Osobní asistent - poradíte?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 1. 9. 2012 09:54

Jmenuji se Martin, je mi 29 let a pocházím z Vysočiny. Od narození jsem na invalidním vozíku v důsledku mozkové obrny. Bydlím v domě se svými rodiči, kteří se mi snažili dávat (a dávají) maximum. Maminka je v domácnosti a celý můj život se o mě obětavě stará. Je úžasná. Ale jak roky jdou, cítím, že mi život protíká mezi prsty. Ano, nějaké kamarády mám, ale ti už za chvíli budou mít jiné starosti a už za mnou jezdit přestanou. Občas spolu podnikneme nějakou akci, rodiče mě berou na výlety a tak. Nemohu si stěžovat. Přesto se občas cítím osaměle, rodiče mám perfektní, kamarády také (i když asi jen čtyři nebo pět) a pouze jedinou nejlepší kamarádku. A víte o čem sním? Chtěl bych si někam vyrazit, jen na tři nebo na čtyři dny. Bez rodičů. Zažít třeba diskotéku, popijení v baru, zaflirtovat si s děvčaty a zkusit najít nové přátele a kamarády. Je to bláznivé, pošetilé, uznávám. Ale někdy mám pocit, že už mi toho život příliš nabídnout nemůže.

Možná namítnete, že mám internet. To je pravda. Zkoušel jsem si psát se spoustou lidí, ale stále je to jen virtuální. Ano, pár dobrých kamarádů mám i na internetu, vím, jak vypadají, ale osobně jsme se nikdy nesetkali. Komunikujeme jen přes e-mail, Facebook nebo ICQ. A i když máte virtuálních přátel třeba 100, stejně se cítíte osaměle. Chtěl bych tip na dobrého, prověřeného a spolehlivého osobního asistenta, který by se mnou něco takového podnikl a byl mi k dispozici 24 hodin denně. Měl by to být ideálně muž, vážím sice jen 50 kg, ale péči potřebuji celodenní. Nebo ne. Celodenní ne. Ale ráno obléknout, nakrmit, hygiena, případně záchod. Dobrou mám jen pravou ruku. Jinak jsem celkem nenáročný. Poradíte, kde najít někoho, kdo by do toho se mnou šel, případně instituci, která by něco takového poskytovala?

Bydlím v okrese Havlíčkův Brod, zkoušel jsem psát do různých institucí pro zdravotně postižené. Ale neodpovídají. Nebo bych zkusil lázně, ale tam už jsem dobrých 22 let nebyl a nevím, jak to funguje dnes. Jen vím, že potřebuju změnu. Dík za Vaše odpovědi.

Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 9. 2012 07:47

Ono z Prahy se to blbě radí. Zkus zabrouzdat na stránky krajského úřadu - je tam mapa organizací, které tyhle služby poskytují (http://www.kr-vysocina.cz/vismo5/dokume ... 61&p1=1036). Osobní zkušenosti s tímhle nemám.

Bohužel nabídka služeb tohoto charakteru se bude spíše zužovat vzhledem k tomu, jakou "prioritu" jim stát přikládá.

Hodně štěstí při hledání.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fildanovak 3. 12. 2012 17:41

Ahoj martine, dělal jsem osobního asistenta v praze 5 u slečny která byla po mozkové obrně a i jsem u ní bydlel. Bylo to na 24 hodin denně. Jinak ted bydlím v ústí nad orlicí ale v únoru se budu stěhovat do pardubic. Je mě 35 a jsem vegan. Můžeš mě napsat na email fildanovak@seznam.cz Zdraví tě Filip
Fildanovak
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků