Nosíte/nosili jste rovnátka?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Cyborg 3. 6. 2005 16:55

:arrow: Bylo to už když jste byli děti nebo je nosíte až ted´jako dospělí? Setkali jste se s urážkou a pocitem méněcennosti nebo jste si z rovnátek dělali ozdobu pomocí těch různých gumiček, řetízků a jejich široké škály barev, která vám byla v ordinaci nabízena? Jak jste si na ně zvykali? S jakými potížemi jste se setkali?

:arrow: Já je nosil asi jeden a půl roku, ze začátku jsem se nemohl ani pořádně najíst, ale zvykl jsem si za pár dní... Čištění zubí víc jak dvakrát denně mě otravovalo stejně jako můj pozměněný způsob mluvy. Nyní jsem už chválabohu bez rovnátek ale za ty rovné zuby mi to stálo...
Hasta la Vista, Baby...
Cyborg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mývalice 3. 6. 2005 17:07

Bylo mi asi tak 9 let, když mi předepsali rovnátka, ale vyndavací. Bylo to úplně na nic. Jediný efekt, který to přinášelo, byl po ránu uslintaný polštář.
Nedávno mi můj zubař nabízel, že mi nechá srovnat zuby. Znamenalo by to ale, nechat si vytrhat 4 zuby, aby ostatní zuby získaly prostor a měly se kam posouvat. Za takových podmínek jsem návrh zamítla. Stejně mi za deset let vypadají zuby samy a bude vystaráno. :lol:
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod ES0 3. 6. 2005 17:10

co si tak pamatuji, tak jsem je nosil asi 3 roky? nevím, ale ten zubař byl docela pokrokový, takže jsem měl fixní, ty vyndávací by byly k ničemu...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod fales 3. 6. 2005 17:32

Zatim jsem rovnatka nenosil a doufam, ze nikdy nebudu!!!! :shock: :?
fales
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TOMBY 3. 6. 2005 17:45

Když jsem byl malý tak jsem měl takový ty zelený průhledný vyndavací. Nosil jsem je jen na noc. Celkem jsem to flákal, ale zuby mam srovnané:-)) Zuby jsou takovým odrazem člověka.
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mývalice 3. 6. 2005 18:02

TOMBY píše:Zuby jsou takovým odrazem člověka.k/quote]

Snad nechceš tímto výrokem říci, že jsem křivá?
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 6. 2005 21:23

Nosila je ségra a hodně jí to pomohlo. Nosila fitxní přibližně dva roky. , Mezi dětmi to moc populární není, problémy byly spíše psychického rázu.
Já má trochu jiný problém mám zuby dravce. Horní i spodní tesáky mi výrazně vyčnívají. Před 500 lety by mi do hrudi vrazili dřevěný kůl a pohřbili mně s uřezanou hlavou.
Obrázek
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod bigdoc 3. 6. 2005 22:42

tohle se mně vyhnulo, naštěstí. Doufám, že se to vyhne i dětem. Rovnátka se mně hrozně nelíbí.
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 4. 6. 2005 15:51

Jo jsem na tom stejne s Myvalici. Kazdodenni probuzeni s uslintanym polstarem. Mel jsme na dva roky vyndavaci a pouze na noc na horni patro. No jediny co se mi libilo byly opravdy ty barvy duhy, jinak otrava. Ale zuby mam +/- rovny no.
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vratu 4. 6. 2005 16:00

Měl jsem asi necelý rok pevný rovnátka... pak mě s nima nenechali jet na dovolenou a sundali mi je... měl jsem si je ještě nechat předělat, ale znáte to, nějak se mi do nich už nechtělo :lol:
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Goci 7. 7. 2005 08:25

Asi ve 12 letech jsem nosil ty vandavací rovnátaka. Už bych je do huby nevzal, uslintanej a smradlavej humus. Ale zase se mi trochu srovnaly zoubky. Teď lituju toho, že jsem si nenechal dát fixní rovnátka, ale co se dá dělat.
Goci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 7. 7. 2005 08:31

Rovnatka jsem nikdy nenosila, zuby mam rovne a silne. Jen jsem si ustavicnym okousavanim tuzek a cpanim je mezi predni zuby zadelala na mezeru mezi prednima zubama a 2 odumrele zuby...
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 7. 7. 2005 08:51

Asi 5 let na noc. Nic moc, ale zuby mám rovný.

Btw. iwigirl, co to vidím, mezery za tečkama :)?
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 7. 7. 2005 08:53

Btw big.alda: to vis, clovek se uci... :-)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod mbing 7. 7. 2005 10:11

2 iwigirl: kolik centimetrů? :-)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 7. 7. 2005 10:17

mbing: no asi 3 centimetry....uz mi par zubu museli vytrhnout, pac se tlacily porad vic a vic dozadu, jak je utlacovaly ty horni jednicky...
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 7. 7. 2005 10:28

Chuťovka :). Mně trhali akorát čtyřky :)
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod credo 11. 6. 2006 21:50

Goci píše:Asi ve 12 letech jsem nosil ty vandavací rovnátaka. Už bych je do huby nevzal, uslintanej a smradlavej humus. Ale zase se mi trochu srovnaly zoubky. Teď lituju toho, že jsem si nenechal dát fixní rovnátka, ale co se dá dělat.
credo
Čtenář

Odeslat příspěvekod ewing 12. 6. 2006 10:45

Ja som mal za mlada zuby ako Freddy Mercury aj ked nie az tak moc dopredu ako on ;)
Najprv som mal ten nasadzovaci strojcek ale to bolo na nic tak mama rozbila prasiatko a dali mi fixny. Dole mi ho tusim dali dole skor a ten horny som mal nejake dva roky. Naprd je, ze tam zostaval vseljaky bordel po jedle takze to chcelo hygienu.

btw tie urazky pocuvam hlavne od kamosov, ktori si robia srandu z bab ktore maju strojcek, ze by sa im to potom zadrelo pri "fajceni" a tak.. :lol: uz sa im to ani nepokusam vysvetlovat...proste maju voci tomu averziu, ale nezazili to tak nevedia.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 12. 6. 2006 15:21

Rovnátka jsem doposud nenosil a nikdy snad nebudu.... Ale asi tak měsíc zpátky jsem se dozvěděl že se mi maličko jinak vyřezávají špičáky....Ale to je jen kosmetická vada, takže bylo na mě, jestyl je chci, nebo ne....Nerozmýšlel jsem se....
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod NMS 12. 6. 2006 15:23

Nosil do 13, vůbec nepomohly, ale aspoň mám ty zuby zdravé ...
I see dumb people ... they are everywhere ...
NMS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 12. 6. 2006 16:33

Nosil napevno, sundali mi je už před nějakým časem a jak jsem je nesnášel, tak jsem teď rád, že jsem si je dal :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 17:58

Nenosil, ale mel jsem namale... Ted sice nemam tak ukazkovy usmev jak hvezdy v Hollywoodu, ale je to ok :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec

Odeslat příspěvekod veverqa 13. 6. 2006 11:07

nosila.. asi rok vyberaci na noc potom nejake 4 roky fixny a teraz mam este rok taky specialny fixny udrziavaci na spodnych zuboch-je z vnutornej strany a su to tenucke drotiky pripevnene priesvitnou hmotou takze to vobec nevidno a ani o nich neviem. dokonca moj priatel pol roka vobec nevedel ze este nejaky strojcek mam kym som mu nepovedala ze potrebujem na kontrolu :) inak som nikdy s tym problem nemala a teraz som rada ze sa mozem hrdo usmievat. ked som mala este fixny strojcek tak na mna raz jedno male dievcatko skriklo:"jeeeeej! ta teta ma v ustach hviezdicky"
veverqa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 15. 6. 2006 16:16

Nosím asi 3 roky ty vyndávací a rozdíl je celkem znát. Kamoš nosí ty "napevno" a okolí si z něho srandu nedělá.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ally 15. 6. 2006 18:24

Starší syn nosil vyndávací na horní čelist a mladšímu chtěla doktorka ve dvanácti trhat čtyřky, že nemá místo na všechny zuby. On samozřejmě nechtěl, pak hodně vyrostl (15 let - 185cm) a pusa mu narostla tak, že se mu tam teď krásně všechny zuby vešly i bez trhání a rovnátek. Někdy mám pocit, že doktoři chtějí jen vydělat i když zákrok není nutný.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod btw 2. 2. 2008 21:46

ConPower píše:Nosím asi 3 roky ty vyndávací a rozdíl je celkem znát. Kamoš nosí ty "napevno" a okolí si z něho srandu nedělá.u/quote]

Mě se třeba ty "napevno" docela líbí, není to vždy pravidlem, ale ve většině případů lidem sluší, bez rozdílu na pohlaví.

Ty vyndavací moc "in" nejsou, ale tak co, děláš to pro sebe :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 2. 2. 2008 22:15

Nosil jsem štelovatelný vyndavací. Teda nosil - měl jsem je dvakrát, pak jsem je vyb-lil do kýble a od té doby je nepotřebuju. Jestli budu mít ve stáří cvakačky, tak je asi taky hned vyb-leju a nosit je nebudu. V puse snesu jen bradavky a jiné části těla, předměty ne.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tukatkat 2. 2. 2008 22:18

Nenosim, ale mohla bych.. křivý zuby a předkus :D
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Odeslat příspěvekod Player. 2. 2. 2008 22:20

bleeeeeahuableee velky predkus to je to najhorsie :O
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hobitt 2. 2. 2008 22:21

někdy ve 12 letech mi předepsali vyndavací, měl jsem je asi dvakrát. Předkus moc neřeším
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod btw 2. 2. 2008 23:14

Mít hezké zuby není na škodu, i za cenu těch rovnátek :D stále je nosit je stejně nebudete.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 2. 2008 23:15

Tukatkat píše:Nenosim, ale mohla bych.. křivý zuby a předkus :D-/quote]
Videt to neni :-P :D

Kdysy jsem mel nosit, ty vyndavaci, ale prilis jsem je nenosil, byly mi neprijemny... Jeste mi asi nekde plavou ve sklenicce :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod kukin 3. 2. 2008 08:24

Měl jsem napřed vyndávací a pak fixní na horní i dolní čelisti, nijak mi to nevadilo, aspoň mám ty zuby srovnané... Taky mi trhali dvě pětky, aby se udělalo místo pro další zuby.... No bylo toho potřeba neb mám velké zuby a jednu osmičku jsem stejně musel loni nechat trhat...
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 3. 2. 2008 08:58

Já je nosila (fixní) a teď mám zuby relativně rovné, akorát jsem kvůli tomu přišla o všechny čtyřky a pak i osmičky (teď mám v puse akorát zubů, víc by se jich tam nevešlo).
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kirkwood 3. 2. 2008 10:16

nosila jsem vyndavací a pak mi dal na dolní čelist fixní, měla jsem jeden zub hooodně šikmo :D ale mám menší předkus, protože nahoru jsem nechtěla.. a taky jsem o pár zubů přišla, aby se mi tam vešli ostatní :(
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noovo 3. 2. 2008 20:06

jojo nosila takove ty na noc vyndavaci (desne jsem v nich slintala :lol:), takze jsme si je vzdycky na tu noc vyndala a rano, jeste pred tim nez nas mamina budila do skoly jsem si je zase nandala, jakoze jsem je mela vzorne nandane celou noc....byla jsem v nich desne sexy :lol: ...ted toho podvodu s vyndavanim rovnatek na noc lituju, vymstilo se mi to, holt za blbost se plati :(
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 2. 2008 21:34

ja sem též nosil jako malý takové ty na noc, vydržel sem to asi rok a pak fakec...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 4. 2. 2008 10:54

ja jsem rovnatka nikdy nenosila... mela jsem krasne rovne zuby... bohuzel se mi ted trosku rozlezaji... no neni to pech :?:
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bombul 4. 2. 2008 13:41

Nikdy...teda zatial...ale cela moja rodina ich mala tak dufam ze budem svetla vynimka. 8)
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod AliGiro 5. 2. 2008 23:55

naštěstí ještě ne.Ale bude to asi tím že již jsem dlouho nenavštívil zubaře
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 6. 2. 2008 02:56

Mě zubařka taky doporučila, ať asi nechám za 20 tisíc navrtat do huby dráty... Napsala mi adresu "zubního dráteníka" v Táboře... Nikdy jsem tam nebyla a už ani není třeba, vše se jakžtakž rovná samo... A zubařka už o drátek do huby ani nemluví. A už nejmíň 4 roky jsem neměla kaz a to žeru sladký jak tajfun... Tak pohodka. :mrgreen:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 12. 2. 2008 20:06

nosiula jsem pár let ty noční, jak jsem si na ně zvykla, tak to bylo úplně v pohodě. měla jsem jen malou nerovnost a srovnalo mi to to, ne úplně, ale trošku
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod cassies 13. 2. 2008 20:30

Rovnatka jsem nosila od osmi - vyndavaci - asi pet let pres den, dalsi tri roky jako i pres den,ale jen na noc, rok s tim, ze uz budou jen na noc....po deviti letech mi ta pi.a rekla, ze tady uz nic nepomuze, ze si mam dat fixni...dal se nebudu vyjadrovat, jsem myslela, ze ji zazaluju za ty vyrvane zuby...nenavidim doktory-prospechare.
cassies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 14. 2. 2008 08:29

cassies: mne taky kvuli rovnatkum vytrhli jeden zub, taky mi to nepomohlo...ta zubarka mi pak rekla, ze se nemusel ten zub ani trhat...no neva mam o starost a o zub min...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod cumel30 26. 4. 2008 22:59

Keď je kozmodisk rovnátko,tak nosím.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vizitix 27. 4. 2008 15:38

Nenosil jsem/nenosim.
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Renegade 27. 4. 2008 16:48

Nikdy sem nenosil/nenosím ani ted.
Renegade
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 27. 4. 2008 17:24

jo, nosivaval jsem, par let... ani nevim co mi to rovnalo, byla to nejaka betaverze, skoro zadarmo...
pak mi oznamili ze mam jeden zub otocen o Pi, ze to nicemu nevadi, ale ze rovnatka stojej jenom 12k....

a jinak mam hubu krivou snad jeste vic nez zada, mezeru mezi prednima dvema zubama, stejne to do roka vypada jako vlasy a proteza snad bude uz dokonala, s blendadentem urcite :mrgreen:
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010