Jak postavit v dnešní době Hrad?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod stavbahradu 14. 6. 2021 13:50

Chtěl bych postavit hrad tak, aby nebyl k rozeznání od hradů ze 14. st.
Takže nejspíš dobovými metodami. Možná by se to dalo nazvat experimentální archeologií. Patřil by obci.
Měl by někdo nějaké rady, poznámky? Zajímal by vůbec někoho takový projekt, nebo jsem jen já takový blázen? Nejhorší je, že nevím, jak zajistit financování. Založil jsem web, našel místo vhodné pro stavbu, vytvořil 3D modely hradu. Myslím že to chce najít více bláznů jako jsem já. Jak a kde je najít? Budu rád za cokoliv, co napíšete k tématu.
stavbahradu
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 14. 6. 2021 20:19

Domnívám se, že se z určitého pohledu nejedná o špatný nápad. Jen půjde jako vždy o finance a počet bláznů, kteří něco takového podpoří.

Myslím, že největší úspěch by mohl mít projekt v místech, kde kdysi nějaký hrad stál, ale již po něm nejsou ani ruiny. Tam, kde zbylo pouze místo, třebas označené na turistické mapě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stavbahradu 15. 6. 2021 09:31

Většinou po takovém hradě zbyly základy a spousty informací ukrytých pod zemí. Úřady nejsou zrovna dvakrát nakloněny k povolování stavby na takovém (archeologicky zajímavém) místě. Možná by to i povolili, ale i mně osobně by bylo líto přeorat takové místo pro novou stavbu. Takže jsem na to šel opačně. Hledal jsem místo kde nikdy nic nestálo, v blízkosti Prahy a navíc aby nestál poblíž žádný jiný hrad. Takové místo jsem našel. Bohužel ale bylo chráněným územím. Škoda. Bylo naprosto dokonalé, ale na takovém místě se stavět nedá. Dlouho jsem hledal dál až na mě udělal dojem kamenitý vrch u Neratovic nad Prahou. Není to sice úplně ideální místo, ale vyřešil by to příkop z jedné strany kolem hradu. Kdyby bylo dostatek peněz, tak by se dalo pod hradem postavit i středověkou vesničku, mlýn, rybník.
stavbahradu
Čtenář



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků