Jak se správně vyspat? (ne-s-někým)

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 9. 2009 17:57

suk píše:...Zvuk budiku zni kazdy rano <= rano se vstava <=> vstavani je neprijemny => vznika v mysli "propoj" (neco jako kdyz psovi pisknete pred krmenim) => vytvari to osklivej pocit...
proto by nemuselo treba bejt ani spatny, mit na kazdej den (aspon v mesici) jinej budicek

ale to uz je teorie a v podstate krom ruznejch songu v playlistu to ozkouseny nemam...

V mym pripade je zmena budiku resp. budiciho zvuku naprosta nutnost. Na kazdy si totiz relativne rychle zvyknu. Prvni den se toho desne leknu, druhy uz se leknu jen nekdy, treti den me vzbudi normalne, ctvrty az kdyz zvoni delsi dobu a tak po tydnu si na ten zvuk zvyknu natolik, ze ho absolutne ignoruju.
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mtmccox2 30. 9. 2009 18:10

Taky přemýšlím, že vyměním. Po tom měsíci je sice píseň o starém námořníkovi stále skvělá, ale asi se mi bude lépe reagovat na něco jiného :)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 30. 9. 2009 19:11

No víš Fido, stačí Dva drátky na ručičky a jedna bateria, na ten zvuk si určitě nezvykneš...saper Marcel od Zvonu...jinak doporučuji bateriju budíčků od Namů, za pár šupů...Ten spánek Vám závidím, Ty stařecká rána, he.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 9. 2009 23:21

Neblbni. Jeste se do toho zamotam a uskrtim se. :-D
Fido+
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hobitt 1. 10. 2009 07:58

No mě se osvědčilo si budík nastavit o 20 minut dřív, než potřebuju vstát, nechat zvonit, vypnout a přenastavit na určený čas. Funguje to. Vstávám na tohle:

nebo tohle

2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 1. 10. 2009 09:37

Jo , Fido, stačí mít krátký pod postel, a skočíš do života rovnou z postele(i s postelí...), teda ta pumelice musí být akurátní, že...Dobrák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 1. 10. 2009 12:22

Ja mam tedy obracenen zkusenosti, hosi.
Mam melodii na buzeni uz asi tri roky. Jsem na to tak zvykla, ze jen zacne hrat, vzbudim se. A navic je hrozne klidna. Takze kdyz jsem vstavala na private, vetsinou jsem ji stacila vypnout jeste drive nez se spolubydlici vzbudil. ;-) I kdyz si vzbudit zaslouzil. :twisted:
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 1. 10. 2009 15:57

Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod naigoto 2. 10. 2009 01:05

Dělám to stejně jako Hobitt, budík nastavím tak o půlhoďky dřív než chci vstát, ten mě probudí a posunu ho na požadovaný čas. Během té půlhoďky se tak nějak snažím probudit/dospat.

Nejlepší ale je, jak tu kdosi zmínil, nastavit si jako melodii nějakou klidnou hudbu a tu postupně nechat zesilovat, žádné "natvrdo" probuzení. Nevýhoda ale je, že mně osobně se u hudby velmi dobře usíná, takže ta hudba mě probudí, ale ještě než mě dovede do stavu kdy jsem svou vlastní vůlí schopen vstát z postele (to už je výkon), mě hned zase uspí, takže stejnak musím použít klasický budík...
naigoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 5. 10. 2009 17:47

Tak jsem si vytvořil nový (postupně se zesilující, efekt Fade In v Audacity) budík, je to kombinace Me Llaman Calle a Welcome To Tijuana (obě od Manu Chao), jo, a předem počítám s tím, že to suk označí za odpad :D

http://www.edisk.cz/stahni/60203/Budik2.mp3_6.69MB.html

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod suk 5. 10. 2009 19:53

To je ale odpadni budik, styd se
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod soap mactravish 1. 11. 2009 11:32

Ja som toto tiez riesil, ale nakoniec ma budi budik zivy >>> moj kocur vyzaduje potravu :D >>> Pride ku mne , najprv 1x tiche miau >>> Hlasitejsie miau >>> lezie po posteli a tre mi hlavu o moju hlavu a pri tom uz fakt spat nemozem ale urco je to prijemnejsie ako budik :D
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 8. 11. 2009 23:53

No, nechat se budit nějakou číčou, je taky dobrý nápad :), to bych ale chodil věčně pozdě :D

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod suk 9. 11. 2009 00:28

Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 9. 11. 2009 01:02

Ńeuvěřitelná Trefa SUKu, jak si to probůh vyšťáral...jak na objednávku, díky a řekl bych i Soap bude velmi spokojen, že není v tom,,whiskasu,, Sám, he...Tulák Marcel od Zvonu a nezapomeň na spich na Florenzi.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Předchozí stránka