psychowalkman...

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod melipa 30. 8. 2005 16:53

psychowalkman... velkej podvod, nebo objev..?? :eh :hm :nenapadne

jakej na to mate nazor?? nemate ho nekdo, nebo znate nekoho, kdo ho ma?? funguje...?? ta cena neni moc prizniva... videl jsem katalog, a jsou tam i kousky za 10.000kc.. :!: :?:
melipa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 30. 8. 2005 17:06

kdysi jsem o nem uvazovala...Pry opravdu ucinne jsou ty drazsi.
docela dost informaci o nich je na http://www.galaxy.cz
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 30. 8. 2005 17:08

Vzdy som to povazoval za blbost ala teleshoping :) Napr. ako ze pomocou total-gymu schudnete za tyzden 20kg :lol:
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 8. 2005 17:13

Především se musí vzít v úvahu, že je to Psycho. To každopádně. :roll:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 30. 8. 2005 17:17

no, nevim co si o tom mam myslet....

rikam, bud je to VELKEJ blabol, nebo objev...
melipa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 30. 8. 2005 17:20

Primo s psychowalkmanen zkusenosti nemam, ale kdysi jsem zkousel program na generovani zvuku, ktery ovlinuje moznove rytmy, coz je vlastne stejny princip. Bohuzel to u mne nefungovalo. U zvuku, ktery mne mel do nekolika minut uspat, jsem se prvnich pet minut bezduvodne usmival a dal uz to na mne dalsi uciny nemelo, stejne jako ostatni zvuky (mimo jednoho, z ktereho mne za chvili bolehla hlava - moc skripavych zvuku).

Ale mozna jsem moc velky exot s prilis nestandardnim mozkem a na jine lidi to treba funguje :-)
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 30. 8. 2005 17:23

Matka se s tím učila na maturitu a pochvalovala si to. Měla to půjčené od jedné známé

poznámka pro šťouraly, matka si dodělávala maturitu až v pozdějším věku :)
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 30. 8. 2005 17:32

Lemur: tiez som skusal tie zvuky a pri niektorych som mal pocit ako po holotropnom dychani... ucinok to namna malo, uz len vybrat ten spravny zvuk
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miljan 30. 8. 2005 20:54

miljan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 8. 2005 21:40

Lemur: Co ja vim tak vliv na psychiku (a asi nejen psychiku) ma zvuk o frekvenci kolem 7 Hz. Ale spis nepriznivy.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 8. 2005 02:17

Taky jsem o tom uvažoval, leccos jsem o tom přečetl, ale dospěl jsem k závěru, že je to spíš marketingový trik. Ty, které by mohly mít nějaký pozitivní účinek se pohybují v cenách hodně nad 10 tis.

Možná že to pomůže, ale práci to za člověka neudělá - stejně jako třeba pouhou konzumací L-Carnitinu nikdo nezhubne, když se k tomu nebude hejbat ...

Proto za takovouhle věc nebudu vyhazovat peníze - stejnou službu mi poskytne čaj z gingka :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 31. 8. 2005 05:20

Fido+: ja som pocul ze 7Hz moze zabit
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lemur 31. 8. 2005 12:51

Fido+ píše:Lemur: Co ja vim tak vliv na psychiku (a asi nejen psychiku) ma zvuk o frekvenci kolem 7 Hz. Ale spis nepriznivy.


To je pravda - v jednom francouskem kine pouseli horor a pomoci specialnich subwooferu vysilaly prave tuhle frekvenci. Ve vetisne lidi to opravdu vyvolava neprijemne pocity, hlavne pocit ohrozeni a strachu (jsou i nazory, co tvrdi, ze podobne jevy jsou pricinou ruznych "strasidelnych" domu a podobne).

Ale psychovalman a podobne funguje na trochu jinem principu - protoze je velmi tezke vytvaret zvuk o nizke frekvenci bez obrihch subwooferu, pouziji se dva zvuky v opacne fazi, jejich frekvence se lisi prave o frekvenic pozadovaneho zvuku. Treba 7Hz se udela treba z 440HZ a 447Hz, pokud ma druhy signal obracenou fazi. V mozku se obe frekvence odectou a vznikne pozadovanych 7Hz.
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 31. 8. 2005 13:41

Lemur píše:Treba 7Hz se udela treba z 440HZ a 447Hz, pokud ma druhy signal obracenou fazi. V mozku se obe frekvence odectou a vznikne pozadovanych 7Hz.

To by platilo mozno pre amplitudu (keby si skladal zvuk s rovnakou frekvenciou), ale urcite to neplati pre frekvenciu.
suah
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 31. 8. 2005 20:37

suah píše:
Lemur píše:Treba 7Hz se udela treba z 440HZ a 447Hz, pokud ma druhy signal obracenou fazi. V mozku se obe frekvence odectou a vznikne pozadovanych 7Hz.

To by platilo mozno pre amplitudu (keby si skladal zvuk s rovnakou frekvenciou), ale urcite to neplati pre frekvenciu.


Ne. Kdyz se scitaji dve vlny, jejiz frekvence je velmi blizka, nicmene rozdilna, tak vznikne vlna, jejiz ampklituda bude kolistat s rozdilem obou frekvenci, takze obalka teto vlny se da popsat jako vlna s frekvenci rovne rozdilu frekvenci vln puvodnich (vlastne je to podobne jako pri frekvencni modulaci). Mozek by se mel nasynchronizovat prave na onu obalku ... tedy pokud dokumentace k onomu programu nekeca :-) .
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků