Modelová situace: volali by jste 112?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 3. 2009 00:34

no, ještě že se to nepíše do textového editoru, to bych pak radši volal hasiče :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Jeffe 29. 3. 2009 00:45

jannnn píše:na tos prisel sam? :D :D

Nepodcenuj ho. O:-)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mbing 29. 3. 2009 00:50

Proč to obracíte proti mně?
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anonymous 29. 3. 2009 01:13

mbing píše:Všimli jste si, že 155 má v sobě dvě stejná čísla pro rychlejší vyťukání, protože je ze všech čísel nejdůležitější? :)

Tak proč to není třeba 555? :hm
Anonymous

Odeslat příspěvekod Jeffe 29. 3. 2009 05:41

Protoze 555 je vyhrazeno jako zacatek cisla v americkych filmech. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -vasek- 29. 3. 2009 10:41

mbing píše:Všimli jste si, že 155 má v sobě dvě stejná čísla pro rychlejší vyťukání, protože je ze všech čísel nejdůležitější? :)

A kde má 112 to třetí různé číslo? O:-) :D

Jo a úplně ideální je Ostravský model. :) Nějen že všichni operátoři sedí na jednom dispečinku. Ale i všechna auta jsou na jednom místě.
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 29. 3. 2009 12:28

mbing píše:Číslo 112 implementuje výrobce mobilního zařízení.

Všimli jste si, že 155 má v sobě dvě stejná čísla pro rychlejší vyťukání, protože je ze všech čísel nejdůležitější? :)

No nevím, nevzniklo tohle číslo v časech kdy 99% telefonů mělo ten otočný ciferník, nebo jak se tomu říká?

Jinak já bych vždy když dojde k ohrožení života volal 155, lidský život je to hlavní a dispečer záchranky tě líp povede v poskytování první pomoci. A policii či hasiče uvědomí taky. Ale když nebudou zranění a bude tam něco hořet, nebo unikat nějakej sajrajt tak volám hasiče na 150 nebo na tu 112. Policii na 158 bych volal v ostatních případech. Samozřejmě pokud bych neměl signál na mobilu pokusím se volat 112 protože při tísňovém volání mobil použije jakoukoliv síť v dosahu.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 3. 2009 12:32

-vasek- píše: Ale i všechna auta jsou na jednom místě.

Tímpádem kamkoliv stejně daleko ^^
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod k.ro 29. 3. 2009 13:22

V ostravě jedině 112 ale jinde bych neriskoval a volal klasiku :-D joo tohle má ostrava fakt dobře vychytané dokonce do toho jejich střediska se jezdí školit cizinci bo je to vymyšlené fakt mazaně :-)
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod teplice 29. 3. 2009 17:19

V Teplicích je u hasičů k dipozici taky jedna posádka záchranářů ze sanitou, ale ostatní už jsou zvlášť. I centrála záchranné služby.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 29. 3. 2009 22:27

No, u nas vymysleli uplne nejlepsi system na usetreni casu doktorum.
Pokud zavolate zachranku, tak prvni prijede sanita z ridicem a sestrou, ti okouknou situaci a teprve dle potreby volaji doktora. A nesmeji podat zadne leky, dokud neprijede lekar.
Uz takhle pry umrel clovek. :'(
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Anonymous 29. 3. 2009 22:39

A není to náhodou tak, že jezdí ve třech? Při čemž jezdí povětšinou záchranáři?
Anonymous

Odeslat příspěvekod teplice 30. 3. 2009 10:40

Tzv. paramedici?

Obrázek

Posádka pracuje ve složení řidič-záchranář a paramedik(záchranář).
Tento typ posádky využívá ke své práci sanitní vozidla. Tímto vozidlem jsou transportováni pacienti.
Krajské operační středisko tento typ posádky vysílá k pacientům, jejichž zdravotní stav je vážný, avšak neohrožuje pacienta bezprostředně na životě. Jde například o zlomeniny končetin, lehké úrazy hlavy, bolesti břicha, počínající porod atp. Společně s posádkou „Doktor" je tento vůz vysílán ke všem stavům, kdy je pacient bezprostředně ohrožen na životě a bude třeba ho po ošetření transportovat do zdravotnického zařízení.

Obrázek

Posádka pracuje ve složení řidič-záchranář a lékař.
K transportu lékaře na místo neštěstí je využíváno osobní vozidlo. Tímto vozem se nepřeváží pacienti. Krajské operační středisko tento typ posádky vysílá k pacientům, kteří jsou bezprostředně ohroženi na životě nebo naopak tam, kde se předpokládá, že může být pacient ošetřen na místě, a tudíž si jeho zdravotní stav nevyžaduje transport do zdravotnického zařízení.

Text: http://www.zzslk.cz/
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod -vasek- 30. 3. 2009 12:48

teplice píše:V Teplicích je u hasičů k dipozici taky jedna posádka záchranářů ze sanitou, ale ostatní už jsou zvlášť. I centrála záchranné služby.

To je něco trochu jíneho. Ti záchranáři jsou vlastně hasiči a zzs je zvlášť. U nás se to moc nevidí, ale pokud se nepletu tak třeba na slovensku jsou sanitky u hasičů celkem běžné. A nebo i u nás v hasičských záchranných sborech podniků.
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 3. 4. 2009 09:18

Jel bych bezstarostně dál 8-)
Lukasoj
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka