vodní kámen v plynovém bojleru ?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 2. 2. 2011 03:00

Dobrý den, známý mi dnes říkal že se mi v bojleru na vodu dělá vodní kámen, ale podle mě je to blbost.
Může se v plynovém bojleru na vodu dělat vodní kámen? mám bojler značky John wood už 3 roky a jede mi bez sebemenšího problému. Známá má též JJ už 10 let a druhá známá má Ariston taky kolem 10 let už a bez většího zásahu jim jede do dnes. Dřív když jsem měl elektrický bojler, tak jsem ho musel čistit tak každé 3-4 roky protože se vytšinou spálilo topné těleso. V naší lokalitě je celkem dost tvrdá voda ale ten můj plynový bojler mi jede bez problémů a nic tomu nenasvědčuje že by tam byl vodní kámen. Přitom dříve karmy a průtokáče též šlapaly kolik let a nic se jim nestalo.

Tak se chci zeptat jestli je možné aby se dělal v plynových bojlerech vodní kámen. Díky
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 2. 2011 18:34

Samozřejmě že to možné je. Proč by nebylo?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod xjurasek 2. 2. 2011 21:10

mysel jsem že když není zdroj tepla přímo v kontaktu s vodou že se tak moc vodní kámen netvoří :)
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2011 21:53

xjurasek mně se vodní kámen tvoří i v trubce, která vede od nádoby zásobníku na vodu (splachovač) do WC ... a kdybys viděl, jaké kusy kamenů se z toho vysypou za dva/tři roky při čištění - nevěřil bys.

Nedávno jsem cosi podobného řešil ... mrkni a přečti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 2. 2011 22:54

tam kde se voda drží tak se kámen usazuje, a je jedno jestli ju zahříváš plynem nebo elektrikou..

My máme elektrický bojler a posledně kdysi když sme vyměnovali starý, tak sme vypouštěli aby se dal sundat a na spodku bylo dobrých 15cáků rezatých sraček.. Proto řeším jestli tedka co máme taky asi preventivně vypustit a vyčistit, bo se mi zdá že nějak často pořád topí i když se odpustí jenom trochu teplé.. Sice zbůhzdarma vypustit 100 či kolik litrů vody je mi líto, ale zas jestli to žere zbytečně elektriky.. :hm hmmm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod xjurasek 2. 2. 2011 23:14

ale plynový bojler nelze otavřít a vyčistit? :( nebo jo?
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 2. 2011 01:19

nevím, pořádně nevím jak to vypadá.. Ale prostě už z podstaty se tam ten kámen bude tvořit.. Bohužel.. :-(
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 3. 2. 2011 10:59

Na druhou stranu bych to nijak zvlast neresil. Nasi meli jednu karmu asi 20 let a druhou maji uz tak 7.rokem a v pohode. Jestli tam obcas neco odeslo,tak nejake tesneni a termostat.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod tedua 23. 1. 2013 11:24

co takhle na vycisteni plynoveho bojleru od vodniho kamene pouzit ocet ???
Pouzivam ho na vycisteni pracky i mycky asi 15 let a bezchybne to funguje. Ale nevim, jestli v pripade plynoveho bojleru se nemuze neco uvnitr poskodit... nemate s tim nekdo zkusenosti ???
tedua
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2013 20:27

Teoreticky se může poškodit cokoliv, ale z druhé strany, když to nevyčistíš, tak si nepomůžeš. Ocet se použít dá, navíc je to asi nejšetrnější „lidové“ řešení, které existuje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tedua 28. 1. 2013 17:59

Tak jsme zkusili ten ocet a funguje to !!!! ... a bojler zatim jede.
tedua
Čtenář

Odeslat příspěvekod Drejkaa 28. 1. 2013 21:03

Já octem čistím i pračku a nedám na něj dopustit. :)
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 1. 2013 12:29

Přesně tak - jeden nepříliš drahý opravář mi poradil, že se mám vykašlat na Calgon a podobné nesmysly a podle četnosti praní tak 1x za měsíc nechat projet program s vyvářkovou teplotou a místo prášku lahev octa. Vhodné je do bubnu dát pár čistých hadrů (např. utěrek).
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Drejkaa 29. 1. 2013 20:16

Šikovný muž jsi :-)
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 1. 2013 22:46

Tak už proto, že Calgon je drahý jako sviň a ocet koupím asi za pětikačku. Pravda, při tom čištění pračka něco spotřebuje - takových 30 litrů vody (3,-) a okolo 2 kWh elektřiny (7,-), ale pořád se to vyplatí. Navíc jak mi řekl opravář, je tahle metoda o dost účinnější. Asi měl pravdu, protože ta pračka fachá už třetím rokem bez potíží.
Slonik
Expert

Další stránka