Levák nebo pravák

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

som lavak / pravak
lavak 9 %  14%  [ 9 ]
pravak 50 %  81%  [ 50 ]
zvladam oboje horne koncatiny 2 %  3%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 61

Odeslat příspěvekod (CZ)Mirek 31. 7. 2005 19:13

Ahojte,
Mám takovej problém, mám pocit jsem napůl levák a napůl pravák.
Odjakživa píšu pravou rukou. Veškerou jemnou činnost dělám taky pravou rukou. Ale zubní kartáček držím odjakživa v levé ruce a přijde mi to přirozené a kdybych ho měl držet v pravé ruce tak by mi to přišlo dost nepřirozené a nemotorné, rovněž při obědě držím nůž v levé ruce a vidličku v ruce pravé a taky mi to přijde naprosto přirozené. Když chci rozkrájet rohlíky, tak nůž taky musím držet v levé.
Vypadá to jako bych byl na půl levák a na půl pravák. Je to vůbec možné?
Jo ještě upřesním že levou rukou mi moc psát nejde, ale na školní tabuli píšu celkem dobře i levou rukou..
(CZ)Mirek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Welli 31. 7. 2005 19:16

si piš že je to normální, jsem na tom podobně, akorát mám vše opačně než ty :)
Welli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod djlooper 31. 7. 2005 19:19

(CZ)Mirek - Tak to budeš asi strašně inteligentní. :mrgreen:
Máš dobře vyvinuté obě poloviny mozku.
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod adams 31. 7. 2005 19:34

Já bych to naopak viděl tak, že se ani jedna polovina nestihla vyvinout tak, aby získala převahu. :mrgreen:

Ale ber to jako názor člověka, který má levou hemisféru porouchanou tak, že pravá musela přebrat zpracovávání veškeré náročné činnosti. Možná jsem jen stižen nějakým Typhlosionem či jak se ten bacil jmenuje..
-
adams
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hotspot 31. 7. 2005 19:45

U mně to je podobný, ale jsem levák z asi 15% :)
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod janurpo 31. 7. 2005 19:50

Jsem levák, ale levou rukou jenom píšu a držím lžíci. Jinak všechno ostatní dělám pravou.

Teď právě se učím psát pravou. Né, kvůli tomu že nechci být levák, ale chci umět psát objema rukama.
janurpo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod adams 31. 7. 2005 19:56

Tyjo, tady se nemá řešit, jestli jste leváci nebo praváci, na to je tento dred

Tady se řeší, co je (CZ)MIREK
-
adams
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Welli 31. 7. 2005 20:24

adams si hraje na moderátora :D lol :D
Welli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 31. 7. 2005 20:52

:D lol
Jinak levak :-)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod adams 31. 7. 2005 20:59

[OT] hele, jako... opatrně, nebo se na to moderování fakt dám.. a to bude tóčo.. Ještě chvilku šťourejte, a budete trrrpět... :twisted: [/OT]
A MIREK je pravák, protože takový lidi mezi leváky nechci :twisted:.
-
adams
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Heady 1. 8. 2005 20:57

mno, takto
ten kto je pravak, vyvinutu lavu hemisferu a naopak.
a viete co urcuje, ze ktora hemisfera prevlada ?? pocet nervov !! tam, kde ich je viac, tak ta prevlada :)
statisticky vychadza, ze lavaci su inteligentnejsi. to, ze niekto robi jednu vec lavou a druhu vec pravou, to je uuuuplne normalne - je tym "postihnutych" len velmi malo percent obyvatelstva.
btw, ja som pravak :)
Naposledy upravil Heady dne 2. 8. 2005 00:25, celkově upraveno 1
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod djlooper 1. 8. 2005 21:03

Já když píšu levou, tak mám jakousi třepavku či co... :D
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fales 1. 8. 2005 21:59

Jsem na tom uplne stejne. :mrgreen:

// mbing : první příspěvek nemusíte citovat.
fales
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lemur 2. 8. 2005 11:49

Myslim, ze je (CZ)Mirek, stejne jako fales nebo ja osobne, vlastne jen prevychovany levak, popripade obojruky (ambidextrous). Nase spolecnost z ruznych duvodu (od pomene praktickych po temer povery) nuti lidi byt pravaky, takze je "opravdovy levaci" nebo ti, ktery nebyly preucovani, zustanou levaci.

Ja treba take pisu pravou (a pravou pouzivam i mys), ale vetsinu nastroju jsem schopen pouzivat obema rukama, podle potreby. A nektere ukony (hlavne z oblasti hygieny) delam jen levou.

To, ze lide jako mi pisou pravou je podle mne dano hlavne "treningem" a take tim, ze se pise zleva doprava. Jednou jsem zkousel psat levou - slo to, vypadalo to jeste hure nez pravou (i normalne strasne skrabu) ale psal jsem zprava doleva a nejak jsem nebyl schopen prinutit se psat zleva doprava. Ale u tabule a na podobna psani velkym pismem se asi vyuziva jina cast mozku, takze tam pak neni s levou rukou problem.

Takze Mirku, opravdu jsou lide ktery se chovaji nekdy jako levaci a jindy jako pravaci, a nebral bych to jako nejakou vadu. Naopak, je to vyhoda - mame tim temer vsechny vyhody pravaku (napr. spouta nastroju je jen pro pravou ruku) a presto muzeme pouzivat bez vetsich problemu levou. Proste - to nejlepsi z obou svetu.
Lemur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Patrix 2. 8. 2005 15:44

djlooper píše:(CZ)Mirek - Tak to budeš asi strašně inteligentní. :mrgreen:
Máš dobře vyvinuté obě poloviny mozku.n/quote]

neřekl bych, že by to platilo u mé sestry :mrgreen:
Patrix
Návštěvník

Další stránka