Jake jazyky jsou svetove?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod peta809 27. 9. 2012 22:30

Zdravim, do dneska jsem si myslel ze mame 5 svetovych jazyku a to anglictinu, nemcinu, francouzstinu, spanelstinu a italstinu. Ovsem bratr tvrdi, ze jich je 6 a to anglictina, francouzstina, spanelstina, rustina, cinstina a arabstina. Kde je pravda? Ja myslel ze se svetove jazyky berou podle toho v kolika statech se jimi mluvi a ne podle poctu obyvatel. A nemcinou jsem si byl temer 100% jisty. Diky za vyreseni naseho sporu. Na Googlu jsem hledal a nic moc jsem nenasel :-(.
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 27. 9. 2012 23:57

Pravdu mas Ty. I zduvodneni sedi :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 9. 2012 04:45

peta809 píše:Zdravim, do dneska jsem si myslel ze mame 5 svetovych jazyku a to anglictinu, nemcinu, francouzstinu, spanelstinu a italstinu. Ovsem bratr tvrdi, ze jich je 6 a to anglictina, francouzstina, spanelstina, rustina, cinstina a arabstina. Kde je pravda? Ja myslel ze se svetove jazyky berou podle toho v kolika statech se jimi mluvi a ne podle poctu obyvatel. A nemcinou jsem si byl temer 100% jisty. Diky za vyreseni naseho sporu. Na Googlu jsem hledal a nic moc jsem nenasel :-(.


-- 28. 9. 2012 05:47 --

Proc tam mas treba italstinu? A cinstina zcela urcite. domluvis se s nic po celem svete (tedy musis hledat sikmooky, ale jsou vsude). Ty tam nemas ani zadny jiny pismo. Vynechani azbuky te na vychode uplne vyrazuje. Rusky se tam domluvis v podstate tak nejak vsude (prestoze oni rusky anj mluvit nebudou. je to podobny). Podle meho ma pravdu bratr. Jsou to oficialni jazyky osn.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 28. 9. 2012 05:24

Italština a němčina jsou blbost. Kde se s nima domluvíš? Ve světě určitě ne
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2012 05:56

Ja bych tam dal:
1) AJ - prakticky cely zapadni svet
2) FJ - vetsina Afriky plus je to "postovni" jazyk (proto jsou symboly na balicich okoomentovany i francousky jako recomande adt), drive to byla univerzalni rec Evropy, z toho pochazi i spojeni "lingua franca" ve smyslu univerzalniho dorozumivaciho jazyku
3) Arabstina - vetsina Afriky a Stredni vychod
4) SJ - cela Amerika krome Kanady (v USA se v nekterych statech SJ domluvis prakticky lepe, nez AJ) a Brazilie (tam je Portugalstina, ale ta by mela byt podobna)
5) Cinstina
6) Rustina
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 28. 9. 2012 06:10

SJ = Slovensky Jazyk? :)

inak ja by som to videl podobne ako patrik...
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2012 06:52

Ne SPANELSKY jazyk :)

-- 28. 9. 2012 07:56 --

.pak take zalezi na tom, k jakemu ucelu dany jazyk slouzi. Jestli jako turisticke minimum (v turistickych oblastech se hodne da domluvit i nemecky), obchodni (tady vladne AJ) a nebo na cestovani do ruznych odlehlych oblasti (tam se kolikrat jinym, nez domorodym jazykem nedomluvis).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 6. 10. 2012 05:32

Tak moment páni ... naši južný susedia tvrdia, že svetovým jazykom je aj maďarčina :mrgreen:
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 6. 10. 2012 06:28

Maďarština je sotva evropský jazyk :-D
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 27. 10. 2012 06:25

Maďarčina určite nie je ani evrópsky, leda tak regionálny jazyk ... ígen ?!?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků