Republice scházej učni...

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Elara 11. 1. 2015 19:09

Není divu: plat je žádná celá nic, pracovní doba a celková úroveň je naprosto k ničemu... ano, jsou důležité a lukrativní obory (automechanici, elektrikáři), ale takoví kuchaři anebo třeba zedníci (až na pár vyjímek) pracují od nevidím do nevidím (osobní známosti) za malej plat, a k tomu ještě na ně kouká společnost zkrz prsty, zejména proto, protože na učňák se povětšinou nechodí pro zájem o obor, ale z důvodu špatných známek.

Dělal sem pár měsíců ve fabrice, a dnes výučák je skoro jistá vstupenka k monotónní, nezajímavé práci u pasu, co nikam nevede, je špatně ohodnocená, a je braná jako nekvalifikovaná. Jeden kolega byl zedník, a vyprávěl, že ta stavební "firma", kde makal předtím, byla postavená na tom, že všichni byli jednou nohou v kriminále, a že se běžně stávalo, že mu neplatili.

Tak ať se nikdo nediví, že se každej snaží tomu výučáku za každou cenu vyhnout, když to vede jen k tomuto. Jinej kluk, z tý fabriky, co mu bylo tak kolem 26, mi na otázku, co má za školu, odpověděl "Zasranej klempíř." To asi tak vypovídá o tom, kam člověka ve většině případů dovede výučák.

PS: o prestiži učebních oborů vypovídá i to, že k policii chtějí pouze maturanty a výše, a v armádě vyučený nikdy nedosáhne ani na poddůstojnickou hodnost.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků