Vtipy, srandičky

Abyste na Pauze neměli dlouhou chvíli

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 29. 4. 2008 13:39

Viete aky je rozdiel medzi chladnicku a zenou??? Taky ze do chladnicky sa vojdu aj vajcia 8-D :-D
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

LG G6 H870DS Astro Black | Lenovo ThinkPad T430s | Apple Mac mini Server (Late 2012)
Mr.Bombastic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 5. 2008 21:44

to mě dneska dostalo... :mrgreen: :mrgreen:

Obrázek
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod John Eric Boulton 12. 5. 2008 06:02

# From: Adolf Hitler, hitler@reich.de
# To: Heinrich Himmler, himmler@ss.de, Karl Hermann Frank, k.h.frank@protektorat.de
# Subject: Re: Ležáky
# Vy, volové, říkal jsem vychladit !
Nemožné není fakt. Je to
postoj. Nemožné není
tvrzení. Je to výzva.
Nemožné je nevyužitá výzva.
Nemožné je dočasný stav.
NEMOŽNÉ NEEXISTUJE.
John Eric Boulton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 20. 5. 2008 18:20

Obrázek
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ljuk_Skajvolkr 22. 5. 2008 09:09

Krtek jde domů z flámu, ale nemůže přímou cestou přes les, protože tam hlídají zvířátkovské hlídky.
Tak jde za zajícem, jestli by mu nepomohl, ale ten ho jen pošle za liškou.
Ta také neví a tak ho pošle za medvědem.
Medvěd je z toho chudák celej nesvůj, ale nechá se přemluvit a vezme krtka do náprsní kapsičky.
Jdou po lese a najednou před ně skočí hlídka a říká: "Medvěde, nepašuješ náhodou něco?"
Medvěd řekne, že ne.
"Tak nám ukaž kapsy!"
Medvěd šacujíce kapsy: "No, klíče, peněženka, (plácne se přes prsa) fotka krtka..."
Ljuk_Skajvolkr
Čtenář

Odeslat příspěvekod eRiper 23. 5. 2008 14:39

OSTRAVŠTINA
Bo se mě hafo lidi furt pta, co je to cyp, hajcman, buty a podobně, ukažu Vam, kaj je možne se fajně ostravsky naučit. Po absolvovani kursu byste měli byt schopni bez problemu přeložit aji take perly, jako přislovi "Čumiš jak ščur do ryny", "Vydupali haviřa, nedali mu haliřa" nebo "Zehni se vole, bo zje na dole" .
Hlavni zasadou je, že ostravština nema dluhe samohlasky a už vubec ni suhlasky. Všecky slova se vyslovuji razně a kratce, bo na vic není čas.
Specificke je použivani předložky "do". Ostravak nikdy neřekne "jdu k holiči" nebo "jdu k doktorovi", ale vždycky a jedině "idu do holiča" nebo " idu do doktora". Tudyk je pravděpodobně patrny vliv anglicky : "go to the ( hell )"!
V ostravštině tež zcela chybi předložka " s", kera je ve všech znamych připadech nahrazena ostravskou předložkou " z". Velmi časta je debata, jesli někera slova psat s "y" nebo "i". Sama ostravština, tak jak život a prace obyvatel, keři jou mluvi, je tvrda. Nazornym přikladem sporu
je v přypadě o podobě slova "cycek". Nebo "cicek"? Po vyčerpavajici debatě autoři došli k zavěru, že rozhodujici je velikost. Menši, do velikosti č. 3, jsou tvrdši, a tedy "y". Velke - čisla 4 až 10 - jsou přirozeně měkči a tak pišeme i vyslovujeme "i". U slova "cyp - cip" je to přesně naopak,hranicy je velikost 12 centimetrů.

Zajimava je změna, ke kere dochazi při tvorbě přidavnych jmen slovesnych. Třeba sloveso "pustit" ma stejny tvar, jako ve spisovne češtině, ale "puštěny" je na Ostravsku "pusceny". Tohle sloveso je vůbec interesantni, bo se neřika "zapnout televizi", ale "pustit televizu,
radyjo, vodu." Trpny rod v ostravštině ganc chybi.
Ostravaci se oslovuju zasadně prvnim padem jednotneho čisla."Ty, Jarek.". Vyplyva z toho, že ostravština si vystači enem s šestima pady.
Přizvuk je zasadně na předposledni slabice, a tim bohužel vznikaji problemy se spravnym akcentem u slov jednoslabičnych, kdy se přizvuk přesouva vlastně na posledni slabiku předchazejiciho slova, kere pak ma akcent na předposledni a posledni slabice najednou. Vyslovnost je v takych připadech dosti obtižna. Zvlaštnosti ve vyslovnosti je změna "v"
na "f": sfeter, fčela, sfička..
Unikatem, nemajicim v českych dialektech obdoby, je vyslovovani i psani pismena " y" po "ř". V ostravske vyslovnosti se (viz vyše) měkke "i" vyskytuje sporadicky ( bijok, ist, liščit ), a tak je logicke, že se vyslovuje i piše "břyla, křyvy, břydky" apod.

Slovnik :

Chuj z tym! (Nevadi)
Dřevo na stojato a baba na ležato vydrža všecko. (Úslovi)
Šrame ti v pale. (Straši ti ve věži)
Kantuj se! (Vypadni)
Štrykoval nohami. (Pletl nohama)
Cyp jak lampa. (Pitomec)
Kvader cypa. (Idiot na kvadrat)
Bulaty, jak chleba kulaty. (Úplně blby)
Lezt do peněz. (Byt drahe)
Polub mě v kapsu! (Polib mi zadek)
Kuřiš, jak bys koňa prodal. (Zapaluješ si jednu od druhe)
Měl plne ryny. (Byl opily)
Zaleži, jak leži. (Úslovi, důležita je poloha)
Marně gatě rozpinatě, jak vas neznam, tak vam nědam. (Úslovi sesexualnim podtextem)

Pil jak o dušu. (Pil přes miru,nehleděl na zdravi)
Jak jabko, tak rajske, jak babu, tak z Prajzke. (Úslovi)
Braly mě mory. (Šly na mě mrakoty)
Děvucha bez břucha jak kastrol bez ucha. (Úslovi)
Kuřil, jak když chudobny topi. (Hulil jak fabrika)
Drži se pipy jak cycka. (Nemůžou ho dostat z hospody)
Čumiš jak ščur do ryny. (Hlediš jako nevěřici Tomaš)
Vydupali haviřa, nedali mu haliřa. (Úslovi)
Zehni se vole, bo zje na dole! (Na šachtě je třeba davat si pozor,aby se člověk neuhodil do hlavy)
Čim hlupši sedlak, tym větši kobzole. (Úslovi)
Vajco se robi chytřejši, jak kura. (Úslovi)
Popij vudky, bo čas krutky ! (Úslovi)
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 23. 5. 2008 16:49

Tak jsem si koupil nabíječku. Ten návod mě tak pobavil že jsem to musel vyfotit.
Obrázek
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2008 16:51

Michal P :mrgreen: Zřejmě ten jeden, musíš nejdříve rozlomit - kvůli sudému počtu :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod eRiper 23. 5. 2008 17:08

Číslo 1 není sudé? :mrgreen:
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 23. 5. 2008 17:14

Pokračování
Obrázek
všiměte si že je nejprve možné dobíjet POUZE akumulátory typu NiMH ale vložit můžeme Ni-MH ne Ni-Cd. Myslím že si autor překladu něco přimyslel. :D
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Revan 23. 5. 2008 17:19

kdyz jsme u tech navodu:
Obrázek
doufam ze to tu jeste neni:
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2008 17:24

Revan sem si myslel, že v SK mluví jen trochu jinak :mrgreen:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod eRiper 23. 5. 2008 18:01

Michal P: :-D co dodat
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 31. 5. 2008 09:37

JESUS SAVES

Obrázek
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 2. 6. 2008 20:46

Povidaji si deti ve skole o svych prarodicich. Vsichni se zapojuji do debaty o dedeckach az na Pepicka. Pani ucitelka se tedy zepta Pepicka: "A co dela Tvuj dedecek, Pepicku." "Muj dedcek umrel v koncentracnim tabore", odpovi Pepicek. "To je ale smutne, Pepicku." A pepicek na to odpovi: "Spadnul z hlidaci veze."

Babicka vyhraje ve sportce ohroumnou sumu penez. A novinari se ji vyptavaji, co s nimi bude delat. "No cast, dam vnoucatum, za cast si koupim barak, auto,... a za cast necham postavit Hitlerovi pomnik." "Ale babicko, vzdyt vas veznil a mucil v koncentracnim tabore", odveti jeden z novinaru. "To jo", rika babicka a vyhrne rukav "ale cisla vybral dobre."
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka