Účinek antibiotik v těle...

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Najja 25. 9. 2007 14:28

Zdravím,

mám takový divný dotazy :lol:...
- Veděl by někdo, jakým způsobem účinkují antibiotika v těle?
- Je možný si antibiotika rozpustit např. v čaji a pak to vypít? Nebo je pro správný účinek nezbytný ho spolknout celý?

Předem díky za odpoveď... Ptám se, protože mám angínu a mám zvětšené mandle, bolí mě v krku, atd... A ty antibiotika prostě nedokážu spolknout vcelku...

Díky :wink:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tukatkat 25. 9. 2007 14:52

Najjo, já měla taky co dělat, abych to spolkla s bolavym krkem. Koukala jsem do příbal. letáku a o tom, že by se to muselo polykat nic nepsali, ale mě bylo u doktorky zděleno, že polykat. Tak nevím. Já osobně jsem to radši vydržela a spolkla to ;)
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 9. 2007 15:07

Mno, antibiotika účinkůjí různě - buď naruší bakteriální cytoplasmatickou membránu, inhibují syntézu buněčné stěny nebo třeba naruší nukleovou kyselinu oné bakterie...případně třeba reagují se specifickými enzymy...ale jestli je polykání celých nějak důležité, si netroufnu říct, nejsem natolik vzdělanej :-D ale myslím si, že by to nemusel být takový problém, když to třeba rozdrtíš.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Najja 25. 9. 2007 15:12

Tukatkat
Jo, o tom jsem taky přemýšlela - vydržet to - ale když ono je to tak hořký :lol:

Bobroněnko
Jo díky, zkusim to... A uvidim :D
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 25. 9. 2007 15:14

no viděl bych dva problémy - určitě ne rozpouštět v horké vodě, spousta chem. sloučenin v lékách nerada teplo...
a pak může být problém, že potah tablety chrání do jisté míry obsah před agresivním prostředím v žaludku, takže by tady mohlo vadit i ono rozdrcení, ale do jaké míry je tohle pravda nevím..
Naposledy upravil kosch dne 25. 9. 2007 15:18, celkově upraveno 1
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 25. 9. 2007 15:16

kosch
Aha, díky, to máš pravdu... Hold to zkusim přeci jenom polykat... :? :lol: ... Díky.
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pade 25. 9. 2007 15:32

to pojde prehltnut, sice ani poriadne neviem čo to je, ale určite to pojde, a radšej by som to nedrtil ani nerozpuštal, kvoli dovodom napisanym hore
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Najja 25. 9. 2007 15:38

Pade: snad jo...
kosch: ale ještě mám dotaz tedy... Když spolknu antibiotikum, tak stejně se ten "potah" potom rozpustí... Na co tam tedy je? Není tam jen pro "postupné uvolňování"? A prášek tedy ale zapijet čajem můžu, když chem. látky nerady teplo? Mě nic o zákazu teplých nápojů řečeno nebylo...
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod michee 25. 9. 2007 15:41

S drcením tablety bych problém neviděla - takže tu "drť" si klidně pak můžes rozmíchat v troše vody - jak píše kosch, tak bych teplou vodu nevolila, z důvodu možnosti rozkladu účinné látky. U některých léků jsem vyloženě v příbalovém letáku našla napsáno, že si tu tabletu můžeš rozpustit v troše vody - maximálně tím urychlíš rozpouštění v žaludku, nic víc.

Ale stejně je nejjdenodušší tu tabletu spolknout - je to nejméně časově náročné!
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 9. 2007 15:49

najja: kosch může mít pravdu, HCl v žaludku by mohla antibiotikům pocuchat stavbu, proto by se měly rozpustit až pozděj...ale taky nevím, zda je to případ zrovna antibiotik.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Najja 25. 9. 2007 16:04

Ehm, tak vzhledem k tomu, že jsem až teď našla v příbalovém letáku jednu větičku, je jasné, že mam po ptákách :lol:
... Užívají se nerozkousané s dostatkem tekutin.t/quote]

:mrgreen:
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bombul 25. 9. 2007 16:29

[quote="Bobroněnko"; HCl v žaludku by mohla antibiotikům pocuchat stavbu, proto by se měly rozpustit až pozděj...
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 9. 2007 17:52

e-e, hlavní vstřebávací místo je tenké střevo :-)
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 25. 9. 2007 18:17

Ano je to hlavne vstrebavacie miesto pre vacsinu biologicky hodnotnych latok stiepia sa tu cukry a tuky a taktiez bielkoviny apon teda niektore....
Avsak v zaludku travenie zacina prvym rozkladanim proteinov na polypeptidy a zaroven tu dochadza k vstrebavaniu vody a liekov.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 9. 2007 20:59

hm, přiznám se, že o tom moc nevím, jen bych podotkl, že trávení začíná už ústní dutině (ptyalin)...ale jak je to s těmi léky, netuším, fakt je totiž ten, že některé ten potah mají a nenapadá mě jiný důvod, proč by jej mít měly..
Bobroněnko
Přeborník

Další stránka