Oblíbené x nenáviděné super/hypermarkety

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Asspenn 29. 6. 2005 18:19

Mám v okruhu 15 minut autem
- 2 x Tesco, kam jsem chodil asi nejradši dokud ho nepřeorganizovali takže už zase nevím kde co je
- 1 x Kaufland, kam jezdím pro opravdu levnou zeleninu a ovoce
- 1 x Delta, kde je věčně půl sídliště čili nula
- 1 x Globus kde se dá po netu ojednat střední až velký nákup maso, uzeniny, lahůdky a ryby a bez fronty vyzvednout u extra pultu, to využívám
- 3 x Penny, kde neustále překážejí důchodci čili nula
- 3 x Plus, kde neustále překážejí důchodci a druhá půlka sídliště
- 2 x Lidl kam jsem ještě nestrčil hlavu, protože všude kácejí stromy
- 1 x Albert kde se nedá zaparkovat čili nula

a tudíž nejčastěji čili denně nakupuju housky a mlíko a chleba a tak podobně v místním "konzumu" u nás na "návsi".

Že tam houska stojí dvojku a ne korunu je mi fuk, funguje to jako místní kabelovka a zpravodaj zároveň, všechny zprávy hned ráno čerstvý z první ruky a když cokoliv potřebuju ve větším, majitel doveze z Makra kam jezdí pro zboží a nechá za původní cenu.

Takže jsou mi markety vcelku šuma fuk.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mývalice 29. 6. 2005 18:25

Hezky jsi to Asspenne napsal. :tleskani
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod Asspenn 29. 6. 2005 19:17

Snažil jsem se, Mývalice, a ani to nebylo moc dlouhý :oops:
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec

Odeslat příspěvekod double_m 29. 6. 2005 19:30

Alebert v Příbrami vůbec nebrat ! tragedie... jinak hypernova tu vede z kauflandem... :)
double_m
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 29. 6. 2005 20:38

+ TESCO
+ HYPERNOVA
+ CARREFOUR

- TERNO
- KONZUM
Petr_Novak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 6. 2005 21:15

a píše:praveze male obchodiky nemozu byt uz z principu lacnejsie ako hypermarkety.

Tak to je vidět že ses nikdy v téhle oblasti nepohyboval.
Makety sice mají nižší náklady, ale mají 2x větší zisky než malí obchodníci.
Markety mají průměrnou přirážku okolo 35%. Malí obhodníci 22%. Kromě malých obchůdku na vansici a v místech kde nic jiného není a Prahy. Ale to je normální monopol a o tom se tady nebavím.

Co já mám zkušenosti tak markety nakupují levněji a prodávají dráž než malí obchodníci. Když je malý obhcůdek ve městě kde jsou markety tak nemůže mít dráž v žádném případě. To by do dvou měsíců zkrachoval. Buď má stejné ceny nebo levněji.
Konkrétně u Bila a Albert jsem si jistý že mají dráž než běžný malý obchod v menším a středním městě. Něco má drážší něco levnější,a el v průměru je levnější malý obchodník.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 6. 2005 22:13

No ja mam v relativne rozumnem dosahu autem hypernovu, delvitu, albert, kaufland, carrefour a makro. Trochu z ruky je tesco ale kdyz potrebuju neco v noci tak jina moznost neni.
Pokud jde o ceny tak asi nejlevnejsi je kaufland ale neda se tam platit kartou, nic moc vyber, spatne parkovani, ozrali bezdomovci venku - kdyz nutne nemusim tak tam nejedu. Albert, tam se neda parkovat - nejezdim tam. Delvita nic moc vyber, nic moc ceny. Carrefour nejak nemam rad ani nevim proc. Zbyva makro a hypernova. Jsou vedle sebe a ceny maji prakticky stejne. Parkovat se tam taky da celkem dobre. Do tesca jezdim jen kdyz potrebuju nutne neco v noci. Prece jenom je to pres 20 km do obou.
Nakupovat jezdim kdyz je klid. Nesnasim nakupni najezdy. Vetsinou jedu tak na devatou vecer do makra, koupim 2 az 3 kartony mleka, balik kafe, neco jidla a pak se presunu vedle do hypernovy (ma do pulnoci) a nakoupim zbytek. Pak se zase mesic nemusim o nic starat nez dojdou zasoby.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mývalice 29. 6. 2005 22:20

Fido+, když nakupuješ jednou za měsíc, tak je to pohoda, ne?
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 6. 2005 23:34

No da se ale ja nakupovani nijak zvlast nemiluju tak to aspon takhle omezuju na minimum. Stejne se ale nevyhnu kupovani drobnosti jako pecivo a tak. To nejde nakoupit na mesic dopredu.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 6. 2005 23:37

Ale to víš že jde.
Sou lidi, kteří při akci "Rohlík za 20 haléřů" jich koupí 200. Pak je nacpou do mrážáku a podle potřeby postupně odmrazují. Mají zásobu na měsíc.
Naposledy upravil S-Tony dne 29. 6. 2005 23:45, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod mickaelb 29. 6. 2005 23:42

Ja nejvic nenavidim LIDL!!! Bych vrazdil jen kdyz vidim ty jejich mega letaky, a cely ten jejich system, do podobne skupiny spadaji PENNY market a PLUS. Vcelku se mi libi v TESCU a MAKRU. Jinak u nas na vesnici JEDNOTA RULEZZ :tleskani
mickaelb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 6. 2005 01:29

S-Tony: No nevim. Kdyz pocitam nemalou spotrebu toho mrazaku tak se jim to nemuze vyplatit.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 6. 2005 01:45

Fido: Ono se to většinou nevyplatí už při nákupu, když dá člověk 30 kč za benzín jen aby ušetřil 20 korun za nákup :-)
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 6. 2005 01:54

To je taky fakt. :)
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod djlooper 30. 6. 2005 09:23

Nemám žádný nějak více či méně oblíbený ani nenáviděný hypermarket.
Když to beru z čistě praktického hlediska, tak větší a dobrý nákup potravin můžu udělat jak v Kamuflandu, tak i v Kárfůru nebo ve Špáru a nebo kdekoliv jinde. Někde mají to, jinde zas ono, takže to střídám.
Moc se mi nelíbí Lidl, ale zase tam jsou levné a celkem i dobré čokolády, sušenky atd. Trochu se nechám ovlivňovat i letákama na nějaké akce, ale vyloženě je nevyhledávám...
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka