Větrné elektrárny? Jste proti či snad pro?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod polda 7. 9. 2007 15:14

co to je zas za nesmysl - aviatika a aerodynamika ti nic neříká ?? Já teda nevím,tady je vidět ,že zde nepíše nikdo ze Severních Čech,že by Vám řekl jakej je to smrad u tepelný elektrárny a ohledně jádra ....zatím jen doufáme,že kdos odpad v budoucnu vyřeší......snad to nebude zrovna bin Ládin.
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Calhoun 7. 9. 2007 16:15

polda píše:zatím jen doufáme,že kdos odpad v budoucnu
vyřeší......snad to nebude zrovna bin Ládin.L/quote]

Nedoufame, je z velke casti vyreseno. Uz dneska existuji jaderne reaktory vyzsich generaci ktere jsou schopne premenit jaderny odpad ktery je nutne skladovat desitky tisic let na stabilni radionuklidy s nutnou skladovaci dobou cca sto let. A z celeho procesu se jeste navic ziska dalsi energie. No a ve vyvoji jsou dalsi generace reaktoru u kterych je temer jiste ze nebezpecnost odpadu jeste dale snizi. Stejne tak se pracuje na metodach ziskavani uranu nebo dalsich reaktorovych paliv - uz dneska jsou k dispozici metody ziskavani z morske vody ale jejich cenova narocnost je vylucuje ze hry. Ovsem az vylitne ropa na 100USD za barel nebo vic (jen otazka casu) tak se pravidla hry zacnou menit a zeme s rozvinutou jadernou energetikou budou mit obrovskou vyhodu.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Honza729 7. 9. 2007 16:23

Jsem jak pro jadernou energii, tak pro vetrne elektrarny. To, ze se Bursik podepsal pod stavbu tepelne (uhelne) elektrarny vidim jako duvod k prejmenovani Strany zelenych na Stranu jenamjednocorikamehlavnekdyzbudemevevlade.
Honza729
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marty89 7. 9. 2007 16:59

Já jsem hlavně pro to, abych měl doma elektřinu, odkud se vezme je mi celkem šumafuk.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod Mikina 7. 9. 2007 17:36

vetrniky se mi moc libi, v krajine podle mne pusobi krasne :)
jsem jednoznacne pro. Pokud vyjedete kousek za nemecky hranice, uvidite skutecne stovky techto vetrniku, myslim, ze asi jen tak pro srandu a proti rozumu je nestavi.
žít a nechat žít
Mikina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kosch 7. 9. 2007 17:37

jezek píše:Ježíši,to je přece stejné,jako když jsi napojený na solární články.Když máš nadbytek,tak to ukládáš do palivových článků pro případ nedostatku.Takže pořád máš energie dost. /quote]

he, he to chci vidět jak někdo někde ukládá elektřinu do palivových článků.. :shock:

mikina: ne staví je ku prospěchu jejich zřizovatelů od kterých musí energetické firmy vykupovat jejich elektřinu za ceny vysoce nad normálními... a hádej kdo to ve výsledku všechno zaplatí :mrgreen:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ad6360 7. 9. 2007 17:44

polda píše:co to je zas za nesmysl - aviatika a aerodynamika ti nic neříká ?? Já teda nevím,tady je vidět ,že zde nepíše nikdo ze Severních Čech,že by Vám řekl jakej je to smrad u tepelný elektrárny...
ad6360
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ES0 7. 9. 2007 20:40

Mikina píše:vetrniky se mi moc libi, v krajine podle mne pusobi krasne :)
jsem jednoznacne pro. Pokud vyjedete kousek za nemecky hranice, uvidite skutecne stovky techto vetrniku, myslim, ze asi jen tak pro srandu a proti rozumu je nestavi.

no casto to bohuzel dopada tak, ze rozhoduji ti kterym se to pouze "libi" :)

ja nevim ze vy fanousci neuvazite treba to, proc stavet vetrniky ted, kdyz navratnost je temer nulova, proc radeji nepouzit tech X desitek milionu z jednoho vetrniku na vyzkum ziskavani energie z vetru (kdyz uz teda mate neco proti atomu)
coz by se nakonec, az jednou bude ekonomicky prinos teto technologie dostatecne v plusu, mnohem vice vyplatilo
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 7. 9. 2007 20:48

kosch píše:
jezek píše:Ježíši,to je přece stejné,jako když jsi napojený na solární články.Když máš nadbytek,tak to ukládáš do palivových článků pro případ nedostatku.Takže pořád máš energie dost. /quote]

he, he to chci vidět jak někdo někde ukládá elektřinu do palivových článků.. :shock:

c/quote]

to uz by bylo asi lepsi a levnejsi si postavit malou precerpavaci elektrarnu, proste kdyz je nadbytek, tak tahat vodu z rybnika do nejaky nadrze nahore na kopci, no a kdyz je nedostatek, tak to poustet pres turbinu zpatky....ale kombinace vetru a vody to uz by ta ucinnost byla asi otresna
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod polda 7. 9. 2007 22:11

ad6360 píše:Jsem od Kadaně, tak trochu o tom něco vím :-P A právě, že aviatika a aerodynamika mi také něco říkají. /quote]

pokud je nám známo tak vítr rozhýbává větrníky nikoliv obráceně,takže proudění tam již je.Rotace vrtule není tak veliká aby měla nějaký výrazný vliv - to se přece netočí jako letadlo !!!!!! Kde je ta funkční jader.elektárna na jaderný odpad.Zatím jsme pouze ve fázi bádání a zkoušek,Mě je to u *****,nehodlám se tu s nikým vadit...rozkoupejte celou zemi,přestěhovávejte kvůli uhlí kopce zeminy,hlušiny.Stavte si monstrózní elektrárny,komíny, k nim koleje,kolesový bagry,zasírejte celý ovzduší (dnes jsou na tom v Ostravě hůř jak za totáče) atd.Za komančů to nestihli tak se může pokračovat,až se Vám v tomhle ocelovým státě přestane líbit stejně nebudete vědět proč. 8)
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Calhoun 7. 9. 2007 22:40

polda píše:Kde je ta funkční jader.elektárna na jaderný odpad.Zatím jsme pouze ve fázi bádání a zkoušek, /quote]

Ve Francii jeden reaktor stoji, dalsi se stavi, v USA je taky tusim jeden. Technologie je pripravena k pouziti ktere ale zatim bohuzel nehrozi protoze svet je plny retardovanych imbecilu kteri veri tomu ze atom = osklivy, zla vec, ze jaderne elektrarny je treba pozavirat aby nedoslo k dalsimu Cernobylu a ze energeticky nenazrane lidstvo spasi alternativni zdroje typu pestovani repky nebo paleni plynu ze sracek :? . Z pokroku ve vyvoji ziskavani energie z jadra tak zatim tezi jen vojaci kteri si muzou dovolit pouzivat stale mensi, spolehlivejsi, bezpecnejsi, vykonnejsi a levnejsi reaktory zatimco civilum bud pachne za humny tepelna elektrarna a nebo jim nad hlavou vyroste les vrtuli :? .
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod droopy 7. 9. 2007 23:03

polda: preco pre boha davas na jednu kopu uholne a jadrove elektrarne? uholne elektrarne zasieraju prirodu. kazdemu je jasne, ze by ich malo byt co najmenej. ale co ma kto proti jadrovym elektrarnam? tych par ton odpadu za rok? vies kolko ton odpadu vyprodukuje jedno mesto? a ze je ten odpad radioaktivny? to moze byt tiez kazdemu u *****. ze su desiatky km^2 arizony zamorene testovacimi jadrovymi vybuchmi, nikomu neprekaza.
droopy
Nadšenec

Odeslat příspěvekod polda 7. 9. 2007 23:42

Já jsem pro ať fungují systémy tak,pokud nejde slunce a vítr či voda ať jede uhlí či jádro.Ale kategoricky odmítat,či naopak preferovat jedno není nejlepší.
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 8. 9. 2007 00:01

a kde vemes energii na pohon toho vetrniku?

vzdyt uz tu to bylo tolikrat psany, ze z toho dostanes tolik kolik do toho vlozis, a ty by jsi chtel z toho jeste cerpat?

receno jinak, kdyby jsi chtel uprednostnovat alternativni zdroje, tak by naklady musely byt nizsi nez vynos a tedy prudke zdrazeni elektriny a s tim souvisejici zbozi , potraviny, doprava....

takze by jsi ze svyho platu mel jeste mene, mozna ze nic, mozna zebychom my vsichni delali na vetrniky a pozdeji se k nim i modlili :D

to ja bych radsi zil v jaderne budoucnosti

kasli na to co kvaka Bursik a podobne pomateni, ti tady jsou max na 4 roky takze jim to je jedno, jenze tohle se musi planovat na x desitek let dopredu
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mikina 8. 9. 2007 09:53

2 ESO: omyl nerek sem, ze sem proti jadru, ba naopak, jadro je pro me resenim. Nicmene opravdu neverim v takovou obrovskou prodelecnost vetrniku. Sem kousek od Boziho Daru v krusnejch horacha vetrnik tam mame, nejdriv meli vsichni spoustu podobne nepodlozenejch informaci, ted by skoro vsichni chteli dalsi.
Je treba uvedomit si, ze sme na zacatku, za par let se treba budou stavet o polovinu levnejsi vrtule.
Argumenty typu naruseni prodeni vzduchu jsou podle mne uplne zcestne, vetrolam z par topolu bych rek udela stejnou pasetu tj. zadnou.
žít a nechat žít
Mikina
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka