Jak jste se naučili číst či počítat?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod hotspot 7. 5. 2007 16:33

Cist i pocitat jsem umel pred skolou, neucil me snad nikdo... Ctu strasne rychle tak s tim mam jeste ted ve skole problemy...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 5. 2007 16:45

nějak to přišlo samo :)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Noovo 7. 5. 2007 17:39

Ema mele maso...no a dal uz to znate :lol:
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod johnnym 7. 5. 2007 17:40

Já jsem se naučil číst v pěti, ale moc jsem to nedával najevo. Rodiče to zjistili po tom, co jsem koukal do televizního programu a zapnul si pak nějakou svojí pohádku (nebo seriál, kdo ví).
Matika (na zdraví, sínusy odmocniny... - jsem se nechal unést songem Jaksi Taksi) mi problémy nedělala a sčítat a odčítat jsem uměl v školce. Pamatuju si, že jsem měl problémy s odčítáním "přes deset" (např. 32-15=17) dostal jsem tenkrát ve druhé nebo třetí třídě z písemky 3- :D .
Ještě jsem si teď vzpomněl na jednu příhodu. Bylo to asi ve druhé třídě a psali jsme nějaké cvičení z češtiny na známky. Odevzdali to a hodina pokračovala. Seděl jsem tenkrát (jako šprt - nějak jsem tam byl přesazen, sám jsem si tam nesedl) hned před katedrou. A viděl jsem, jak učitelka ty písemky opravovala. A dostal jsem 2 a rozbřečel jsem se tam :lol: a museli mě utěšovat (předtím jsem nic jiného než 1 nebo 1* neznal).. na to jen tak nezapomenu
A další příhoda, bylo mi tak 6. Jak jsem často prohlížel ten tv program, viděl jsem tam Studio Barrandov. Ten den odpoledne jsem to napsal na kus papíru a nechal ho v obýváku na stole. Byl u nás děda a najednou se začal smát. Napsal jsem na ten papír BARRANDOF. Říkal, že jsem hezky napsal dvě "r", ale to "f" na konci to kazí. Taky jen tak nezapomenu
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blino 7. 5. 2007 17:53

citat a pocitat asi ako 4 rocny - hlavne babka mi pomahala a ucila
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 5. 2007 17:56

Ja som od malicka cital noviny, encyklopedie, slovniky cudzich slov a rozne odborne texty :) Neviem ako, ale proste som to pochopil aj bez zasahu inych ludi (to mi ostalo dodnes; ked sa ja nieco opytam, tak bud ta informacia nie je online, alebo sa jedna o problem s dobou riesenia tak 1 mesiac). Vybrane slova napr. naspamat neviem, ale v diktate som mal vzdy najviac 3 chyby (vacsinou dlzne).

A pocitat? Tazko povedat - ale uz na zakladnej skole (potom aj na gympli) som parkrat odovzdaval pisomku este predtym, nez vsetci mali papier/ucitelka dodiktovala zadanie. Pamatam si, ze babka mi zostrojila perfektny model Pytagorovej vety (mal som tusim 7 rokov) zo stvorcekoveho papiera a z knih "Rozum do vrecka" som sa ucil euklidovky a podobne sprostosti.

Doteraz mi ostala nalepka "biflos"...

C
CeCo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andy 7. 5. 2007 18:10

Ja som počítať vedel asi v 4, mama mi písavala také príklady fixkou na papier, a čítať som sa naučil tiež tak nejak, stále som otravoval rodičov s tým, čo znamená ktoré písmeno... Základná škola - prvý stupeň som bol super žiak, ale asi hlavne vďaka sympatiám u učiteľky, potom prišiel osemročný gympel, tak som sa stal asi piatym najhorším z triedy (z 35) na najbližších 8 rokov, škola mi pripadala ako hrozná otrava, a celé hodiny som tam presedel rozmýšľaním o veciach týkajúcich sa mojich koníčkov.. :D Potom prišla výška, na ktorú som išiel s tým, že ma asi prvý semester vyhodia, no naopak, bol som z tej školy nadšený a vcelku mi išla, no teraz v treťom ročníku si všímam, že som to tie tri roky aj tak dosť flákal a budem musieť o rok predlžovať Bc štúdium a aj to s problémami... :) Čo bude ďalej, to nikto nevie, teraz všetko berem nejak s nadhľadom, ale školu by som chcel dokončiť po Ing... :D
Andy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AliGiro 3. 3. 2008 00:44

číst jem uměl už ve 4.Psát tiskacím taky ve 4.Psacím jsem se naučil až ve škole.Kdybych tehdy uměl psací písmo.Mohl jsem být dnes o ročník výš
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 3. 3. 2008 01:08

Cist, psat a pocitat jsem se naucila jeste ve skolce (tedy ne v ty budove, ale v te dobe). Pamatuji, ze jsem si do skolky prinesla knizku s pohadkama (pochlubit se) a ze jsem z ni cetla. A kdo by mi neveril, tak jsem sestre do pamatniku kreslila obrazel a je tam i napsano (moji rukou kostrbate): Michalce Martinka. A je tam datum z dob, kdy jsem jeste nechodila do skoly.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod strny88 3. 3. 2008 11:05

tak to čumím, že si to všeci pamatujete :D já si z prvního stupně nepamatuju vůbec nic, asi mám psychickej blok, protože školu jsem nenáviděl, a ty ježibaby co mě učily, brrr asi je dobře, že jsem zapoměl :)
strny88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deleted user 3. 3. 2008 12:51

Kdy jsem se naučil číst a psát, si ani pořádně nepamatuju. Mám pocit, že tiskací písmenka jsem zvládal snad odjakživa... :-) Co se tak možná pamatuju, že jsem úplně neznal, bylo o s ocáskem - Q.

A zajímavou samostatnou kapitolu tvořili čím dál víc se šířící anglická slova, která se samozřejmě četla jinak, než psala. Tehdy jsem v raném dětství nabral zvláštní úchylku ve fascinaci nad všemi slovy, která se psala úplně jinak, než vyslovovala. Asi mi to už zůstalo... :nenapadne

O počítání se tu moc rozplývat nebudu. Jeden paradox se musí vyrovnat paradoxem jiným, tudíž to shrnu suchým konstatováním: počítat neumím dodnes. 8-)

Odeslat příspěvekod netwar 3. 3. 2008 18:19

Číst jsem se naučil v 5 letech a psát až na škole v 7 letech a psaní mi moc nejde do dnes. :(

Ještě že jsou ty klávesnice a nepozná se jaký mám hrozný rukopis :))
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chameleon 3. 3. 2008 18:23

Číst a trochu i počítat jsem se naučila sama ještě v předškolním věku. V šesti jsem už zvládala i malou násobilku (do školy jsem šla až v sedmi letech)
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lukasoj 3. 3. 2008 19:33

Ještě sem se to nenačuil
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod Michal P 3. 3. 2008 19:36

LukasKoudak píše:Ještě
...
Michal P
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka