Jak jste se pokusili odčínit"své hříchy" ?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod SuperhollymaN 24. 3. 2008 11:34

lu.kas píše:SHM: Vis, ono treba to s tou manzelkou sveho bratra nebo jak to tam je, je mysleno i prenesene... :mrgreen:

dobře dobře tak když pomineme 6. Nesesmilníš tak jsem nikdy žádný vážný hřích nespáchal :mrgreen: :mrgreen:
A bude hůř...
SuperhollymaN
Sexoš Fároš 2009

Odeslat příspěvekod lu.kas 24. 3. 2008 15:23

A uzs poslal do Vatikanu zadost o svy svatoreceni? :D

Mezi tema podminkama je myslim i to, ze musis vykonat zazrak. Pokud ti nekdo potvrdi, zes zadnej hrich nespachal, bude to zazrak :mrgreen:
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod SuperhollymaN 25. 3. 2008 11:46

:lol: svatý Jan, to zní hezky, ale uznávám, že ačkoli jsem toho hoden, svatých Janů už je hodně takže já tuto pozici přenechám někomu jinému :mrgreen:
A bude hůř...
SuperhollymaN
Sexoš Fároš 2009

Odeslat příspěvekod roxor 26. 12. 2009 08:13

Snažím sa nepoškodzovať druhých,ale niekedy sa stane,že ublížime.Buď nevedome,alebo situácia dospela do takého stavu,že niekto z protagonistov je poškodený.Môže to byť niekto iný,alebo aj my.
Ak sa cítim byť poškodený ja,tak som vytočený jak brigadýr a mnohokrát zároveň aj skormútený.Ak mal újmu niekto iný,nevinný,snažím sa to odľahčiť.V prípade,že som mu újmu spôsobil ja,urobím všetko pre to,aby som to dal do správnych koľají.Ospravedlnenie mi nerobí problém.
Ale v podstate to nevnímam,ako ťažký "hriech",lebo som usledoval,že život všetko vráti.
Všetko ... dobro aj zlo.... a mnohdy aj s úrokmi :hmm:
Som ateista v tom zmysle,že nie som stúpencom žiadnej církvi,či náboženstva.Mám svoju vlastnú vieru ... každý dospelý,svojprávny človek predsa musí vedieť,čo je správne,čo nie.Čo sa patrí a čo nie.Na to nepotrebujem žiadne desatoro (ja mám možno aj päťdesiatoro :mrgreen: ), ani spoveď ,či odpustky .... ani farára.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 26. 12. 2009 13:13

Hříchy? Co to je? Roxore...Stačí co z mých,,Dobrých,,Činů udělaj TY, Ti ostatní, že...STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 26. 12. 2009 16:02

Jelikož jsem nevěřící, tak ani nemohu hřešit. Hřích je jakýkoli přestupek proti desateru. Jenže nejsem nábožensky založen a tudíž pro mně desatero nic neznamená. Své činy s desaterem neporovnávám.
Odčinit hříchy považuji za absurdní. Pokud něco někomu způsobím, tak to se dá napravit jedině tím, že to odčiním dané osobně. Pokud dané osobně nenahradím způsobené duševní či fyzické škody, tak hřích nelze podle mně jinak odčinit. Je sice možné si odčinění hříchu nalhat za pomocí smyšlených náboženských písemných podkladů, ale tohle já nepovažuji za příliš smysluplné řešení.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 12. 2009 12:02

podle prvního postu je jasný, že nejde o náboženství - v tom případě kytka je základ, a pak slib, že už se to nestane, a hlavně dodržení slibu. ale samozřejmě záleží na závažnosti provinění
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod roxor 27. 12. 2009 16:37

S-Tony píše: Je sice možné si odčinění hříchu nalhat za pomocí smyšlených náboženských písemných podkladů, ale tohle já nepovažuji za příliš smysluplné řešení.

Tož,tož ... preto sú pre mňa náboženstvá v našich končinách farizejské.
Kánony iných náboženstiev neovládam a ani nemám potrebu šudovať ich podstatu.Načo?
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eRiper 27. 12. 2009 19:33

Zatloukat, zatloukat, zatloukat! :D

eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hobitt 28. 12. 2009 00:09

Když mě přišla na celkem lehký hřích, tak to spravila vehementní omluva, květina a nové struny na kytaru, o kterých jsem věděl, že by je chtěla.

Zanedlouho mi zahnula ona, takže stejně byl vztahu konec...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod roxor 30. 12. 2009 08:08

Marcel Kudlvasr píše:Hříchy? Co to je? Roxore...

Každý to evidentne vnímame ináč ;-]
Na jednej strane to je dobre,že nemáme "predpis" a uniformitu na presne stanovené hranice,kde hriech,či akási psychická újma začína a kde končí.Na to by musel byť snáď ded-vševed,aby to jednoznačne určil :-! .
Na druhej strane,to ale môže plodiť hromadu nedorozumení a nevôli,nakoľko každý vnímame rovnakú situáciu úplne ináč.
Nie ?
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 30. 12. 2009 09:56

No Roxore, do Hlav nevidíš a to je ten ten problém...Leda tak do skopové, hej...Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 30. 12. 2009 22:36

Jé, skopové jsem už nejedl snad deset let, nějak to vypadlo z potravin a přitom je to tak zdravé maso, pokud tedy vegetáči uznají, že maso může být zdravé. Jako dítě vesnice jsem měl skopové velice často, ale dnes je to vzácnost a to díky jen té "sametovce". Před tím bylo skopové cenově velice dostupné maso a dnes si ho musíte objednat předem a tvrdě zaplatit, tak tvrdě, že si raději koupíte roštěnou.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 31. 12. 2009 14:03

Povídej mi o tom Nazdar,...na česneku se špenátem a brambor knedl, He...Měli ho u nás před Vánoci cca 14 dní i jehněčí se ještě objeví,...kolem tý 100,-za kilo -přední a více a více za zadní, že. Leč není pro koho...Kamila chce minutky z prasete...STarec Marcel od Zvonu. Jinak ta rozseklá hlava a nožičky, je Balkan-Orient špecialitka až pod Himaláj, že...užil jsem si Baraninu u Bratů Jugošů ve vnitrozemí...10 let a já to neplatil, byl jsem Super Marcel - Gorski Taxi, Koza Róza-Škoda 105S: Škoda para ni dinara. Vozil jsem , koho jsem potkal v horách i cestou . Čuměli, že jsem je dovez až k Rodné Kůče. A měl jsem o vše postaráno...vozil jsem za gratuito(dinary jsem pak nacházel různě v autě, nedali si říct). Žena a dece byly u moře ...Měsíc, atopický exzém, mně tam vždy vzal 3.den ishias...Od Júlek po Albánii bylo baraniny, okrugljaka i kukuroznej,,cihly,,..., sira, mljaka, rakie a crno vina... ajajaj(1982 -92), bohužel bez digi, jen DIA. Bacha, teď tam budou všude ještě Miny!! Super Marcel, Mečka Bradova.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod roxor 23. 1. 2010 05:51

Marcel Kudlvasr píše:No Roxore, do Hlav nevidíš a to je ten ten problém...Leda tak do skopové, hej...Marcel od Zvonu.

Určite,že to môže byť príčinou problémov,ale keby sme vedeli presne,čo si iný myslia bolo by to všetko velice,prevelice fádne.
roxor
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka