vodní kámen v plynovém bojleru ?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod aquarkko 1. 2. 2013 16:55

To je možný, ale já teda na ocet jako čistící prostředek pohlížím dost s nedůvěrou - když jsem jím zkusila vyčistit hlavicu sprchy, trošku to ožralo ten plast na ní (asi moje blbost, ale evidentně je to dost agresivní látka), při dlouhodobým používání na čištění rychlovarný konvice byl taky celkem nanic, kámen byl usazenej znova už po tejdnu...nevím no
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 2. 2013 18:12

Není to agresivní - je to jedna z nejslabších organických kyselin. Já jím čistím i vodní kámen v záchodě - stačí na noc nalít (a dobře zavřít dveře :D ). Ale že by to rozežralo plast? Tak když se ti to stalo, asi to možný je
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod trent 1. 2. 2013 18:58

Ale to, že se ti po týdnu, usadí kámen v konvici není problém octa, jako čistidla, ale vody, která ti teče z kohoutku. ;-)
Takže osobně nic proti octu nemám. Naopak, lepší, než vyhazovat za drahé umělé čistící prostředky. Pokud se nepletu, tak se dá použít i citronová šťáva, jako rozpouštědlo.
Ale co mě zaujalo... my v pračce perem již 7 let, bez octa i opraváře a zatím jede.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2013 14:10

Přesně tak. Jestliže ocet vyčistí konvici zcela a pěkně - nemůže za následné, nové usazování vodního šutru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod xjurasek 19. 2. 2013 18:40

ale jak dostanu ten ocet do toho pynového ohřívače když je to napojené na vovod? tzv v uzavřeném okruhu? :D jedině nějakou hadičku do flašky a čerpadýlkem to tam nějak vehnat? :D
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 19. 2. 2013 20:46

Předpokládám, že se dá vydělat výměník. Následně do něj nalít - nejlépe horký - ocet a nechat působit. Pravda je, že na větší problém bývá ocet málo. Zde se využívá kyselina solná (snad nekecám) ... jenže je agresivní, takže může poničit vnitřnosti výměníku.

Jsou firmy, který za (někdy až moc nepřijatelný) peníz výměník vyčistí ... dosti často využívají oběhové čerpadlo, které se napojí na znečištěnou součástku a za pomoci méně agresivního prostředku se čistí.

Já mám s vodním kamenem totálně negativní zkušenosti. V kotli mně odchází výměník klidně za rok a kousek - je to hnus.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod xjurasek 19. 2. 2013 21:59

konkrítně se jedná o john wood JW BGM/5Q

http://internetovy-obchod.msbox.cz/jw-b ... 62-dp-556/
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mája123 13. 1. 2014 11:07

Vodní kámen, to je prevít... :D
Osobně mám s octem taky velmi dobré zkušenosti, například z prčky odstraní i zápach - nevěřila bych tomu, ale mám to odzkoušeno. Umývám s octem i lednice. Ale s bojlery (ještě k tomu plynovými) bych se obrátila na zkušené instalatéry. V porovnání s novým ohřívačem vody je cena za údržbu zanedbatelná.
Naposledy upravil MgX dne 26. 1. 2014 01:30, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán LINK.
Mája123
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 26. 1. 2014 01:29

Mája123 dejte si na to linkování pozor, nebo si tu už nenapíšete ani jeden příspěvek. A nehovořím o pauza.cz, ale o celém SF.

Děkuji za pochopení
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Stoura 1 27. 1. 2014 12:39

Stoura 1
Nadšenec

Předchozí stránka