Váš "styl psaní" - na fórech, ICQ, v SMS,...

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod scater 18. 12. 2007 23:13

Nevim proč lidi řikaj že je to rychlejší...je to jen o zvyku.Kdyby sis zvyknul, tak to máš prakticky stejnou rychlost.Ale jde o to, kde to používáš...ty HUBy atd. -> tam se preferuje psani bez hacek, ze ano :)
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 12. 2007 23:37

Ja když sem měl psat komusi na ICQ (tuším Aquarkko) a musel sem bez diakritiky, no velky problém mi to dělalo a trvalo snad 5 minut něž sem si uplně zvykl :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod xsrespect 19. 12. 2007 00:03

na icq a foru pisu porad stejne... obcas mi uklouzne nejaka ta carka, nebo velke pismeno z meho obvykleho psani vsechno malym...

smsky pisu normalne bez trech tecek... a s mezerou za teckou jo a samozrejme pisu bez hacku a carek nad pismenky... je to krapet rychlejsi :-)

tak toto byl priklad jak pisu na foru ;)

EDIT: samozrejme ze se snazim hlavne dbat na y/i proste nechci delat skolacke chyby a nekdy kdyz ctu jak nejaky kluk pise, ze s klukama byly kalit... uaaaaa :tleskani :mrgreen:
xsrespect
Čtenář

Odeslat příspěvekod jezek 19. 12. 2007 07:23

MarkFX píše:Ja když sem měl psat komusi na ICQ (tuším Aquarkko) a musel sem bez diakritiky, no velky problém mi to dělalo a trvalo snad 5 minut něž sem si uplně zvykl :hm /quote]

Na ajsku se dá psát i s háčkama,ale jinak mám stejný problém jak Ty.Když jsem někde nucený psát bez hacku a carek,tak mi to vůbec nejde :?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 19. 12. 2007 11:15

To mi zas problém vůbec nedělá. Spíš naopak, docela problém si po tak dlouhé době zase zvyknout psát s diakritikou... ale na icq na to kašlu, píšu tam pořád stejně
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 19. 12. 2007 11:39

No já mám celkově problém plynule přecházet mezi psaním s diakritikou a bez ní. Kolikrát pak vznikají texty, kdy je půlka věty česká a druhá půle jen ceska - člověk potom vypadá jak tatar. :-)

Odeslat příspěvekod aquarkko 19. 12. 2007 12:02

MarkFX píše:Ja když sem měl psat komusi na ICQ (tuším Aquarkko) a musel sem bez diakritiky, no velky problém mi to dělalo a trvalo snad 5 minut něž sem si uplně zvykl :hm /quote]
jenže to byl ten Travian Trillian :lol: tam mi diakritika nebyla vidět...a nic jinýho na tý šunce nefungovalo, tak čo som mala robit? :) a mě to taky štvalo, však víš, že normálně píšu s diakritikou
uquote="xsrespect"][...]EDIT: samozrejme ze se snazim hlavne dbat na y/i proste nechci delat skolacke chyby a nekdy kdyz ctu jak nejaky kluk pise, ze s klukama byly kalit... uaaaaa :tleskani :mrgreen:-/quote]

ježiš, děkuji! :mrgreen:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Pade 19. 12. 2007 12:09

Na fórach íšem podľa toho ako sa mi chce... Niekedy nezačínam vety velkym písmenom, nekončím bodkou, často vynechávam niektoré dĺžne... A niekedy píšem absolutne bez diakritiky. v InstantMessagingu píšem bez diakritiky, a v 95% pripadoch tam nezačinam vetu veľkým písmenom a nekončím bodkou.

k veci y/i : na toto si davam vzdy pozor, ale vacsinou ani neviem ako, ale pisem i aj y spravne, ale rozhodne mi nie je jedno ako to napisem
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod 2Pix 19. 12. 2007 14:26

ksakra .. kde na EN a DE klavesnici najdu hacky a carky ? :))))
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod mikulast 25. 12. 2007 22:29

Snažím se psát tak, aby se to dalo přečíst :mrgreen:
mikulast
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 25. 12. 2007 23:16

Posledni dobou zacinam pouzivat "Mno"... Nevim proc, ale nak mi to zacina do mejch vet "sedet"... Asi to mam od kamosky co to ma v kazdy zprave :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod vizitix 25. 12. 2007 23:27

Já píšu furt s dikatritikou.. Pokuď mě o to druhá osoba nepožádá( abych psal bez diakritiky - třeba na icq).. Jako problém měnit mezi psaní s, nebo bez to nepovažuju.. Jen se člověk musí soustředit.
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod tom0 25. 1. 2008 13:41

e-mail: píšu jak se má, pravopisně .

skype,chat : většinou s velkým písmenem za tečkou a ve jménu.

sms: s háčky česky, používám T9 ,
tom0
Čtenář

Odeslat příspěvekod Tukatkat 25. 2. 2010 04:14

Odnaucila jsem se psat hacky a carky. Od koho jsem to vlastne okoukala? :-/
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Předchozí stránka