Přecházení na červenou

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod qwertui 13. 9. 2010 18:13

Co se stane když mě zastaví policajt za to, že jsem šel přes přechod na červenou a já řeknu že s tím nesouhlasím že jsem šel na zelenou (ve skutečnosti svitila červenou).

Protože dneska jsem přecházel přes přechod a asi sekundu před tím než jsem na něj vstoupil se rozsvítila červená. Na druhé straně stali policajti ti si mě teda nevšimali, ale napadlo mě co kdyby to chtěli řešit.
qwertui
Čtenář

Odeslat příspěvekod michee 13. 9. 2010 18:46

Podobná věc se stala mé sestře. Šla po přechodu a červená tam spadla když byla cca 2 metry na přechodu....šlo víc lidí a policajti si vybrali ji. Argumentovala tím, že když vstoupila, byla zelená a je snad logické, že přecházení dokončí a nebude se vracet, navíc že šla s dalšíma lidma, tak proč zrovna ona. Protestovali, chtěli jí dát pokutu (prý až 2000 Kč), nakonec ji pokárali (nevím za co) a šla pryč.
Pokud tedy vlezeš na přechod když je červená, debata s policajty o pokutě je na místě. Pokud vlezeš na zelenou a spadne po kroku červená, dojdeš na druhou stranu a hotovo...aspoň já si to tak myslím a tuším, že jsme toto řešili v AŠ a instruktor mi to potvrdil.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES02 13. 9. 2010 18:48

QWERTY: no coby, kdyz s tim nesouhlasis, nedostanes az 2000 pokuty na miste :) ale posle se to do spravniho rizeni, tedy ti hrozi 1000 poplatek plus sankce tipnu si 1500-2500? tedy minimalne 2500


no ale to bys musel byt jo drzy a chovat se jako kreten aby, pokud vubec, ti za to nejakou pokutu dali ci chteli dat


jinak samozrejme, pokud tam vlezes a je zelena, kdy pote vzapeti padne cervena, tak smis dojit, s tim se pocita, holt chodci tam nemaj tu oranzovou :)
ES02
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertui 13. 9. 2010 19:18

Jasně, když padne až když jsem na přechodě tak v pohodě dojdu.

Spíš mě zajímá případ kdy policajt tvrdí, že jsem šel na červenou a ja tvrdím že ne.
qwertui
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 9. 2010 20:31

Potřeboval bys svědka ;-)
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 13. 9. 2010 20:47

To su troska hlupe vyhovorky, ci oranzovu farbu vidno nie je?
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertui 13. 9. 2010 21:02

Jack111 píše:Potřeboval bys svědka ;-)

OK, takže slova policajta má větší váhu?
qwertui
Čtenář

Odeslat příspěvekod Player. 13. 9. 2010 21:30

preto policajti zvycajne chodia dvaja
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 13. 9. 2010 23:30

A co se tu vlastně řeší? Policisté ti nic neřekli, tak se nic neděje. Jestli se chceš pouštět do debaty, že by si mohli vymyslet červenou, tak je to asi jako kdyby ses v dané situaci sám udal, že jsi šel na červenou a policisté by tvrdili, že jsi šel ještě na zelenou. Stát se to může a nemusí. Prostě absurdní situace.
A nakonec kdyby to chtěli řešit, tak by byli v právu už jen díky okolnosti, že jsi do vozovky vstoupil po rozsvícení červené. Takže jediný, kdy by měl máslo na hlavě, by jsi byl ty.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertui 14. 9. 2010 00:21

Mě to zajímá teoreticky. Zastaví mě policajt (jeden), že jsem udělal to a to. Já s tím prostě nebudu souhlasit co bude dál?

(Bude mě chtít pokutovat třeba za chůzi na červenou, neuklizení po psovi, jízdu na kole po chodníku atp.)
qwertui
Čtenář

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 9. 2010 07:29

Mě s manželkou se dokonce stalo to že měštští policajti nám tvrdili že jsme šli na červenou, přestože jsme přes ten přechod vůbec nepřecházeli. Přišli jsme zpoza rohu a na chvilku se na tom roku zastavili - nakoukli do výlohy. Potom jsme šli směrem v kterém MP stáli. Z jejich pohledu to asi mohlo trochu vypadat, že jsme přes ten přechod šli. Těžko se to popisuje, ten přechod byl v okamžiku zabočení směrem k MP za našimi zády.

Těžko se jim to vysvětlovalo, hlavně já zprvu nepochopil který přechod mysleli, šli jsme procházkou centrem už déle. To že myslím ten přechod kolem kterého jsme prošli mi došlo až po chvilce. Stejně nevěřili že jsem přes ten přechod nešli, stále tvrdili, že jsem se dopustili přestupku a že to tedy vyřeší domluvou. Oni byli dva my taky.

-- 14. 9. 2010 08:35 --

http://www.mapy.cz/?query=#mm=TtTcFP@x= ... 64784@z=16

My šli ulicí Kleinerovou na pravé straně a zabočili jsme do ulice T.G. Masaryka ve které stáli kousek před křížením s ulicí Tyršovou ti dva strážníci.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 9. 2010 12:51

Já jednou před měšťákama přešel silnici, kde žádný přechod nebyl. A bál jsem se. :-) Ale pravdu jsem nikde v dohledu neviděl jedinou zebru, tak jsem nejdřív váhal a pak to prostě přešel, když nic nejelo.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 9. 2010 18:35

qwertui: Policajt nemá důvod kecat ;-)

U nás občas ráno stávali u přechodu. Člověk to poznal už z velké vzdálenosti, kvůli davu čekajícímu poctivě u semaforu :D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 15. 9. 2010 11:45

ale tak blbci, co chodijou na červenou, já bych je snad ještě přejela schválně...nemyslím, když tam červená skočí po vstupu do vozovky, ale když to dělá naschvál...jedna z moderních frajeřin...nechápu
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 15. 9. 2010 11:46

aquarkko: já mám chuť přejet chodce, kteří chodí mimo přechod >:-(
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků