cisteni bryli ultrazvukem

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Nyny 8. 9. 2011 20:33

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, již delší dobu nosím brýle a kdo je nosí taky, tak ví jak je to s jejich neustálím čištěním. Občas jsem proto zašel do optiky a nechal brýle vyčistit ultrazvukem, vždy se mi líbilo, jak byly brýle dokonale čisté a skla dokonale vyleštěné.
Proto jsem se rozhodl a pořídil si ultrazvukovou čističku domu, konkrétně tuhle: http://www.nej-ceny.cz/67129/cisticka-ultrazvukova-ultrasonic-iv-2500ml-s-ohrevem.html . Čistička funguje i čistí dobře, ale při čištění brýlí mám problém. Brýle vložím do vody zapnu čističku, po chvíli jsou brýle čistém vyndám je tedy a samozřejmě jsou celé mokré, takže je dám uschnout a protože na sklech vždy zůstanou kapky vody, tak po uschnutí po nich na skle zůstanou i otisky, takže pak musím ještě skla dočistit, což je jednak další práce a jednak je stejně nikdy nevyleštím tak dokonale, jako když sem si dával čistit brýle v optice.
Proto se chci zeptat, zda někdo nevíte, co dělám špatně, že po vyčištění ultrazvukem nemám skla dokonale čisté jako v optice, používají snad něco jiného než obyčejnou vodu? Nebo jak to dělají?
Nyny
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 9. 2011 21:12

Není to v návodu? Nedávají tam destilovanou vodu, nebo něco na ten způsob?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 8. 9. 2011 21:21

V návodu je houby, ani v českém, ani v anglickém originálu. Bohužel jak bývá v dnešní době zvykem, návody a manuály jsou dnes hodně tenké a chudé na informace. Destilovanou vodu zkusím, zítra dám vědět, jak to dopadlo. Ale myslím si, že to bude jiný fígl.
Každopádně díky za radu.
Nyny
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 8. 9. 2011 22:06

čištění ultrazvukem a je tam voda?? :shock:

sem myslel že to je "bezkontaktní" čištění, prostě žádná voda nic, prostě jakokdyby mikrovlnka.. :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2011 11:08

Ne, voda je spravne. V praci (velkoobchod s hodinkami) jsme do toho davali jeste nejaky saponat (klidne klasicky jar).
Chce to ty bryle po vyndani utrit nejakym hadrikem, co nezanechava smouhy, daji se koupit v optikach, ja mam nejlepsi zkusenost s Essilor.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 9. 2011 12:06

MarkFX píše:sem myslel že to je "bezkontaktní" čištění, prostě žádná voda nic, prostě jakokdyby mikrovlnka.. :hm
S ultrazvukovým čištěním brýlí nemám žádné zkušenosti, ale myslel jsem si o tom to samé tj., že se to dělá bez vody nebo nějakých dalších čistících přípravků. Když tam je voda tak se ty brýle vyčistí spíše opláchnutím v té vodě a ultrazvuk má na to čištění asi jen velmi malý vliv. Nevyznám se v tom a pouze si to tak myslím.

Jinak mne se na čištění běžně zašpiněných brýlí osvědčilo pouhé opláchnutí pod tekoucí obyčejnou čistou vodou a utření do sucha čistým ručníkem nebo nějakým hadříkem. V Tescu mi už několikrát při nějakých akcích nabízeli nějaké spreje na čištění brýlí, ale nevidím v tom žádný rozdíl když to porovnám s pouhým opláchnutím vodou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2011 12:19

Ne, ultrazvuk "rozvlni" vodu a ta potom ucinneji smyje pripadne necistoty. Vzdy se to tak pouzivalo.
Ty spreje maji proti vode tu vyhodu, ze obsahuji ruzna rozpoustedla, takze zejmena mastnotu odstrani ucinneji. Zaroven po jejich odpareni nezustanou na brylich smouhy. Ale stejne tak si muzes za 2 stovky koupit litrovku isopropylalkoholu v libovolne elektroprodejne.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 9. 2011 12:57

PatrikChrz píše:Ne, ultrazvuk "rozvlni" vodu a ta potom ucinneji smyje pripadne necistoty.
Pokud jde pouze o to rozvlnění vody tak to by snad šlo i nějak jinak bez nějaké drahé ultrazvukové čističky. To samé nebo ještě lépe snad dokáže i tekoucí proud vody.
PatrikChrz píše:Ty spreje maji proti vode tu vyhodu, ze obsahuji ruzna rozpoustedla, takze zejmena mastnotu odstrani ucinneji. Zaroven po jejich odpareni nezustanou na brylich smouhy.
To je možná pravda, ale pokud brýle nejsou nějak hodně zašpiněné a zamaštěné, tak opláchnutím pod tekoucí vodou dosáhneš úplně stejného efektu a když pak ty brýle ještě pořádně vytřeš např. čistým ručníkem do sucha tak je to bez šmouhu taky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 9. 9. 2011 13:02

ja cistim obycajnou jarou... pekne prstami vyvistim a potom oplachem vodou...a potom vysusim mikrovlaknovou utierkou bez chlpov :)
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 9. 9. 2011 13:21

PatrikChrz: Diky za radu, dnes vecer vyzkousim co to udela kdyz tam dam trochu jaru.

vlazy: ver, ze vodou umyjes jen skla, ale bordel, co je v obrubach nevycistis nikdy poradne. By si koukal co se uvolni za bordel, kdyz to das do ultrazvuku.
Nyny
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 9. 2011 13:54

Nyny píše:vlazy: ver, ze vodou umyjes jen skla, ale bordel, co je v obrubach nevycistis nikdy poradne. By si koukal co se uvolni za bordel, kdyz to das do ultrazvuku.
Pro mne je na brýlích nejdůležitější čistota skel tak abych přes to dobře viděl a to obyčejná voda a čistý ručník dokážou zařídit bez větších problémů. Obruby voda taky dokáže docela dobře umýt a pokud na nich zůstane ještě něco co okem ani není vidět tak to mne příliš netrápí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2011 14:33

Nyny píše:vlazy: ver, ze vodou umyjes jen skla, ale bordel, co je v obrubach nevycistis nikdy poradne. By si koukal co se uvolni za bordel, kdyz to das do ultrazvuku.

Jo, si vzpomínám na případy, kdy si lidi stěžovali, že jim náramek od hodinek dělá na ruce černé skrvny. Stačilo dát do ultrazvuku a toho "hnoje" co z toho vyplavalo.

-- 9. 9. 2011 15:34 --

Ještě k rizikům - pokud mají skla nekvalitní antireflexní vrstvu, může se po lázni v utrazvuku začít loupat. Je to sice možné reklamovat (u hodinek nám to výrobce bez problémů vzal na reklamaci), ale hádej se s optikou :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 9. 2011 20:58

Větší hovadinu jsem ještě neviděl. Proč ne raději kvalitní hadřík, proč vyhazovat prachy za nějakou čističku?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 9. 2011 04:04

Jak už bylo uvedeno
1) bordel kolem obrouček hadříkem neodstraníš
2) některé nečistoty (zejména usazeniny z vody) také neodstraníš pouhým opláchnutím
...navíc nemusíš za čističku vyhazovat peníze, ve spoustě optik ti brýle ultrazvukem vyčistí zadarmo

-- 10. 9. 2011 05:26 --

My jsme na tom v práci čistili hodinky a jejich části a hadříkem nebo kartáčkem by to jednak trvalo o hodně déle a stejně by se to tak nevyčistilo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 9. 2011 12:34

PatrikChrz píše:1) bordel kolem obrouček hadříkem neodstraníš
S tím by se eventuálně dalo souhlasit.
PatrikChrz píše:2) některé nečistoty (zejména usazeniny z vody) také neodstraníš pouhým opláchnutím
Jaké usazeniny z vody? Pokud brýle opláchneš obyčejnou čistou vodovodní vodou a pak to ještě vytřeš do sucha čistým ručníkem nebo hadříkem tak je to dostatečně čisté. Něco jiného by bylo kdyby jsi to oplachoval např. vodou z kaluže která je po dešti někde na cestě.
PatrikChrz píše:ve spoustě optik ti brýle ultrazvukem vyčistí zadarmo
S tím bych si nebyl zcela jistý. Brýle jsem si v optice ještě nikdy nenechával čistit. Před nedávném jsem si v optice nechal přeměřit brýle což kdysi optiky dělali zdarma a byl jsem překvapený, že za to chtěli zaplatit. Vůbec bych se proto nedivil kdyby chtěli zaplatit i za pouhé vyčištění brýlí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků