Máte a nebo znáte někoho s neobvyklými schopnostmi?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mývalice 13. 6. 2005 16:02

Jsem stále častěji toho názoru, že jsem neuvěřitelný sklerotik. Na druhou stranu znalosti, které se kdesi v mé paměti skrývají, dokážu vydolovat zajímavým způsobem. Můžu to demonstrovat na vzpomínání si na jméno člověka, který nás učil veterinu. Plně se soustředím a zaměřím se na to, čeho jméno/název potřebuji zjistit. Přeříkávám si abecedu a aniž bych věděla, jaké slovo hledám, vím, nebo spíše cítím, které písmeno je to správné počáteční. Většinou stačí to 1. a vzpomenu si na hledané slovo, někdy ani k tomu počátečnímu písmenku nedojdu a vzpomenu si. Ale u toho veterináře jsem jen věděla, že to bude od "v". Tak jsem znovu projížděla abecedu a přidávala za "v" další písmeno. Vyšlo mi, že to musí být "va" ... a tak dál, až po "vale" a teprve pak se mi to jméno vybavilo - Valenta. Zatím jsem objevila jediného člověka, který má tuto schopnost - je to žena od nás Libochovic (a nejsem to já :) ).
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 13. 6. 2005 18:20

Tak teď už znám člověka z neobvyklými schopnostmi :arrow: Myvalice... :D
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 13. 6. 2005 18:45

Ja mam tohle taky-nejdriv treba vim,ze to je na 7 pismen a prvni je S a 4. P-a behem par minut to dam dohromady:-)
Taky mam docela dobrou fotografickou pamet.Jo,a umim dobre tipovat:-)Ale uz se samochvalou koncim..
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 13. 6. 2005 18:55

ja viem citat myslienky, ale zatial iba sebe
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mbing 13. 6. 2005 19:01

Myvalice píše:Vyšlo mi, že to musí být "va" ... a tak dál, až po "vale" a teprve pak se mi to jméno vybavilo - Valenta. Zatím jsem objevila jediného člověka, který má tuto schopnost - je to žena od nás Libochovic (a nejsem to já :) ).>/quote]


Jiní by si mohli vzpomenout třeba při zamyšlení na slavného akrobatistického skokana (nebo jak se to říká) Valenty nebo podle naší profesorky Valentové :-) ...
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 13. 6. 2005 19:11

Ono to castecne souvisi s tim, jakym zpusobem pracuje neuronova sit a jakym zpusobem jsou v ni uchovavane informace.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 13. 6. 2005 19:26

Obrázek
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 13. 6. 2005 20:30

Tak nás Howarde pouč, jakým způsobem pracuje neuronová síť. Já jednou viděla v TV dokument, kde ukazovali živou mozkovou tkáň, narušili ji skalpelem a pak bylo vidět, jak se tkáň hemží a ztracená spojení se opět obnovila.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 14. 6. 2005 13:49

Já znám člověka, který je schopný se za týden naučit 500 stránek lékařského textu a umí to na 100%. A co víc po roce si to pořád pamatuje.
Pro mně je to nepochopitelé a příjde mi to jako zázrak. Já se učím tak že si to dvakrát přečtu a vypíšu si pár důležitých věcí. Takže knížka která má 200 stran má po mé úpravě asi tak 10 stran. A těch 10 se naučím na 100% a o zbytku knihy mám mlhavou představu. Asi tak po 14 dnech si pamatuji tak 10% toho co jsem se učil. Prostě co nepoužívám tak to z mozku mažu.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 14. 6. 2005 14:21

Já prozradím na našeho potomka taky jednu věc. Kupovávali jsme časopis Méďa Pusík. Jeho součástí bylo vždy CD s pohádkou(-ami). Před nedávnem mi na tři pokračování odříkala přesně slovo od slova celého vodníka Řásničku. Délka záznamu je 30 minut. Po mně to asi nemá ... :( .
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 14. 6. 2005 14:28

Takovyhle lidi obdivuju. Ja sam si dokazu zapamatovat jen to co pochopim. Vylozene si neco jen pamatovat to ani nahodou.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 14. 6. 2005 14:48

Podobně jsem Fido+ na tom i já. Přesněji: Co se nedá logicky odvodit od mých zapamatovaných znalostí, to neumím. :(
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 14. 6. 2005 16:43

Už mně to docela šte, nevím proč mám takové choutky, ale mám období, kdy si neustále v mysli opakuju nějakou látku ... kdekoliv ... na nádraží, ve snu :-). Nyní v horkých dnech to jde trochu pomaleji :-(
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 14. 6. 2005 17:38

S-Tony píše:Já znám člověka, který je schopný se za týden naučit 500 stránek lékařského textu a umí to na 100%.
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goci 7. 7. 2005 08:12

Na střední jsem s chodil s jednou holkou do třídy, která pořád seděla doma u PC, přišla si jenom na písemky, ale zajímavý je že měla pořád dobrý známky. Na konci roku dělala opravky pač měla hodně omluvených hodin. Stačilo jí jenom si před hodinou přečíst sešit a ona napsala písemnu na 1 nebo max. na 2. Taky bych chtěl mít fotografickou paměť, ušetřilo by mě to od nudnýho a těžce namáhavýho učení nazpaměť.
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků