Zdravotní pojišťovny v ČR (výhody, nevýhody, zkušenosti)

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 15. 4. 2013 10:59

Zdravím, koukal jsem do historie a nenašel příhodné vlákno, tak zakládám nové. Téma zdravotní pojišťovny - o co se mi jedná... Aktuálně jsem u VZP - 111. Zvažuji následující možnosti - buď přejít k 211 - ZP Ministerstva vnitra a nebo 213 - ZP Revírní Bratrská Pokladna.

Dle zákona mohu do 30.6.2013 podat přihlášku - žádanku do nové pojišťovny a od 1.1.2014 budu již klient nové pojišťovny.

Co mě zajímá:

- jaké máte zkušenosti s těmito pojišťovnami
- hrazení léků, přístup či rozdíl, co se týká nemocnice (lůžková část)
- VZP jsem využíval ze zdravotních důvodů - léčba mě skončila, proto mě u VZP již nic nedrží

Co jsem se koukal na možnosti, tak výhoda 211 - dostupnost v téměř všech městech oproti 213, ta je především v MS kraji. Já bydlím v Ostravě, ale je možné se nastane změna bydliště v rámci ČR. 213 nabízí různé bonusy (plavenky, vstupy, atd. slevněné nebo zdarma), 211 toho měla méně, ale i ten bonus bych neřešil, není to pro mě prioritní.

Díky za názory, případně doplním info, kdyby bylo potřeba, jak se tady naskytnu. :-)
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod Marin.e 26. 3. 2016 21:58

Ber to tak že aktualně už VZP není jediná a myslim si že třeba ta ZPMVČR se ji vyrovna a navíc přispiva na spoustu doplňku a ruznych věci pro děti což si u VZP nejsem zrovna 2x jistej jak to funguje, ale vsadil bych se že žadna slava to nebude.
Marin.e
Čtenář

Odeslat příspěvekod Thunderdome 21. 11. 2019 22:14

V česku sú tieto:

111 Všeobecná zdravotní pojišťovna
201 Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
205 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
207 Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
211 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
213 Revírní bratrská pokladna

Na slovensku:

24 Dôvera zdravotná poisťovňa
25 Všeobecná zdravotná poisťovňa
27 Union zdravotná poisťovňa

Takže češi 6 a slováci 3 čo aj zhruba pasuje keďže česko je približne dvakrát väčší štát a má dvakrát toľko obyvateľov.
Thunderdome
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků