Klimatizace do bytu

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod FJakub 16. 7. 2010 10:43

Dobrý den,
máte tu někdo zkušenost s klimatizací v bytě? Jedná se o byt 3+1.
Rád bych ochladil všechny místnosti ;)
Co říkáte na zkušenosti s přenosnou klimatizací?
Děkuji
FJakub
Čtenář

Odeslat příspěvekod michee 16. 7. 2010 11:19

Můj otec měl v práci přenosnou klimatizaci. Šlapala dobře, jen byl problém s vyvedením roury - tak to měli nějak vystrčený z okna a utěsněný. Pak to tuším hodili do komína a pak na klimu nebylo místo, tak místo toho má mega větrák na stropě a ten funguje taky dobře :)
Kolega měl v nějakou malou přenosnou klimatizaci (údajně tu nejlevnější co sehnal) a též si pochvaloval, že dobře chladila.
Já mám v práci klasickou stropovku, takže nepřispěju svou zkušeností :)
Ovšem, otec i já pociťujeme, že když klima jede, tak je vzduch v místnosti sušší, což ne každýmu vyhovuje.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 7. 2010 13:26

3+1 průměrná přenosná klimatizace nevychladí.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod FJakub 16. 7. 2010 16:03

Jack111 píše:3+1 průměrná přenosná klimatizace nevychladí.

samozřejmě že by se přenášela dle potřeby do pokojů, které by se chtěli vychladit.
Jak je asi dlouhá ta drubka co se musí dávat ven?
FJakub
Čtenář

Odeslat příspěvekod roxor 17. 7. 2010 05:14

Myslím,že cca 1,5 m.
Každý výrobok,resp.výrobca má určite inú dĺžku a zrejme aj iný priemer.Ak by chýbalo zopár dm nevidím problém dokúpiť hadicu rovnakého priemeru,resp. o niečo menšieho,aby sa dali do seba zasunúť a stiahnúť páskou.
Tiež rozmýšľam nad prenosnou klímou,len mám problém,kam vyviesť túto výduchovú hadicu :hm .
Nakoľko s tým mám technický problém,rozdumoval som aj tak,že by som si dal namontovať klasický vonkajší chladič a od neho by som v byte nechal urobiť rozvody k výparníkom v jednotlivých izbách (2+1).Uzatvátracími ventilmy by som určoval,ktorá izba by sa chladila.
Rozmýšľam nad tým aj preto,lebo klimatizácia vydáva cca 50-70 decibelov.
So spotrebou cca 1 kW sa treba zmieriť :roll:
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod FJakub 18. 7. 2010 10:03

roxor píše:Myslím,že cca 1,5 m.
Každý výrobok,resp.výrobca má určite inú dĺžku a zrejme aj iný priemer.Ak by chýbalo zopár dm nevidím problém dokúpiť hadicu rovnakého priemeru,resp. o niečo menšieho,aby sa dali do seba zasunúť a stiahnúť páskou.
Tiež rozmýšľam nad prenosnou klímou,len mám problém,kam vyviesť túto výduchovú hadicu :hm .
Nakoľko s tým mám technický problém,rozdumoval som aj tak,že by som si dal namontovať klasický vonkajší chladič a od neho by som v byte nechal urobiť rozvody k výparníkom v jednotlivých izbách (2+1).Uzatvátracími ventilmy by som určoval,ktorá izba by sa chladila.
Rozmýšľam nad tým aj preto,lebo klimatizácia vydáva cca 50-70 decibelov.
So spotrebou cca 1 kW sa treba zmieriť :roll:

já bych to vyvedl do komína tu hadici!
FJakub
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 7. 2010 07:18

1 kWh? To sakra přidej. Mobilní klima má příkon 2-3 kWh. Co se provozních nákladů týče, je to hodně drahý komfort
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod roxor 7. 8. 2010 05:56

Príkon bežnej mobilnej klimatizácie je 900-1.300 W.
http://www.manutan.sk/prenosna-klimatiz ... 64625.html
Ak by sme sa ale bavili nielen o kW,ale už o kWh,tak to môže byť menej.Hlavne,keď už dôjde k určitému zachladeniu danného priestoru.Štandardná jednotka by mala mať termostat,ktorý pri dosiahnutí požadovanej teploty prístroj vypína,takže za určitú "hodinu" nebude prístroj v neustálej prevádzke.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod martinsip 7. 8. 2010 20:30

Každý, kdo si mobilní klimošku pořídil si na ní stěžuje. Hlavně, že je hlučná. A pak ten vývod, že? :oops:
martinsip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 8. 2010 14:08

Tak já mám zkušenosti z mobilníma klimačkama z práce. Používáme je jako nouzová řešení když někde normální klimatizace nefunguje nebo nestíhá.
Je to opravdu nouzové řešení, použití v obytné místnost si moc představit nedokážu. Možná v nepřítomnosti vychladit a při pobytu odstavit. Na to ale většinou nemají výkon.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kukin 8. 8. 2010 19:32

nápodobně, mobilní je naprd, slabý výkon, vysoká hlučnost,
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník