Litacka v praglu aneb info pro vesnicana

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod suk 6. 9. 2009 21:08

Jelikoz budu simulovat studia v Praze, coz je pro me jako hradecaka pomerne velkomesto, budu se tam muset nejako dopravovat. Nejsem nejbohatsi tudiz auto nemam, kolo ted vlastne taky ne, na nohach je to obcas pomerne daleko, budu muset vyuzit MHD aka PID.
No, a tak jsem si nasel, ze jako student budu muset kazdejch 1/4y kupovat litacku.
A jelikoz jsem naprosto blbej, jak jste si zajiste vsimli (to mam z poslouchani chlapa co ma v krku tekutej dusik a trpi plynatosti), tak jsem se uz nedopatral jedny informace: kde a jak si takovou vec zaridit a zarizovat? Z tech par navstev tam uz tusim, ze listky se objednavaj v automatu, ale informaci jak se zrizuje litacka pro jednu osobu jsem uz nenagooglil.
Takze vsem pokrocilym prazakum, co nemaj problem s tim, ze radej vesnicanovi velice dekuju, ze mi problem behem par dnu objasni.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 6. 9. 2009 21:29

zaridis si kdekoli tady: http://www.dpp.cz/jizdenky-prodejni-mista-v-metru/

nebo u nas to jde koupit i ve skolnim centru, kde vydavaji prukazy apod ... predpokladam, ze to tak pujde i u vas...

a zrizuje se to tak, ze tam prijdes, reknes ze si student, ukazes ISIC nebo nejaky jiny doklad o studiu, pripadne si reknes, odkdy to ma platit, vyplaznes 720kc a mas na 3 mesice klidek :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 6. 9. 2009 21:36

Nebo zřídit Opencard (chvilku to trvá než ti jí pošlou), pak v infocentru ukázat ISIC a můžeš si to objednávat přes net.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 6. 9. 2009 21:43

No u tý Opencard ale bacha - taky jsem si jí pořídil a teď mi leží doma a mam klasický papírový kupón. Jelikož stejně jako ISIC, který je pro mě klíčový (vstupy do budov, přihlašování do učeben/na PC, menza,...), využívá Mifare. A ne všechny čtečky (u nás bohužel většina :( ) jsou antikolizní, takže když jsem měl obě karty v peněžece, byly s tim jen problémy....
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 7. 9. 2009 09:30

jannn: tak pokud vim, ISIC jede na RFID ne a to neni to samy co mifare... ? v kazdym pripade, ted trosku vaham, jestli je lepsi chodit kazdej ctvrtrok pro potvrzeni jak blbec nebo to objednavat pres net...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 7. 9. 2009 09:33

ja treba kupuju litacku kazdy mesic a problemy mi to nedela :-) stejne se v tom metru minimalne jednou tydne objevis, a kdyz ne, tak aspon na povrchu stanice, kde prodejni misto je...je to otazka 5 minut, pokud nenechavas koupi kuponu na posledni chvili, kdy si ho kupuji vsichni a je tam rada az k vylezu..
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 9. 2009 09:41

suk píše:jannn: tak pokud vim, ISIC jede na RFID ne a to neni to samy co mifare... ?
no pokud se nepletu, tak RFID je jen obecne oznaceni pro technologie rádiové identifikace, zatimco Mifare uz je konkretni oznaceni urciteho technickeho/technologickeho/funkcniho zpracovani od jednoho vyrobce ... ale jinak ISIC na 99 % pouziva Mifare :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 7. 9. 2009 11:15

OK ;)
Bobr: me nejde snad ani tak o to, ze budu muset porad neco kupovat, jako ze budu spis potrebovat nejaky potvrzeni (i kdyz, jestli to jde bez toho jen s ISIC tak pak OK) - jen jsem koukal na jakejsi formular a tam je primo potvrzeni od skoly ...
Jinak v metru se budu objevovat minimalne kazdej den, co tam pojedu :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 9. 2009 11:29

Formular? Tak to nevim teda .. ja si litacku kupoval zrovna minuly tyden a bylo to tak, jak jsem psal. Prisel jsem, pozdravil, rekl si o 3 mesicni litacku s platnosti od 21.9., podal slecne ISIC a 720kc .. po chvilce mi podala ISIC i litacku a ja jsem se rozloucil :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 7. 9. 2009 11:50

Aha :) Ja cumel na tohle: http://www.dpp.cz/download-file/2048/za ... ku_PID.pdf
Jsem zvyklej od nas z vesnice, ze prijdu do infocentra, podam ji kartu, reknu ze chcu dobit, dam ji prachy, ona me dobije a jdu... (mestska karta, asi neco na zpusob opencard az na to ze je na tom fotka).
No uvidim, asi to budu zarizovat ve stredu tak casu dost :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 9. 2009 11:57

Jo to ale neni samotná lítačka, ale taková průkazka k tomu :) ... což když máš ISIC, tak nepotřebuješ...

EDIT: (teda neni to uplne automaticky, ze s ISICem ji nepotrebujes - musi mit ta skola s DPP nejakou dohodu ci co. ale tipuju, ze jdes na MFF, takze to mas bez problemu, UK tu dohodu ma)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 9. 2009 12:06

a oni ještě vydávají legitky ke kterým jde papírovej kupon? já myslel, že to je jen pro ty, co mají legitku z dřívějška, ne?

suk: no na Opencard máš fotku, pokud jí máš na jméno.. A na tu opencard si pak můžeš koupit kupony už jen kartou na netu a nemusíš je někde shánět ve frontách
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Jack111 7. 9. 2009 15:50

snowboarder: A jde tak koupit i studentská?
A staré legitky snad ještě vydávají. Alespoň revizor mi vždycky říká, ať si ji dojdu vyměnit, že tuhle už mám neplatnou.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 9. 2009 15:55

Jack111: no jasně, jakmile máš OpenCard a nahránu na ní studentskou slevu, tak pak už to kupuješ jen na eshopu DPP a ve validatoru si to pak aktivuješ.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Jack111 7. 9. 2009 17:18

Právě tam píší toto: Upozornění:
Pro tarify Junior a Senior je možné poprvé zakoupit kupon po předchozí aktivaci karty na kontaktním místě. Potvrdíte tím požadavek na zařazení do zlevněné kategorie. V případě, že se systém setká s neaktivovanou kartou, nabídne pouze plnohodnotný občanský tarif.

Ale jestli to jde, pak je to jenom dobře.
Mají v tom očividně bordel. Ještě že ty papírový nezrušili, jak chtěli.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků