Alergie

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 2. 2016 20:47

Dnes mi zacala kazdorocni alergie. Byl jsem dopoledne behat v lese a tam to zaclo. Zatim pouze kychani a ryma, chvili ucpany nos. Ktere pyly to ted 20.2. zpusobuji?
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 20. 2. 2016 20:48

Pylový kalendář není na netu?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 2. 2016 20:59

Blize se to poznat neda? Podle aktualniho pocasi, teploty a presneho data?
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 20. 2. 2016 21:30

Běž nalapat vzorky
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 2. 2016 22:13

Nalapat? To se dela jak? Ja se kvuli tomu nepotrebuji lecit, staci mi na to volne prodejny lek Analergin pulka tablety denne. Jde mi jen o to, zda se da tak nejak podle pocasi, teploty a presneho data zjistit konkretni pyl, ktery mi to zpusobuje.
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 21. 2. 2016 07:20

No ale na to právě slouží onen pylový kalendář. Tam jsou rozepsané jednotlivé stromy, které se zhruba mohou probouzet k životu. Díky teplu to možná bude akorát o něco posunuté. A nebo si zajdi k lékaři. Udělá ti testy na co jsi skutečně alergický a pravděpodobně dostaneš i lepší medikamenty, než analergin.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 2. 2016 08:35

Muj kolega ze zamestnani to podstoupil, pak chodil nekolik let na injekce, nechci se takto slozite lecit, me staci po prvnich priznacich vzit pulku tablety analergin, par dnu uzivat a jsem hned v cajku. Ma kolegine v zamestnani to ma take tak a lekar ji doporucil take muj zpusob, kdyz je to jen takova lehka alergie, na kterou zaberou volne prodejne leky.
Pylove kalendare uvadeji vic moznosti a ani nejsou vsechny pylove kalendare stejne obsahle. Da se nekde najit ten uplne nejpodrobnejsi?
osobne2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 21. 2. 2016 12:19

Ono záleží jakou léčbu podstoupíš a jestli vůbec. A v neposlední řadě, jak si sám uvedl, na typů a intenzitě alergie.
Nejsem zastánce domácího ordinování léků. Já si na tu alergologii raději jednou ročně zajdu a nechám si léky předepsat. A mimo jiné vím, na co jsem alergický. A z vlastní zkušenosti vím, že se alergie také vyvíjí a mění. Dříve jsem měl alergii na pyly, prach, peří a dokonce lehce na psy. Teď mám alergie pouze na pyly. Dříve jsem na sennou rýmu netrpěl, teď mě dokáže občas v jarních měsících dost potrápit.
A ještě k té léčbě... injekce nejsou jedinou možností. A výsledek není zcela jistý.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thunderdome 21. 11. 2019 22:17

Já to mám od jari po jeseň vkuse. Mám sa prírode vyhýbať čo nieje problém keďže žijem v meste na nížine takže žiadne lesy ani hory ale zase kopa rastlín robí alergiu takže ja mám rýmu/nádchu, slzenie, svŕbenie väčšinu roka.
Thunderdome
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků