) a kde je dobrá kvalita aj cena.
Rohlíky nejedávam.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 2. 2011 14:52

Zkusil jsem malý experiment - včera jsem si krátce před půlnocí v Tescu koupil 3 kusy vcelku slušně vypadajícího pečiva nazvaného "Poctivá staročeská houska" (variantu bez soli a kmínu). První jsem sežral hned, druhou jsem nechal volně (uvidíme, jestli uschne a ztvrdne a jaká z ní bude následně strouhanka) a třetí jsem ponechal v mikrotenovém sáčku a chtěl bych jí dneska zkusit půlku rozpéct a druhou půlku v tomtéž sáčku skladovat. Uvidíme. Vzhledem k tomu, že jeden kus stojí 3,50 Kč, nemuselo by se jednat o úplný aušus. Ta co jsem sežral byla docela dobrá a dokonce ani *****ěla žlukle jako marketové pečivo nejnižší třídy.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2011 17:49

No „nejlepší“ jsou tzv. tukové rohlíky (snad se to tak jmenuje) - to je humáč první kategorie, i když jsou čerstvé :-!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 2. 2011 18:25

Jo, ty *****ěj úplně příšerně :-(
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 14. 2. 2011 20:13

Podobný test jsem provedl i já, ale skoro náhodou. Žena koupila v sobotu chléb z Újezda a já koupil chléb v Kauflandu. Kupodivu ten z kauflandu měl křupavou kůrku a pěkně voněl. Dneska jsem se k oběma modelům vrátil. Kaufland voní pěkně, je poživatelný, tužší a šušší. Újezd je měkčí, vláčnější, ale méně voní. Chuťově mi je Újezd o trochu lepší.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 14. 2. 2011 20:18

Ještě doporučuji popsat tvar, barvu a vůni vyšedšího exkrementu. Ať je test kompletní ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků