Češi, jak rozumíte Slovenštině?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod martinsip 12. 11. 2013 05:09

suk píše:martinsip: pripadalo by mi fakt uchylny, aby slovenstina v televizi byla tlumocena :D

Mě připadá úchylný, že v ČT hlásí počasí slovák! Slovensky. Ať se naučí česky jako Maroš Kramár
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 12. 11. 2013 19:19

Pak se vubec nedivim, ze jazykove znalosti dneska jsou takove, jake jsou...
Abox
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 12. 11. 2013 19:51

U nas na tv joj vo vecernych novinach mame cesky mluviciho reportera a jeho reportaze su z Bratislavy.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 13. 11. 2013 09:50

A co kdybychom tedy Slováky odsunuli, hranice s Slovenskem zazdili a omotali ostnatým drátem? Ještě by bylo dobré postavit rušicky, aby k nám "nelétalo" jejich rádio.
Možná by pár lidí bylo spokojených. :/
Naposledy upravil trent dne 13. 11. 2013 13:45, celkově upraveno 1
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 13. 11. 2013 10:06

trent: staci, kdyz nebudou mluvit v televizi. Madarstina jakozto ugrofinsky jazyk neni zrovna lehka na nauceni a nevidim duvod, proc bych se ji mel kvuli televizi ucit. I kdyz zase, kdyz uz ty plynovy komory mame, proc je nevyuzit, zejo? No ale vubec, nechte mi par slovenek!
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 13. 11. 2013 13:45

Slovenky? Nikdy!!! Obcování s nepřítelem se trestá smrtí.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 13. 11. 2013 13:51

pamatajte,ze na planete Zem hovorime stale o ludoch - o jednej rase a napriek tomu vidime ako sa ku sebe spravame.(ciastocne za to moze aj sposob financovania a vladnutia to je fakt)
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 13. 11. 2013 14:08

trent píše:Slovenky? Nikdy!!! Obcování s nepřítelem se trestá smrtí.
Jako rukojmi a otroky, samozrejme!
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tukatkat 13. 11. 2013 15:22

Presne, kazdy by si mel chovat sveho slovaka. Jsou cistotni a pracoviti. Staci jenom obcas nakrmit.. :mrgreen:
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 13. 11. 2013 19:24

Predpokladam, ze ti, kterym tak strasne vadi slovenstina (a nejenom) jsou mladsi rocniky.
Ti, kteri uz nezazili vojnu na slovakach a obracenne.
Abox
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 13. 11. 2013 19:26

Abox: jsem rocnik 90 ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 13. 11. 2013 19:52

To mnohe vysvetluje.
Abox
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 13. 11. 2013 20:26

Možná že jsi nepochytil tu nadsázku. Vesměs tu slovenština vadí jednomu člověku.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 13. 11. 2013 20:52

Pro mne je cestina stejna jak slovenstina.
A to jsem nebyl na vojne.
V televizi sleduju ceske stanice mnohem vic jak slovenske. Jsou proste obsahem lepsi.
Mozna vic jak pulka filmu (francouzske, americke...) vysilanych slovenskymi stanicema, maji cesky dabing.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 16. 11. 2013 07:38

Já slovenštině rozumím dost dobre, dokonce, když mluvím se Slovakem, tak pokud mu to nevadí, prechazim do slovenštiny. Moc mi nejde do palice, ze vrstevnici často slovensky nerozumějí (jsem ročník 93), já jako malej četl slovensky psane knížky a nikdy nebyl problém.

Oproti tomu polština je zlo. Te nerozumim a nechci rozumět...a to jsem vyrůstal u polských hranic, kde důchodci mluví směsici češtiny, polštiny a slovenštiny...to je největší pecka :D
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků