Skubani pri usinani

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kirkwood 3. 1. 2008 09:44

já sebou škubnu jedině, když se mi v polospánku zdá že o něco zakopnu, padám ze schodů a padám výtahem. horší bylo když se miláčkovi zdálo, že zakopl o kabel a málem mi trhl i mojí nohou :)
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod mikulast 3. 1. 2008 18:46

eRiper píše:Jj, všeci škubem. Je to reakce těla na snižující se teplotu, takže si mozek myslí že tělo umírá, tak to zkontroluje jestli je to OK.l/quote]

Jo, klidně je to možné. Četl jsem o tom na českých stránkách Dr.House. Btw určitě se Vám stává, že sebou zatřepete, když je Vám zima. Možná to má s tím souvislost. Musíme se ale shodnout, poněvadž jeden dva názory škubání při usínání nedělá.
mikulast
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukecz 3. 1. 2008 20:19

mikulast: V zimě se třepeš protože se tělo snaží o termoregulaci, tj pohybem svalů vytvářet ''odpadní'' tepelnou energii :wink:

Jinak co se nočních škubnutí týče, tak ty taky znám.......jak ty spojené s obavou pádu, tak i ty druhé

co je ovšem horší je to, že znám i lidi co ve snu konali malou potřebu a přitom tuto akci prováděli i naživo :mrgreen: Takže je ráno čekalo docela nemilé překvapení :oops: a oproti tomuhle sou nějaké škubance nuda :mrgreen:
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Odeslat příspěvekod mikulast 4. 1. 2008 20:45

To je dobrý. Poc**at se ze spaní :mrgreen:
mikulast
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 5. 1. 2008 11:29

dneska sem zjistil, že přítule sebou škube naprosto nehorázně :-D
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noclaf 5. 1. 2008 11:59

Pri usinani sebou skuba kazdy, souvisi to s nejakym prechodem mezi fazemi spanku a mozkovymi cinnostmi. Nema to zadnou souvislost se skubabin pri zivych snech.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noclaf 5. 1. 2008 12:05

"Přechod z bdělého do spánkového stavu probíhá vždy podobně ikdyž s rozdílným tempem. Nejprve se objevuje velké tělesné pohyby a změny polohy těla. Poté následuje prohloubené dýchání a pomalé zavírání očí. Jedinec tedy vstupuje do hypnagogického stavu (což je přechodné období mezi bděním a spánkem). V tomto stádiu se občas objevují výrazné svalové křeče provázené škubnutím celého těla, které mohou vést ke krátkému přechodnému probuzení. Křeče jsou nejspíše vyvolávány motorickými impulsy z nižších mozkových center, což je projevem nervových procesů reagujících na přechody k další etapě spánku."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A1nek_a_sny
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník

Předchozí stránka