VS s informatikou - soukroma , statni ?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jasooon 16. 2. 2009 12:29

Jaky je rozdil v kvalite vysokych skol v oboru informatika?
Zaijma me jenom Praha...

Statni skoly:

Matfyz UK
CVUT FEL
CVUT FJFI
VSE Fakulta informatiky a statistiky
VSCHT Fakulta chemicko inzenyrska
CZU Provozne ekonomicka fakulta

Soukrome :

http://vsmie.cz/
http://vsem.cz/
www.iivos.cz
www.praguecollege.cz
www.vsfs.cz
www.bivs.cz
www.vso-praha.eu

Diky za vsechny tipy...
jasooon
Čtenář

Odeslat příspěvekod marz 16. 2. 2009 14:34

Já osobně chodím na FEL a pokud vím, tak většina lidí, co je vyhodí od nás, tak jde na ČZU. Takže tak. A na ekonomce budeš mít IT víc zaměřeno na ekonomii, jak by se dalo čekat. Víc ti toho asi neporadím.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Olimant 16. 2. 2009 16:02

No na VSE, jsme zatím měli jen úvod do javy. Na začátku nám ale tvrdili, že tahle škola je hodně zaměřená na praxi, na rozdíl třeba od MATFYZU, což můžu potvrdit podle přístupu a podle kamaráda co to studuje...

Jinak nevím jak ty soukromé. Obecně si myslím, že na soukromé ti to dají vždycky, když jim to platíš...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 16. 2. 2009 18:48

je to můj osobní názor, částečně podpořený sledováním různých diskuzí, žebříčků a rozhovory s kolegy kteří dané školy studují. ale co do obtížnosti:

matfyz
... docela mezera ...
FEL + FJFI CVUT (tady to srovnávám celkově jako úroveň fakulty, konkrétně o informatice na FJFI nemam zprávy, predpokládám ale, že na FELu bude lepší)
... docela mezera ...
VSE
CZU

- - - - - - -
VSCHT bohužel neznám a ani z doslechu jsem tam o počítačích nic neslyšel.

S názorem na soukromé souhlasím s Olimantem.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod mbing 16. 2. 2009 18:53

Tyto žebříčky jsou velice nebezpečné, protože se vždy najde nějaký student z vyjmenované školy, který s nimi nesouhlasí. :D Nicméně, FIT VUT, která tu nebyla jmenována, se nachází někde u ČVUT. :hm

Olimant píše:Jinak nevím jak ty soukromé. Obecně si myslím, že na soukromé ti to dají vždycky, když jim to platíš...

jannnn píše:S názorem na soukromé souhlasím s Olimantem.

Také, že je to pravda. Setkal jsem se s absolventem soukromé školy, který neuměl vyřešit soustavu lineárních rovnic.

Kdybych šel na soukromou školu, tak bych ze získaného titulu neměl takovou radost jako ze státní.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 16. 2. 2009 19:05

mbing: pise ze chce jen Prahu, tak proto ;)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod mbing 16. 2. 2009 19:09

A já neumím překlepy číst. :-[
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 2. 2009 19:15

mbing píše:Tyto žebříčky jsou velice nebezpečné, protože se vždy najde nějaký student z vyjmenované školy, který s nimi nesouhlasí. :D Nicméně, FIT VUT, která tu nebyla jmenována, se nachází někde u ČVUT. :hm

Olimant píše:Jinak nevím jak ty soukromé. Obecně si myslím, že na soukromé ti to dají vždycky, když jim to platíš...

jannnn píše:S názorem na soukromé souhlasím s Olimantem.

Také, že je to pravda. Setkal jsem se s absolventem soukromé školy, který neuměl vyřešit soustavu lineárních rovnic.

Kdybych šel na soukromou školu, tak bych ze získaného titulu neměl takovou radost jako ze státní.

Já se zase setkal s ne s jedním, ale hned s celou řadou lidí, co šli na VŠ jen kvůli úlevám, slevám a prodlouženému mládí. Na soukromý by to moc výhodné nebylo. Vypovídá to o čem? O ničem. Docela dost soukromých škol má úzké vazby s firmami, praxe tedy může být lepší než u státní. Doba, kdy se na školách prodávaly tituly, je už pryč. I na státní se dá projít, když má člověk ty správné konktaky a peníze.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 16. 2. 2009 19:24

Tak samozřejmě, že je soukromá a soukromá. Třeba taková Vysoká škola Škoda Auto si myslím, že může být v mnoha směrech lepší než dost státních :)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Olimant 16. 2. 2009 20:24

Docela dost soukromých škol má úzké vazby s firmami, praxe tedy může být lepší než u státní. Doba, kdy se na školách prodávaly tituly, je už pryč. I na státní se dá projít, když má člověk ty správné konktaky a peníze.

Tak samozdrejme, ze i na statnich skolach jsou kamaradi, kontaty, penize.... Na soukromych to je jen oficialni ;-)

I statni školy spolupracuji s firmami. Nevim jak to funguje na soukromych, ale predstavuju si to tak, ze vsichni studenti maji pravo na praxi u te ktere firmy, ktera spolupracuje s tou skolou... Kdesto firmy, ktere schaniji zamestnance, tak zadaji ty nejlepsi ze skoly... Bratranec, treba studoval strojarnu na CVUT a pak delal nejakej projekt (behem pataku), kterej pak i vystavoval na BVV a mel za to slusny penize...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 2. 2009 00:00

Schválně jaké argumenty budou použity, řekněme, za 10 let, až budou platit všichni.
Jack111
Přeborník