AFTA - ako na nu

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod atizi 14. 12. 2008 10:42

PatrikChrz píše:
atizi píše:Já používám na opary ty náplasti compeed, jsou super, je to sice dražší záležitost, ale přelepím to a nevím o něm, nesvrbí to, nic...

Afty a opary jsou úplně jiná věc. Např. ten zmíněný Oralmedic se na opary používat nesmí.

Samozřejmě, že to vím ;) Ale všimla jsem si, že v závorce byl i opar. A taky nedoporučuji na afty to, co je na opary, to je snad z mýho příspěvku jasný :)
atizi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brabus 14. 12. 2008 12:20

Dakujem vsetkym za rady:
- zuby si cistim o to pokoj :-) , konkretne tuto aftu som si vyrobil pri cisteni zubov, jemne som si nacal dasne a kedze som bol predtym na ockovani (ktore mi znizilo imunitu), dostal som aftu
- vypalovanie alkoholom odmietam (nie kvoli bolesti, to je v pohode), ale som vodic a riskovat to nechcem
- skusal som vsetko mozne : Jox, Mundisal gel, Herbadent, Kamistad gel, obycajny solny roztok, prikladanie cesnaku... vsetko len s minimalnym efektom... bud nastal jemne anesteticky ucinok, ale samotnu aftu to neriesilo, alebo to pomohlo len jemne a docasne na par hodin :-(
- ja opakujem otazku, hladam sposob ako sa jej ucinne zbavit nejakym pripravkom, ci uz komercnym, alebo nejakym prirodnym pripravkom afty co najrychlejsie zbavi :-)
thanx :-D
brabus
Čtenář

Odeslat příspěvekod brabus 14. 12. 2008 12:23

PatrikChrz píše:Dřív jsem taky používal "genciánku", ale pak mi maminka (zdravotní sestra) přinesla "Oralmedic". Na rozdíl od genciánky stačilo potřít jen jednou a bolest úplně zmizela, za pár dní byla i afta pryč.

Je to tedy nechutně drahé - dvě tyčky stály 176,50, ale vyplatí se to.
Vypadá to jako klasická štětička na čištění uší s tím rozdílem, že ta trubička je dutá a uvnitř je červená tekutina. Odlomí je jeden konec, tím tekutina vyteče do toho druhého konce a ten se zbarví do červena. Tím se potom afta "vypálí".

Tady to mají (je to levnější, než to "moje") http://www.lekarna.cz/oralmedic-2-aplikatory-2x0-2ml/

ahoj, diky za radu. ide o pripravok, ktory ma viac-menej anesteticky ucinok, alebo to "odstranuje" samotnu aftu?
brabus
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2008 12:49

brabus pokud chceš přímo medikament - pak orální pasta Solcoseryl ... je to odzkoušené a přímo na afty. To ,,Béčko" si k tomu dej taky ;-)

A když bys pro Solcoseryl šel do lékárny, tak řekni, že je to do úst na aftu. Mají totiž ještě něco podobného do očí ... pokud se nepletu. Jo a platí se to.

Jestliže bys volil potírání alkoholem - nemusíš si ústa vyplachovat. Vezmeš nějakou ,,štětičku", omočíš ji v alkoholu, pak párkrát potřeš. Nic nepolykáš, nic nepiješ. Když to uděláš před snídaní, těžko Ti v krvi naměří alkohol ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 12. 2008 15:05

brabus píše:
PatrikChrz píše:Dřív jsem taky používal "genciánku", ale pak mi maminka (zdravotní sestra) přinesla "Oralmedic". Na rozdíl od genciánky stačilo potřít jen jednou a bolest úplně zmizela, za pár dní byla i afta pryč.

Je to tedy nechutně drahé - dvě tyčky stály 176,50, ale vyplatí se to.
Vypadá to jako klasická štětička na čištění uší s tím rozdílem, že ta trubička je dutá a uvnitř je červená tekutina. Odlomí je jeden konec, tím tekutina vyteče do toho druhého konce a ten se zbarví do červena. Tím se potom afta "vypálí".

Tady to mají (je to levnější, než to "moje") http://www.lekarna.cz/oralmedic-2-aplikatory-2x0-2ml/

ahoj, diky za radu. ide o pripravok, ktory ma viac-menej anesteticky ucinok, alebo to "odstranuje" samotnu aftu?

Funguje to na principu "vypalování" stejně jako ten líh a genciálka, ale řekl bych, že to je mnohem silnější (a musím přiznat i bolestivější :twisted: ), po "vypálení" se mi ze rtu odstranil takový ten klasický "bílý flek" a zůstala taková tmavě červená skvrna (nejsem si jist, jestli poté zase nezbělala, je to tak půl roku a od té doby jsem aftu neměl, zas tak na ně netrpím), která ale byla naprosto necitlivá (a to (na rozdíl od předešlých způsobů) i druhý, třetí den). Afta se postupně zahojila.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2008 19:11

Já na afty trpím dost - bohužel - a řeším to slivovicí a Pangaminem.

Solcoseryl použil jeden z mých příbuzných ... pasta by měla místo znecitlivět a léčit, tudíž tady nejde o ,,vypálení" afty.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 12. 2008 19:25

MgX: no ještě že nepoužíváš "tekutý pangamin" (=pivo).
To by byla kombinace - slivovice a pivo. Přijít domu pod obraz a hlásit - já nebyl chlastat, já si byl jen léčit afty :D

Jinak souhlas, je to vopruz, když se ti udělá. Mě většinou jen když se kousnu do rtu, jinak opravdu vyjímečně. Ale tohle udělátko mě fakt dostalo, jen jednou aplikovat a je po bolesti. Člověk sice ještě pár dní má takový "divný pocit" v puse, ale hlavně to nebolí, tak si můžeš klidně čistit zuby, jíst, pít, mluvit. Fakt mě to velmi mile překvapilo (v balení jsou dvě tyčky, tak mi ještě jedna zbyla "do foroty"). Ale ta cena je fakt nechutná, 176,50 za 2 x 0,02 ml, to je snad tekuté zlato, nebo co :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Předchozí stránka