tykání/vykání názor

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mae-geri 2. 10. 2006 17:53

nj, ted to budu resit taky. Sehnal jsem si brigadu, sjou tam 3 starsi chlapi - to je jasne vykani. Ale pak tam jsou 2 mlade holky, jedna taky na brigade, tak te budu nejspis tykat a pak jedna (ktera ma byt jakoze ma vedouci) mlada - pripada mi stejne stara, jak ja. Tak nevim, co s ni. Ale pri seznameni mi rekla ahoj a ne dobry den, tak snad ji nebudu muset vykat... :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jim 2. 10. 2006 23:34

mae-geri: to jsou přesně ty situace, který nemám rád....

nakonec to řeším dle toho, jak se dotyčný/-á projevuje...pokud sympatiky, jako Ahoj, atd...taky klidně tykám...a naopak
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mae-geri 3. 10. 2006 14:19

Tak uz je to vyresene, tykam ji a nejspis ji to nevadi, takze ok :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 10. 2006 18:14

Já třeba nemám rád, když mi začne tykat prodavač v obchodě, nějaký ofrklý třicátník. Beru to jako neslušnost, takže okamžitě začínám tykat taky. To jsou vždycky pohledy :lol:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 4. 10. 2006 19:32

Dneska nam nabidnul tykani nas novej ucitel... je to takovej mladej kluk, dela si PhD v Brne na Masarykove a u nas v Pardubicich uci Uvod do studia jazyka... cumeli jsme jako puci vsichni :D
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 2. 1. 2007 18:38

Někdy si nejsem jistý na fórech zda-li tykat či vykat, nejtrapnější je pokud někomu tykám a on mi pak vyká, stává se to pokud odpovídám na dotaz nějakému nováčkovi a on mi pak poděkuje vykáním.
Jinak jsem si všiml že např. Marek L. vyžaduje vykání od ostatních, i když v jeho postu na fórech to celkem chápu.
Viz debata na autorevue, na konci 1 strany http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?t=10094
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod killerGBU 2. 1. 2007 20:09

Dokud někoho nepoznám, tak vyžaduji vždy vykání. já vykám vždy a všude. Vyžaduji to i do mých podřízených. Nemám rád kolektivy/pracoviště, kde si všichni automaticky tykají, je to snad na mě, s kým si budu tykat, a s kým ne.
killerGBU
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 2. 1. 2007 20:10

A treba tady na diskuznich forech taky vsem vykas (resp. vykate :) )?
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 2. 1. 2007 20:20

X123 píše:Vykání mi nevadí... A někdy když mi někdo třeba v hospodě řekne: Co si dáš ? Tak bych ho nejradši nakop, ale co se dá dělat... d/quote]


Odpověz taky tykáním,to bys koukal jak to někdy zabere.

Příklad: Hele,přines mi pivko a cigára. :D
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 1. 2007 21:39

[quote="Ťuhýk"tA treba tady na diskuznich forech taky vsem vykas (resp. vykate :) )?[/quote]
To vubec, na foru jedině tykání i kdyby ten druhy měl byt nějaky děda... 8)

Ale tedka nedávno sem čekal na autobus na noční brigádu, sem tam jel poprvé takže sem si nebyl jistý, a postávala tam taková mladá pěkná žena, tak sem ji chtěl pozdravit jak normální holku tykáním a zeptat se, nakonec sem se k tomu neodhodlal, no a když sme dojeli správně na místo, tak se z té šlečny (paní) stala moje nadřízená, a ještě ktomu kráva největší... :x ale nějak sem to dorána přežil...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 1. 2007 21:44

[quote="Ťuhýk"tDneska nam nabidnul tykani nas novej ucitel... cumeli jsme jako puci vsichni :D[/quote]
My si taky s našema třema mladýma učitelkama tykáme... 8)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standys 3. 1. 2007 16:04

dřív jsem vykání rád neměl ale profese mě to naučila. Tak že když mi nějaký zákazník, či starší člověk nabídne tykání, těžko si na to zvykám.
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FAN. 3. 1. 2007 16:26

.........když mi někdo vyká, tak mi to připadá takové trochu divné,připadám si jak bych měl 70. Já většinou začnu s vykáním,nejlépší je když mi začne někdo tykat, tak já pak taky začnu.
YETI 1.4 TSI Outdoor elegance green tec - oranž terrakotta.
FAN.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 3. 1. 2007 21:30

Je mi divné, když mi vykají učitelky na gymplu. Na druhou stranu mi přijde přirozené, že já vykám jim. :D Jinak skoro každému člověku, o kterém vím, že je dospělý, vykám (nedomluvili-li jsme se na tykání). Nepočítám čerstvé osmnáctkaře, jako jsou brácha kámoše a partyja okolo. A na fórech upřednostňuju tykání, samozřejmě mám i výjimky, kdy vykám. Buď si to vyvodím už z toho, jak ten někdo píše a působí na mě, nebo záleží už třeba na konkrétním člověku, kterého si delší dobu vážím. Tím zas ale nechci říct, že všem těm, kterých si nevážím, tykám. :)
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 1. 2007 23:22

Na fórech tykačka, o co jde...

No, o prázkách jsem byl na brigádě, kde byli chlapi starší - i přes čtyřicítku... A když jsem jim zpočátku vykal, tak to brali skoro jako urážku :-D Jo, s nima to bylo v pohodě :-)

Na gymplu to bylo zláštní, když nám někdo vykal - taky jsme se s jednou učitelkou domluvili, aby nám tykala ;-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků