Účinek antibiotik v těle...

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod bombul 25. 9. 2007 21:10

Bobroněnko

Mas pravdu zacina uz v ustach ale to sa tyka cisto len cukrov a ich degradacia na dextriny maltozu a glukozu...

Co sa tyka liekov, trochu som sa pozrela do starych zositov su lieky co sa rozpustaju v zaludku ale su aj take co pokracuju az do tenkeho creva... to kde sa rozpustia urcuje prave ich obal tzv glazura ktora ma viacej funkcii nielenze zjmenuje chut [ vacsina lieciv su latky natolko horke ze by clovek nebol schopny ich prehltnut] dalej je dolezita pri prehltani zabranuje neziaducim ucinkom, ktore by mohli byt vyvolane v pripade ze by sa latka zacala rozpustat naprikald uz v pazeraku...

Cize rada je jasna : Nedrvit a nerozpustat :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 9. 2007 21:19

mno, právě :-)
trochu sem googloval:
" Absorpce po perorálním podání se u jednotlivých penicilinů liší (viz dále), a to v závislosti na odolnosti vůči kyselému prostředí (pH žaludeční šťávy)..."
bohužel, nic konkrétnějšího jsem nenašel... :oops:
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Najja 25. 9. 2007 21:39

Já našla tedy...
Fenoxymetylpenicilin (penicilin V) je biosyntetické antibiotikum, nestabilní vuči beta-laktamázám,
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 9. 2007 21:44

těžko říct. jestli je na tom zároveň napsáno polykat vcelku... :?
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Najja 25. 9. 2007 21:55

Njn... a tady další infrormace (z jednoho .pdf):
Obrázek

:cry: Když já to prostě nespolknu... Mě se stáhne hrdlo, do toho ještě ta šťítná řláza a mandle... Normálně se začnu dusit... :roll:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gagarin 26. 9. 2007 14:02

Samozrejme ze ich rozdrv,myslis ze malym detom sa ako podavaju lieky.
gagarin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bombul 26. 9. 2007 17:05

gagarin

Velky omyl, mozno sa tak malym detom lieky podavaju ale urcite by sa nemali....totiz ak je liek obaleny glazurov ma to svoj dovod a nie je spravne ho akymkolvek sposobom upravovat pred pozivanim.
Pre male deti co maju problem s uzivanim tabletiek su alternativy v podobe sirupov, pripadne cipkov...
Drtit sa mozu lieky ako paralen ktore nemaju ochranny obal pri nich totiz na tom az tak nezalezi ale ani v tomto pripade to nie je spravne.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Michal P 26. 9. 2007 17:10

Jestli léky drtit či ne je zbytečný diskutovat, stačí si přečíst příbalový leták. Zjednodušeně řečeno potahované tablety se drtit nemají, u těch nepotahovaných a některých tobolek je to možné. Ale o toho je ten příbal.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 26. 9. 2007 17:23

mimochodom, lieky mozno aplikovat aj opacnou stranou traviaceho traktu
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michee 26. 9. 2007 17:26

Nojo, jenže většina atb je per or a nikoliv per rect.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 26. 9. 2007 17:33

co som pocul, tak sa ucinnejsie vstrebavaju rozne latky.

v juznej amerike teraz bolo hitom liatie alkoholu cez konecnik, pretoze sa rychlejsie dotaval do krvneho obehu a celkovo je to lacnejsi najsposob chlastania. nevyhodou je vysoka umrtnost, kedze tu nie je moznost vyvratenia alkoholu. to len tak na okraj :D
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michee 26. 9. 2007 17:42

Tak s tím vstřebáváním máš pravdu, ale přeci jen perorální podávání je lepší, než si něco strkat do zadku :-D.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 26. 9. 2007 18:02

pohodlnější a příjemnější, tedy aspoň pro mě.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Michal P 26. 9. 2007 18:06

No v určitých situacích, kdy jsem vše pozřené vrchem vracel, mi čípky vyhovovaly.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fido+ 26. 9. 2007 18:15

kosch píše:no viděl bych dva problémy - určitě ne rozpouštět v horké vodě, spousta chem. sloučenin v lékách nerada teplo...
a pak může být problém, že potah tablety chrání do jisté míry obsah před agresivním prostředím v žaludku, takže by tady mohlo vadit i ono rozdrcení, ale do jaké míry je tohle pravda nevím..m/quote]

Tak tak. A nejen potah ale je dano i za jak dlouho se tableta rozpusti, jak dlouho se bude rozpoustet a tim je i dan jeji ucinek a urcite smerovani kde a kdy ma zacit pusobit. Take pri rozdrceni muze cast projit telem bez uzitku protoze vstrebavani muze byt taky zavisle na rychlosti rozpousteni.
Fido+
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka