Mobil u dítěte

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Noovo 20. 11. 2007 19:48

ja vim, jak si to myslel :) :wink: ...bohuzel to tak ted je a pokud jim rodice budou davat veci, po kterych oni touzi jen aby se jich zbavili, tak si nebudou vazit nikdy veci...vzdyt oni tech polovinu veci ani nemuseji mit...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 20. 11. 2007 19:49

Tak sem asi out :-D
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noovo 20. 11. 2007 19:54

Maty.Lara píše:Ja jsem si na svuj prvni mobil vydelala v 15 a pul a byla to moje prvni legalni brigada. Dalsi mobily jsem si kupovala sama (i kdyz mi ho ukradli), kredit si taky kupuju sama.
Ale kredit bych jim koupila a musely by si s nim hospodarit na urcitou dobu, kdyz by si ho provolaly... jejich smula.

perfektni pristup :tleskani ....a o o tu jde, aby si deti pak tech veci vazili vic, kdyz si je budou kupovat ze sveho...neberou to potom jako samozrejmost...

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod lu.kas 20. 11. 2007 19:57

Sestra ma mobil od svych 9ti let a povazuji to za optimum. Ma Nokii 3100 po me, ale stacil by ji i horsi, akorat sme nechteli zadny kupovat.

Mobil ma na volani z krouzku a ze skoly (jestli ji ujel autobus, kdy pro ni ma nekdo dojet), na reseni akutnich problemu jinde, na zjisteni pro rodice, kde je, kdyz neprijela v planovany cas apod..

Na mobilu hry hraje a melodie si pousti, ale vyjimecne, a protoze nema infra/BT a platit stahovani ji nikdo nebude, nema jak tam dostat dalsi.

Ma kredit, moc ho nespotrebuje (tak 80 Kc mesicne), pouziva ho opravdu minimalne.

Takovehle vyuziti mi prijde jako optimalni, nemam rad fanaticky matky co na Nove slyseli, ze mobil skodi zdravi, tak ho diteti nekoupi, ani rodice, co svymu synovi ve skolce koupi mobil za 15000, aby mohl machrovat pred kamaradama...

Otazka financovani je neco jinyho, zalezi na financni situaci rodiny, vysi kapesneho ditete (ma moznost dostatecne usetrit?), dalsich prijmu (babicky), veku (brigady), prilezitosti (vanoce, narozeniny nebo "jen tak") atd...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noovo 20. 11. 2007 20:03

lu.kas: velmi rozumne :)

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ally 20. 11. 2007 21:23

Synům jsme koupili mobily zároveň (před pěti lety), když jim bylo 11 a 13. Kredit jim dobiju jednou za půl roku, jinak je to na nich. Na uhlídání dětí není ani mobil moc platný, když nechtějí být k zastižení, tak ho prostě vypnou. Navíc jim věřím, takže je ani přes mobil moc nehlídám.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod teplice 20. 11. 2007 21:37

Vencos:

Dětem bych koupil jedině špičkovej komunikátor od nokie... Kdyby se tomu něco stalo, rtak mě to nebude bolet - nechápu :eh
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Mawe47 20. 11. 2007 21:58

ja si svuj prvni mobil koupila v 17, rodice by mi v zivote nic drazsiho nez 500 kc nedali... a taky sem ho spis chtela ja sama, nez abych ho potrebovala...

Sice nejsem matka, ale taky nesouhlasim zcela s nazorem, ze dite ma mobil dostat jen tak. Je to draha vec a v ramci uceni deti zachazet s drahyma vecma/vazit si penez/ bud kdyz ho chce, at si na nej treba pulku prida, anebo kdyz by bylo dejmeztomu mladsi, tak kolem tech 10 let, tak by telefon nemelo na denni pouzivani, ale dostalo by ho, kdyz by slo nekam na vikend pro pripad nouze. At si nezvyka, ze dostane vsechno, co si poruci, protoze pak akorat sou z toho rozmazleni spratci, kteri si na to ani nedavaj pozor a jen co ho nekde ztrati, uz pozadujou novej. takhle by k tomu meli aspon urcitou uctu

napriklad ze skautskeho tabora se jednou tydne delala exkurze nejblizsi telefonni budky, aby rodice behem toho mesice vedeli, kdyby byl nejaky pruser, a ne jak dneska, ze si decko po 2 dnech tabora zavola rodice, ze se mu tam nelibi, ze chce dom...

Neni problem decku dat nouzovou dvacku a kdyz se nekde sekne, zavola z budky
Naposledy upravil Mawe47 dne 20. 11. 2007 22:07, celkově upraveno 1
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod Vencos 20. 11. 2007 21:59

teplice: sranda néé? :wink:
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 11. 2007 22:03

děckám tak do 10ti let bych mobil nekoupil!!!!

a jak ste naznačovali že když není večer doma v 8 hodin tak mu zavolám... :roll:

jak se to dělalo předtím než byly mobily?? Děcka jsou pak moc propojení s rodiči, to je moc samostatnosti nenaučí...

Já sem naštěstí měl volnější dětství, jak sem byl malý určitě jo, ale později už sem nemusel sdělovat rodičům kam jdu a kdy se vrátim atd... (Sice ve městě je to trošku horší, děcka se snadněji dostanou k cigaretám, drogám... :hm)
Od těch 15 sem ani pořádně neříkal že jedu na cely vikend, prostě se zbalím a obutý než vychazím ven, jenom houknu do kuchyně že valim na vikend pryč a přijedu někdy v nědělu...
Nebo stejně tak když se jedu někam na kole projet 100km ani neví kam jedu, mobil u sebe nemám...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Mawe47 20. 11. 2007 22:15

MarkFX tak ja byt tvuj rodic, asi silim:)

u nas to fungovalo tak, ze se doma reklo kam se jde a kdy se zhruba prijde. Cca hodinku nebyl problem, popripade se domluvilo prespani a zavolalo se dom, ze sme ok nebo ze se opozdime... budky sou vsude a telefonni kartu sme meli vzdy u sebe... i dneska jako dospely clovek doma informuju dopredu, ze se na vikend zdejchnu nebo kdyz mizim na cely den na kolo, tak oznamim pribliznej smer, kdyzby se neco stalo, at maj rodice aspon voditko...
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ally 20. 11. 2007 22:21

MarkFX píše:Od těch 15 sem ani pořádně neříkal že jedu na cely vikend, prostě se zbalím a obutý než vychazím ven, jenom houknu do kuchyně že valim na vikend pryč a přijedu někdy v nědělu...
k/quote]

Tak synové mi to sdělí tak dva dny předem. Neptají je, jen oznámí :D . Ale zatím se vždy v pořádku vrátili, když se hodně opozdí, pak mobil použijí. Ale jako menší nebývali do noci nebo přes noc venku, tak to šlo i bez mobilu. Takže dřív jsme neviděli důvod jim ho pořizovat, i když ho už samozřejmě chtěli.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Player. 20. 11. 2007 22:21

dobre vsak, v minulosti to boli telefonne karty a dnes su to mobili, tak co riesite? ;)
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mawe47 20. 11. 2007 22:23

ze telefonni karta stala 100 kc a vydrzela klidne i rok, ted je treba investice do mobilu plus decko pak smskuje i kvuli blbinam a pak to na rok vyjde i na 3 litry.... 2telefon, plus kazde 2 mesice kredit
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 11. 2007 22:34

MarkFX píše:...jak se to dělalo předtím než byly mobily??...?/quote]

no nic, matka přišla na náves, my jak jsme ju viděly, tak jsme začly zdrhat, ale stejně jsme nakonec musely dom :lol:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Předchozí stránkaDalší stránka