Parapsychologie-lucidní sny, astrální cestování, telekineze

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod milan.smart 21. 10. 2006 20:29

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Rád bych něco zkusil, ale nevím jak do toho.. poradíte někdo?
Milan
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milan.smart 21. 10. 2006 21:33

Da se o tom najit neco na netu, ale ja bych rad slisel nazory od lidi tady na foru..
Nekdo si muze myslet ze to jsou nesmysly, ale ja bych tomu docela veril.
Lidskej mozek pty pracuje jen zhruba na 6% naučit se ho využivat vic by mělo svoje výhody.
Telekineze - moznost hybat vecmi pomoci mysli
Lucidni sny - sny ve kterych vite ze jste ve snu a muzete si delat co chcete (to uz sem i asi 2x stalo takze to je urcite mozne)
Astralni cestovani - to je slozitejsi.. teoreticky jde o to ze opustite svoje fyzicke telo a muzete se libovolne pohybovat kde chcete a vidite co se tam deje..
milan.smart
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vizitix 21. 10. 2006 21:34

milan.smart: Proč tomu nevěřit, sou i horší věci ve který lidi věřej...
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 10. 2006 21:35

milan.smart píše:Lucidni sny - sny ve kterych vite ze jste ve snu a muzete si delat co chcete (to uz sem i asi 2x stalo takze to je urcite mozne)
jenom 2x? ja myslel ze je to bezna vec. hlavne v nedeli po ranu (v sobotu nee, to se po patku cejtim na umreni), kdyz se probudis, ale nechce se ti vstat a zas usnes, se mi to deje bezne. A fakt super : )
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 21. 10. 2006 21:40

jj, ty sny mě taky... ;)

prostě si vymyslím, co se mi má zdát :D ;) to je v klidu ;)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milan.smart 21. 10. 2006 21:57

jannnn píše:
milan.smart píše:Lucidni sny - sny ve kterych vite ze jste ve snu a muzete si delat co chcete (to uz sem i asi 2x stalo takze to je urcite mozne)
jenom 2x? ja myslel ze je to bezna vec. hlavne v nedeli po ranu (v sobotu nee, to se po patku cejtim na umreni), kdyz se probudis, ale nechce se ti vstat a zas usnes, se mi to deje bezne. A fakt super : )

To se máš :) mě se skoro vubec nezdaj sny :( respektive si je nepamatuju.. stve me to.. nevite nekdo nahodou jak to udelat aby se mi nejaky sny zdaly? nebo jak navodit ty lucidni sny?
milan.smart
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 10. 2006 22:01

milan.smart píše:
jannnn píše:

To se máš :) mě se skoro vubec nezdaj sny :( respektive si je nepamatuju.. stve me to.. nevite nekdo nahodou jak to udelat aby se mi nejaky sny zdaly? nebo jak navodit ty lucidni sny?n/quote]
no me se sny jako takovy tako moc nezdaj. dalo by se rict, ze je to spis vyjimka, kdyz se mi neco zda )(nebo spis kdyz si to pamatuju).
Ty jak sem psal, mam vzdy jen rano kdyz se probudim, zustanu lezet a "usnu". Pak nasleduje jakysi polosen, kde si muzu delat co chci, muzu se z nej kdykoli probudit, vnimam ze je to jen sen, ale ne nijak vyrazne, takze se me zda super to co se tam deje.

Jak to navodit nevim, asi je to dost individualni. Kazdopadne muzes zkusit to co "zabira" u mne.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 21. 10. 2006 22:05

milan.smart píše:...
Lucidni sny - sny ve kterych vite ze jste ve snu a muzete si delat co chcete (to uz sem i asi 2x stalo takze to je urcite mozne)
...

jsem myslel ze to je normalni? ja defakto muzu menit deni v kazdem svem snu, napr. klasika nekde padate a je to nekonecne, no tak si "preju" nejakou letajici motorku, nebo nejaci smejdi se na vas sapou, takze rotacni kulomet to jisti :) myslim to vazne, samozrejmne kdyz jsou sny prijemne tak to necham "bezet" , takto se vzdycky probudim vysmatej :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod milan.smart 21. 10. 2006 22:21

Hmm bohuzel asi to normalni neni.. me se takovy sen zdal jen parkrat :(

To se mi jednou zdalo jak se mi ozbil mobil.. byl sem nastvanej, ale pak si rikam: ne je to blbost.. tohle musi byt sen.. koukejte jak tady skocim z te skaly.. a pak si rikam proc bych to ale delal kdyz musu udelat i neco jinyho a sel jsem hledat nejaky holky..

Ale takovejhle sen byl u me fakt jen ojedinelej

Ono vubec "sen" je takova zvlastni vec.. vite nekdo o snech neco vic?
milan.smart
Návštěvník

Odeslat příspěvekod johnnym 22. 10. 2006 09:07

Tak lucidní sny mám poměrně hojně a vždycky si to řádně užiju. Tyhle věci mě docela zajímají, tak doufam, že se v tomhle topicu dozvím i něco nového.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec

Odeslat příspěvekod crashpc 22. 10. 2006 09:08

taky nemívám takhle ovládnutelný sny....

btw mozek použíívá jen 6% - hah. je v tom ještě jeden zádrhel -
veškerý tvorstvo na planetě který když nepoužívá nějakou část těla, tak se mu zakrní. nám ale mozek furt roste! i přes použitelnejch 6%!!!
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JSzu 27. 7. 2010 04:30

Rad bych ozivil toto tema...

Takze, chci se zeptat, vyvolavate si lucidni sny nekdo vedome (schvalne)?
Zajimalo by me totiz, jak na to, zni to docela zajimave...
JSzu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 27. 7. 2010 07:05

Hehe JaSzu, tak to jsi zasek krumpáček hodně hluboko,...hraj hodně RPGéčka a uvidíš?!Můžem někdy pokecat. Tulák po Hvězdách Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod JSzu 27. 7. 2010 09:53

No, abych pravdu rek, RPGcka nehraju vubec, ale nejsem si jisty, jestli jsem te pochopil.
JSzu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 7. 2010 11:41

ne, ale když mi řekneš, jak na to, možná to zkusím :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod JSzu 27. 7. 2010 12:19

Nereknu, protoze se na to sam ptam :-)) .
JSzu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod respublica 27. 7. 2010 23:47

Neodporúčam skúšať.
respublica
Čtenář

Odeslat příspěvekod JSzu 27. 7. 2010 23:51

Proc ne?
JSzu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powerball 28. 7. 2010 08:51

protoze by se ti mohla pretrhnout ta stribrna snurka ktera te spojuje s telem kdyz couras mimo nej neasi :D
Zdá se, že já smím být pouze doma,“ postěžoval si exministr.
powerball
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 28. 7. 2010 20:50

http://www.wikihow.com/Lucid-Dream

Nicméně se tak trochu bojím to zkoušet, abych si nějakou náhodou ten mozek úplně nedomrvil :D
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod suk 31. 7. 2010 10:41

Ony lucidni sny sou v pohode :) Pravda ze sny si moc nepamatuju, ale obcas si zvladam delat co chci a obcas uz me ten sen nebavi, tak se radsi probudim :D

Ostatni veci (cestovani, telekineze) sou picoviny ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod mtmccox2 31. 7. 2010 20:51

A to děláš nějak cíleně, nebo se to jenom stává?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod suk 31. 7. 2010 21:06

cox: no, ted nevim, co presne myslis... ty sny prijdou spis tak nejak samy a pokud si zvladnu uvedomit, ze to je jen sen (obcas se nedari a tak se hrozne bojim :D ) tak delam kraviny a nebo se hned probudim, protoze si treba uvedomim, ze mi dlouho nezvoni budik a ze jsem asi zaspal :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod trent 1. 8. 2010 09:55

Pak vstaneš...proběhne celý běžný den povaleče a když jdeš večer spát, zjistíš, že se ti to jen zdálo a vstáváš doopravdy. Otázka je jestli i toto uvědomění není jen sen. :nenapadne
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod suk 1. 8. 2010 19:22

trent: treba to je obracene... to co si myslime, ze je realita je vlastne sen a sny sou realita :D
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod JSzu 1. 8. 2010 20:17

No pred dvemi dny se mi zdal sen, mohl jsem v nem ovladat jen myslenky, ne pohyby ani nic jineho. Ale nejsem si jisty... ...treba se mi to jen zdalo :D (ze umim ovladat svoje myslenky ve snu).
JSzu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 3. 8. 2010 13:18

moje pokusy hovořit na podobné téma na tomto fóru už dřív ztroskotaly, pardon, tentokrát ze nezúčastním :)
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod sioga 13. 11. 2010 20:36

jelikoz uz dlouha leta vubec nic nedelam krome toho ze jen sedim doma a posledni rok co jsem zacal hledat protejsek aspon na psani ale doposud nenasel, tak jsem posledni dobou snazil vyjit ze sveho fyzickeho tela v podobe astralniho a tak si uzit aspon trocha volnosti a abych mel aspon nejakou vyhodu nad ostatnimi ze bych ziskaval osobni informace, i kdyz asi tusim ze nejake vyssi bytosti to hlidaji aby k tomu zneuzivani nedochazelo ale snad by mne buh ochranil i kdyz asi on mi tu schopnost prave neda, uz nikoho jineho nemam pozadat o pomoc, no a co chci rict, ze se mi to nedarilo ty ruzna cviceni jak toho docilit, mne nejak nesli, mel jsem jen velkou touhu/chteni, ale stejne jako i pred mnoha lety, kdy jsem touzil po tom vyjit z tela kdyz mi vrstevnici si uzivali, se mi nepodarilo, ale dnes si myslim ze jsem mel z casti svuj prvni lucidni sen, uz tento podzim se mi podarilo aby se mi ve snu ukazala naha zenska, ano ja vim je to trapne, ale je to pravda, ale dnes jsem ve dne mezi odskocenim na zachod a vedel jsem ze jeste potrebuji se trochu dospat, tak jsem nejak postupne presel do vedomeho snu, byl jsem ve svym pokoji ale byl prazdny, a postupne jsem vedome vytvarel pro nej nabytek i kdyz ten jeho dyzajn uz byl nejak automaticky, byl moc pestrobarevny, coz mi nevadilo, ale nakonec jsem chtel nejakou televizi tam, ale porad se zobrazovali ty starsi modely, az nakonec se skoro pres celou zed objevila plasmova kterou jsem chtel, no i kdyz zpocatku ty sny jsou vedomove tak pak se trochu zacinaji vymykat kontrole, tak mozna se mi podari je mit plne ovladnutelne. podarilo se mi toho asi tim ze mi moc dobre slo vzpominani o cem se mi zdalo, a to i nejakou dobu do zadu i kdyz jsem si je tehdy nevzpomenul, no zkratka, jsem nic nadprirozeneho bohuzel ani toho pozemskeho skoro nezazil, tak tohle pro mne je rozhodujici udalost, coz dokazuje ze i neco mysteriozniho je mozne, a jelikoz to a.c. je zatim moje jedina nadeje jak vyjit z sveho pradna vesmiru, tak mozna se mi podari i toho dosahnout, i kdyz vim ze asi moc velke zazraky bych nemel cekat, ale aspon neco pro zacatek.
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 11. 2010 21:36

Když jsem se pokoušel do lucidního snu, ani jednou se nezadařilo. Teď v poslední době jsem se do nich párkrát dostal, aniž bych se o to nějak víc snažil. Tohle by chtělo změnit. :-) Nejenže je fajn mít dění ve snech pod kontrolou, ale navíc se člověk probudí tak nějak víc svěží a odpočatý...

Odeslat příspěvekod trent 14. 11. 2010 10:03

Majkl: A byl by konec útěkům před čímsi a pádům do neznáma:-)

sioga: nepřipadá mi moc dobré utíkat před realitou do snů. Zvlášť u tebe mi to připadá jako další stupeň rezignace na normální život. Ale to bychom se dostali zase někam, kam se mi už moc nechce.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 11. 2010 12:47

trent píše:Majkl: A byl by konec útěkům před čímsi a pádům do neznáma:-)

V jednom tom snu jsem dokonce pronásledovatele zastřelil. Já - takovej peacelover. 8-D Měl jsem z toho dobrý pocit, že jsme ho setřásli... a pak jsme zmizeli pryč v přestrojení, aby nás v souvislosti s tím už nikdo nemohl dohledat. :-)

Odeslat příspěvekod trent 14. 11. 2010 14:09

Ale to už byl ten lucidní, ne? Jinak bych tě považoval za hrdinu, protože já stálé prchám. A když se mi to náhodou povede, vůbec z toho nemám dobrý pocit.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod mareq0 14. 11. 2010 17:59

trent píše:sioga: nepřipadá mi moc dobré utíkat před realitou do snů. Zvlášť u tebe mi to připadá jako další stupeň rezignace na normální život. Ale to bychom se dostali zase někam, kam se mi už moc nechce.

Nemohu souhlasit, pché, třeba až zemřeš tak zjistíš, že celý tento "normální život" byl jen sen. :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 14. 11. 2010 18:12

mareq0: tramtaradáááá
Obrázek

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod sioga 24. 12. 2010 16:30

no nevim jestli to bylo blizke astralnimu cestovani, ale neco se stalo, protoze to byl dost pamatovatelny zazitek, no posnazim se popsat, lezel jsem rano, v posteli,a tak jsem na pul bdel, nevstaval jsem ale vnimal jsem zvuky okolo, a tak nejak se mi to splynulo, na pul sneni na pul realita, a to prostredi jsem si do vytvoril k tem zvukum, jako bych byl primo pri tom deji, a nejak jsem nekomu radil venku, vedle naseho baraku, jak docilit astralniho cestovani, a nekdo neco jako mala bytost promenlive v prostredi radila zas mne, a jak jsem rekl, ze to se ti asi nepovede protoze ja se o to pokousim uz dlouho mne ...a chtel jsem dorict "nepovedlo" a najednou, mne jako bych pocitil ani na vterinu elektricky sok/kratke bodnuti jehel na kazdou mou bunku kuze, a videl jsem z bodu C (na ulici) v bodu B (nad barakem) sve jakoby sve astralni telo spis vznasejici stin a najednou jsem se ocitl v bodu A, a probudil jsem se s hruzou a chladnym potem, ale zaroven jsem byl i rad, ze se mi asi neco povedlo i kdyz tak trochu nevedome.
no sice nerikam ze to byl muj prvni mimotelesny zazitek ale poprve je to nekdy se clovek muze citit desne, ale to kdyz clovek poprve vstoupi do vody kdy nesahne na dno, taky vydesi ale pak nauci drzet hlavu nad vodou, ci poprve sedne za volant atd...
no tak uvidime, jestli do te doby nez budu porad mezi ctyrma stenama jeste se mi neco povede/stane, ale ted trochu vidim jinak svet, tedka jsem byl jako brouk v hlinikove plechovce kde byla tma ale po tom, jako brouk v sice taky omezen na prostor ale v pruhledne sklenici.
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sioga 15. 4. 2011 16:44

tak jsem mel dalsi podobny zazitek, diky sve male veci se mi mozna stane velka, zkratka jsem ta potreba mne nejak, nutila se probudit, ale nejak se to proplynulo tak, se mi zdalo jak jsem lital po baraku, a nejspis to nebyl sen, protoze ta doba venkovniho svetla odpovidala kolem seste hodiny ranni, kdyz zacinalo svitat, no pak najednou vidim, myslim ze svou postavu, jako minule jaky si stin, ci spis cernocerna tma jako pohlcujici cerna dira, ale ted se nevznasela ale stala asi takto http://www.westsydneyparanormal.org/upl ... 388880.jpg a pak sem hned jako by vracel do tela, ale neslo, jakoby vzdorovalo, nebo si myslim ze se ho ujala nejaka jina energie/bytost, byla spis cerveny stin ale pruzracnejsi, a tak sme se cukali, jako vite, kdyz snazite trefit nit do ouska jehly, a nakonec jsem se probudil, a az tehdy, jsem si uvedomil, to co jsem napsal od zacatku, co se delo.
no snad pak, budou i delsi cesty, az nakonec, pokud budu na tomto svete, se podari i toho co chci.
sioga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sioga 18. 4. 2011 12:50

tak mne zajimalo proc vidim jsem uz parkrat zahledl sve astralni telo jako temnotu, a neni to moc daleko od toho jak se rika sila temnot, ci spis v mem pripade, mam mnoho beznadeje a nenavisti, jak jsem jakstaks to pochopil z http://thefoolspeaks.com/showthread.php?p=4685
sioga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sioga 18. 5. 2011 20:02

tak asi pred tydnem, jsem mel, uz, da se nazvat astralni proekce, aspon podle meho, na webu pod tim rozumeji uplne neco jineho. no ale popisu ten muj zazitek, zkratka lezim, tedka si uz nepamatuji z jakeho duvodu jsem se probudil, ale jeste moc jsem chtel spat, a tak, stacilo zavrit oci, a hned jsem stal ve vedlejsim pokoji a videl vse co tam bylo, pak se mi vracelo vedomi zpet do fyz. tela, a pak zas vedome, jsem zkousel byt zas tam, neco jako jojo, nebo treba jako propiska kterou otacite a jednou je tam to a pak neco jineho, no a parkrat se mi to povedlo docela vedome, az sem se zas lekl, abych do toho moc hluboko nevnoril, a pak jsem usnul.
sioga
Návštěvník