Vyhledávání zdrojů

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod BabuFencl 17. 11. 2013 11:33

Ahoj,

musím napsat semestrální práci na určité téma, ale nevím si moc rady s vyhledáváním zdrojů. Našla jsem si cizojazyčné knihy, ale nikde nejsou dostupné online a k prodeji na českých serverech jsem je také nenašla. Chci se tedy zeptat, jestli nemáte někdo nějaký tip, jak je sehnat nebo něco úplně jiného? Neexistuje třeba nějaká služba, kde vám vyhledají zdroje, v knihovnách třeba..? :D
Vůbec s tím ještě nemám zkušenosti, tak budu ráda za jakékoliv rady.

Moc děkuju


Babů
BabuFencl
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marty89 17. 11. 2013 14:43

No doporučuju mezinárodní výpůjční službu (http://www.mvs.cz/). Já jsem to nikdy nevyužil, ale znám lidi, co jo, takže to asi funguje :)
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 11. 2013 20:29

Kdysi jsem potřeboval pár kapitol v zahraničních vědeckých knížkách. Používal jsem na to Safari books. Je to sice placená služba, ale nabízejí desetidenní trial. Adresa je http://www.safaribooks.com/. Jen je potřeba nezapomenout předplatné včas zrušit, protože těch 35€ plus daň by asi docela zamrzelo. Podle mých zkušeností jde o seriózní službu a ani jejich reklamní maily nechodí moc často (tak 1x za 3 měsíce). Předmětem těch mailů je zpravidla nabídka předplatného na první měsíc za $1, což docela jde :-) (v nejhorším lze registraci udělat na nějaký nový mail).

Další možností je Google Books (http://books.google.com/), ale tam asi nenajdeš co potřebuješ.

Pokud Ti stačí abstrakty či názvy publikací a článků, tak se dá velmi dobře použít i citační databáze Web of Science od Thomson Reuters (http://thomsonreuters.com/web-of-science/), na tu se ovšem dostaneš bezplatně jen z univerzitní sítě (a pak z počítačových sítí státní správy).

Na časopisy jsou dobré databáze Scopus, kde se dají najít i méně "slavné" časopisy (http://www.scopus.com/) nebo databáze ERIH (https://www2.esf.org/asp/ERIH/Foreword/search.asp) - ta je zaměřena na humanitní obory. Zde ovšem netuším, zda jsou přístupné odevšud nebo bude nutno využít univerzitní síť.

Z českých luhů a hájů lze využít pak databázi RIV - Rejstřík informací o výsledcích (http://www.isvav.cz), kde se shromažťují informace o výsledcích výzkumu v ČR (obsahuje i publikační výsledky včetně anotací, ISSN a další použitelné věci). Samozřejmě, že jsou tam i výsledky publikované v zahraničí, ale od tuzemských autorů, kteří zpravidla rádi článek nebo kapitolu pošlou.

Neuvádíš co je to za obor, pokud ho uvedeš, možná by šlo poradit lépe - je dost oborových databází
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 18. 11. 2013 22:22

Abstrakty českých vysokoškolských prací (diplomky, habilitace, bakalářky, příspěvky z konferencí a podobně) pak najdete na http://www.nusl.cz (Národní úložiště šedé literatury).
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků