Čím ošetřit tělesa topení

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 27. 4. 2009 13:28

Potřebuji natřít litinové tělesa topení v bytě a protože jsem v obchodě s barvami nedostal jednoznačnou odpověď, zeptám se na zkušenosti jiných.

Bohužel, těsnění mezi žebry topení je popraskané a tak vlhkost proniká ven a "rezaví" v místě spojení. V minulém roce jsem chtěl situaci vyřešit výměnou za ploché plechové tělesa, ale o vypuštění topení v domě jsem se dozvěděl na poslední chvíli a nesehnal jsem topenáře, který by byl schopen upravit rozteče trubek, takže k tomu nedošlo.
Dle informací, které jsem vygooglil, pro mě tato situace znamená, že musím buď topení rozebrat a těsnění vyměnit, což udělá jen firma s potřebnými nástroji, nebo tělesa vyměnit.
O výhodách litinového topení vím, takže nejsem plně rozhodnut ani pro jedno, u nových těles ale budu chtít i kompletní přestavbu rozvodových trubek, takže to je poněkud dražší "akce". Jak ale ošetřit topení do té doby?

Topení jsem chtěl lehce obrousit smirkovým papírem (píšu lehce, protože tvary a záhyby žeber mi moc nedovolí a pískovat v bytě nebudu), pak natřít nějakým základem, abych co nejvíce sjednotil povrch a nakonec přetřít nějakým lakem.
V jednom obchodě mi vymlouvali základ, v druhém obchodě mi cpali základ a nějaký speciální nátěr přímo na topení (tuším, že měl topení i v názvu), ale ten zase nebyl vodou ředitelný, což potřebuji. Oba obchody byly dá se řící speciálkami v oblasti barev a laků, přesto si docela odporovali. Nehledě na to, že obě nabídky byly dost drahé (dost znamená cca 2 000,- na topení pro třípokojový byt, což se mi nezdá adekvátní).

Jestli jste již něco takového řešili, co mi poradíte? Samozřejmě hledám levné řešení, protože plánuji tu přestavbu, na druhou stranu jsem plánoval i jiné projekty, které mi již v šuplíku leží 4 roky :o).
Gooorila
Návštěvník